• Śpiewak (42)
2-0

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz - Zmorzyński, Płonka (87. Waszkiewicz), Mroziński (77. Stelmach), Sobotka, Śpiewak (90. Szczutowski), Jarosz, Jopek, Witasik, Kiercz, Ciepiela (69. Chromiński).

GKS Katowice: Mrozek – Michalski (76. Wojciechowski), Jędrych, Janiszewski (46. Dejmek), Rogala – Kiebzak, Gałecki, Stefanowicz (58. Urynowicz), Błąd, Woźniak (58. Pavlas) – Kurbiel.

GieKSa pojechała do Stalowej Woli w dobrych nastrojach po zwycięstwie z Pogonią Siedlce. W ramach 33. kolejki 2 ligi mierzyliśmy się z zespołem Stali, który po powrocie do gry na własnym boisku radził sobie bardzo dobrze. Walczący o bezpośredni awans katowiczanie spodziewali się więc bardzo trudnego spotkania. Katowiczanie zaczęli dobrze, ale w 8. minucie popełniliśmy kosztowny błąd i Szymon Jarosz skierował piłkę do pustej bramki. GKS Katowice miał ogromny problem ze stworzeniem zagrożenia. Błędy i brak porozumienia uniemożliwiały nam doprowadzenie do konkretnej sytuacji.

Ten brak porozumienia wyszedł także w 42. minucie, gdy Kacper Śpiewak wykorzystał kolejny błąd GieKSy i podwyższył prowadzenie Stali strzelając do pustej bramki. Przed przerwą katowiczanom nie udało się nawiązać kontaktu. Na drugą połowę wyszliśmy z jedną zmianą. Grzegorza Janiszewskiego zmienił Radek Dejmek. Katowiczanie mieli piłkę, ale nie kontrolowali gry, bo dobrze ustawiona Stal była w stanie gasić w zarodku wszelkie próby ataku na bramkę Dawida Pietrzkiewicza.

Choć GieKSa uporczywie szukała swoich szans, bramka Stali pozostała niezdobyta do samego końca. Gospodarze kontrolowali wydarzenia dzięki defensywnemu zdyscyplinowaniu. W 83. minucie pierwszego gola dla GKS-u mógł strzelić Arkadiusz Jędrych, ale Dawid Pietrzkiewicz instynktownie zatrzymał jego mocne uderzenie z pięciu metrów. Gracze z Katowic koniec końców musieli pogodzić się z porażką.

Danian Pavlas obok słupka po dobrym podaniu Wojciechowskiego.

Sędzie doliczył cztery minuty.

Za Śpiewaka wejdzie Szczutowski.

Wojciechowski próbował wrzucać w pole karne, ale za mocna próba naszego obrońcy.

Za Płonkę wejdzie Waszkiewicz.

Dużo chaosu w grze obu drużyn.

Tym razem faul w polu karnym i zacznie bramkarz Stali.

Jędrych z bliska, ale instynktownie Pietrzkiewicz i mamy jeszcze jeden rzut rożny.

Rzut rożny dla GKS-u wywalczony przez Kurbiela.

Kiebzak próbował wkręcać na długi słupek, strzał jednak za mocny.

Za Mrozińskiego wejdzie Stelmach.

Pavlas z piłką w polu karnym, ale nie miał do kogo podać.

Wojciechowski za Michalskiego.

Żółta kartka dla Rogali za przerwanie kontry.

Wrzutka w szesnastkę Stali. Dejmek zgrywał głową, ale nikt nie był w stanie dopaść do futbolówki.

Żółta kartka dla Michalskiego.

Za Ciepielę wejdzie Chromiński.

Błąd z 25 metrów, prosto w ręce bramkarza.

Pavlas w polu karnym, otoczony trzema rywalami stracił niestety piłkę.

Kiebzak przerywa podanie, które mogło zakończyć się akcją sam na sam z Mrozkiem.

Miękka wrzutka Michalskiego, bramkarz pewnie łapie.

Nasza kontra, tym razem Kurbiel oddaje strzał, ale nabił rywala i ostatecznie rzut rożny dla GKS-u.

Urynowicz szukał długim podaniem Michalskiego, ale ten przy uderzeniu głową odpychał rywala.

Kontra GKS-u, Błąd długo szukał podania i go ostatecznie nie znalazł.

Dwie zmiany w GieKSie. Urynowicz za Stefanowicza i Pavlas za Woźniaka.

Nietypowa próba wrzutki Woźniaka, bardzo nieprecyzyjne.

Kiebzak w akcji GKS-u, ale jego strzał z 20 metrów wysoko nad poprzeczką bramki.

Świetna dyscyplina taktyczna w szeregach gospodarzy. GKS nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką Pietrzkiewicza.

Rogala centrował po ziemi, ale prosto w nogi rywala.

Stal oddala zagrożenie po nieudanej wrzutce z rożnego Błąda.

Płonka zamykał wrzutkę, ale jego strzał bardzo nieprecyzyjny.

Gałecki fauluje w kontrze, szansa na wrzutkę dla gospodarzy.

Strzał Płonki, wysoko nad naszą bramką.

Radek Dejmek zmienił Grzegorza Janiszewskiego.

Wracamy i walczymy dalej, nie pozostaje nic innego.

• 45+3 min

Woźniak do Kiebzaka, ten odgrywał do Kurbiela, ale zabrakło precyzji wykonania.

Doliczone 3 minuty.

Żółta kartka dla Woźniaka.

Kolejne nieporozumienie, drugi gol dla Stali. Strzelcem Śpiewak.

Janiszewski głową po wrzutce Błąda, ale nie był w stanie skierować piłki w kierunku bramki.

Mrozek łapie.

Żółta kartka dla Stefanowicza, szansa na wrzutkę w nasze pole karne lub na próbę bezpośredniego strzału.

Kiebzak dogrywał pod piąty metr po wrzutce Błąda, Kurbiel próbował przekierować do bramki, ale uderzył bramkarza.

Przyspieszyła GieKSa. Kiebzak próbował podawać w pole karne i wywalczył rzut rożny.

Żółta kartka dla Ciepieli.

Kontra Stalówki, rywal nabił Błąda i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

Odpowiedź Stali, mocny strzał sprzed szesnastki. Piłka mija jednak światło bramki.

Dobra akcja GKS-u, strzał Stefanowicza o centymetry mija słupek bramki Pietrzkiewicza.

Bardzo dobra akcja Stali. Strzelał Sobotka sprzed szesnastki, ale szczęśliwie dla nas nie trafił w bramkę.

Faul na bramkarzu w walce o piłkę.

Błąd szukał w polu karnym Michalskiego, odrobinę za mocno. Będzie rzut rożny dla GKS-u, pierwszy w