• Jędrych (24)
  • Jędrych (46)

Legionovia Legionowo: Podleśny - Zembrowski, Kluska (77. Zaklika), Koprowski, Bajdur (62. Małek), Podliński, Maślanka, Koziara, Bury (46. Kaczorowski), Będzieszak (64. Trubeha), Choroś

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Janiszewski, Jędrych, Michalski - Kiebzak, Stefanowicz, Gałecki, Urynowicz (79. Habusta), Woźniak (79. Wroński) - Kurbiel (74. Rogalski)

Piłkarzy GieKSy w Legionowie przywitała słoneczna aura. W meczu 26. kolejki piłkarze trenera Rafała Góraka grali z Legionovią, która do meczu przystępowała tracąc 11 punktów do pierwszego rywala poza strefą spadkową. W drużynie GieKSy zabrakło pauzującego za kartki kapitana Adriana Błąda. W pierwszym składzie zastąpił go wracający po uporaniu się z urazem Marcin Urynowicz. Goście bardzo szybko narzucili własne warunki. Skupiona na obronie Legionovia szczelnie pilnowała swoich szyków aż do 24. minuty. Arkadiusz Jędrych wykorzystał niską wrzutkę z rzutu rożnego i dał GieKSie prowadzenie. Odpowiedź Legionovii mogła przyjść bardzo szybko. Stały fragment gry zakończył się mocnym strzałem głową, który Bartosz Mrozek z trudem sparował na rzut rożny.

Szansę na podwyższenie wyniku dostał Piotr Kurbiel. Sytuacyjna piłka trafiła prosto pod jego nogi, niestety dobrze ustawiony Damian Podleśny wygrał ten pojedynek i uratował gospodarzy przed utratą drugiego gola. Gospodarze się otworzyli, częściej zagrażając naszej bramce. W 42. minucie przyniosło to rzut karny, który na bramkę wyrównującą zamienił Patryk Koziara. Nagle to Legionovia zaczęła narzucać reguły gry i zostaliśmy zepchnięci do obrony. Dopisało nam sporo szczęścia, bo rywale nie potrafili wykończyć swoich akcji, ale dwukrotnie wypracowali dogodne okazje na strzelenie gola numer dwa jeszcze przed przerwą. Do szatni schodziliśmy z remisem i grymasem na twarzy.

Ale druga połowa przyniosła radość, bo już w 46. minucie Arkadiusz Jędrych pokonał bramkarza gospodarzy po raz drugi, tym razem strzałem głową. Katowiczanie ponownie próbowali uspokoić grę, narzucić swój rytm i pilnować kontrataków. Niestety w 69. minucie piłkę sytuacyjną znalazł w polu karnym Andrzej Trubeha. Jego strzał wpadł do siatki i znów mieliśmy remis. Trener Górak zdecydował się na zmianę Piotra Kurbiela, wpuszczając na boisko Dawida Rogalskiego. To jednak Legionovia stwarzała kolejne okazje ze stałych fragmentów. Wynik się nie zmienił, choć rzutem na taśmę trzecią bramkę dla GKS-u mógł strzelić Jakub Habusta, który znalazł się w polu karnym po stałym fragmencie i strzelił tuż obok słupka. Z Legionowa GieKSa zabrała tylko punkt.

Koniec spotkania. Zabieramy tylko punkt.

Pojedynek główkowy w polu karnym Legionovii, niestety przegrany przez Rogalskiego.

Habusta tuż obok słupka!

Jeszcze rzut rożny dla GKS-u.

Gospodarze oddalają zagrożenie.

Michalski wywalczył stały fragment, będzie wrzutka w pole karne.

Doliczone 4 minuty.

Stefanowicz próbował technicznie, ale bramkarz przeczytał zamiary.

Wroński faulowany tuż przed szesnastką. Szansa na strzał bezpośrednio na bramkę Podleśnego.

Oddalamy zagrożenie po rzucie rożnym.

Żółta kartka dla trenera gospodarzy.

Teraz żółta kartka dla Wrońskiego za przerwanie kontry.

Druga żółta w konsekwencji czerwona kartka dla Chorosia.

Przed nami ostatnie fragmenty tego spotkania. Janiszewski ponownie wybija na rzut rożny po akcji z prawej strony.

Groźne wejście w nasze pole karne, rywal za daleko wypuszcza piłkę i Mrozek łapie.

Podwójna zmiana. Wroński za Woźniaka i Habusta za Urynowicza.

Zaklika zmieni Kluskę.

Potężne zamieszanie w naszej szesnastce, wybijamy na rzut rożny.

Rogalski zmieni Kurbiela.

W międzyczasie nad Legionowem pojawiły się ciemne chmury.

Przerwa na wodę.

Kiebzak wpadł w pole karne, sędzia dopatrzył się spalonego chociaż... do nikogo nie podawał.

Zawodnik gospodarzy znalazł piłkę w polu karnym i skutecznie skierował ją na bramkę.

Trubeha doprowadza do wyrównania.

Kontra gospodarzy i kolejny rzut rożny dla ekipy z Legionowa.

GieKSa szuka gry prawą stroną boiska, rywal wszystko wybija na aut.

Żółta kartka dla Maślanki za faul na Michalskim.

Za Będzieszaka wejdzie Trubeha.

Weszliśmy w pole karne, Michalski strzelał, ale nabił przy tym obrońcę.

Małek za Bajdura.

Żółta kartka dla Chorosia za faul na Woźniaku.

Kurbiel szukał Urynowicza kombinacyjną grą, ale ciekawą próbę przerwał jednak obrońca.

Strzał Bajdura, ale Mrozek pewnie łapie piłkę.

Janiszewski przerywa podanie w pole karne wybiciem na rzut rożny.

Urynowicz strzelał po rzucie rożnym, ale tym razem piłka zatrzymuje się na obrońcy.

Jędrych przerywa głową wrzutkę w nasze pole karne.

Staramy się uspokoić grę i przejąć kontrolę.

Niebezpieczna wrzutka w nasze pole karne, na szczęście rywal nie dosięgnął nogą piłki.

GOL! Arkadiusz Jędrych po raz drugi!

I Kaczorowski wita się z meczem żółtą kartką.

Zmiana w ekipie gospodarzy. Za Burego wszedł Kaczorowski.

Wracamy na drugą połowę, do boju GKS!

Kiebzak dobrze wpadł w pole karne, ale źle podawał w kluczowym momencie. Schodzimy na przerwę.

Znów groźnie po stałym fragmencie gospodarzy. Ostatnie fragmenty tej części należą do rywala.

Doliczone dwie minuty.

Kolejna bardzo groźna akcja po błędzie naszej defensywy, szczęśliwie rywal źle podawał.

Mamy remis. Gol Patryka Koziary.

Niestety rzut karny dla gospodarzy.

Mrozek pewnie wypiąstkowuje na aut oddalając na moment zagrożenie.

Długie podanie Gałeckiego do Wojciechowskiego, piłka minimalnie za wysoko.

Z naszym napastnikiem wszystko w porządku, gramy dalej.

W starciu główkowym ucierpiał Piotrek Kurbiel, już przy nim nasi fizjoterapeuci.

Żółta kartka dla Będzieszaka za przerwanie kontry.

Żółta kartka dla Gałeckiego po stracie piłki.

Kurbiel! Co się stało? Sam na sam z bramkarzem i niestety trafił prosto w Podleśnego.

Przerwa na uzupełnienie płynów, Legionovia wysłała sygnał ostrzegawczy.

Jędrych faulowany w naszym polu karnym oddalamy zagrożenie po bardzo niebezpiecznym momencie.

Znakomita interwencja Mrozka! Uratował nas przed stratą bramki.

Wojciechowski faulował na skrzydle, Legionovia z szansą na dośrodkowanie w pole karne.

Składna akcja GKS-u z lewej strony, niestety Kiebzak minimalnie na spalonym.

GieKSa wykorzystała rzut rożny. Niskie podanie celnie do bramki przekierował Arkadiusz Jędrych, walczymy dalej!

GOOOOL! Arkadiusz Jędrych!

Kontra gospodarzy, rywal wpadł w nasze pole karne i szukał kolegi, ale pewnie łapie Bartosz Mrozek.

Szansa z rzutu rożnego dla GKS-u, ale Legionovia oddala zagrożenie.

Janiszewski blokuje strzał sprzed szesnastki, bardzo dobra interwencja naszego środkowego obrońcy.

Znów Woźniak... sięgnął piłki głową, ale nie był w stanie jej dobrze skierować w stronę bramki.

Rzut wolny dla GKS-u, rywal wybija na rzut rożny.

Wrzutka w naszą szesnastkę z prawej strony, Woźniak wybija głową, następnie Kurbiel faulowany przy przytrzymaniu piłki.

Kiebzak szukał w polu karnym Kurbiela, podanie przerwane przez obrońcę.

Woźniak wpadł w pole karne po przechwycie piłki, przewracany przez rywala, ale sędzia nie dopatrzył się rzutu karnego.

Woźniak strzelał z 25 metrów, ale bardzo niecelnie.

Długie podanie Urynowicza w pole karne. Podleśny łapie piłkę zmierzającą do Wojciechowskiego.

Woźniak szukał uciekającego Michalskiego, podanie przerwane przez obrońcę.

Kiebzak próbował uruchomić Wojciechowskiego na lewej stronie, odrobinę za mocne podanie.

Strzał Urynowicza sprzed szesnastki, łapie Podleśny.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Miejsce Adriana Błąda zastąpił Marcin Urynowicz, tymczasem walczącego z urazem Grzegorza Rogalę zmienił w pierwszym składzie Zbigniew Wojciechowski.

• Po domowym zwycięstwie ze Stalą Rzeszów, czas na wyjazdowe starcie z Legionovią, która walczy o swój byt na szczeblu centralnym. GieKSa dzisiaj bez kapitana Adriana Błąda, który pauzuje z powodu nadmiaru żółtych kartek. Spotkanie rozpoczynamy już o godzinie 12:00!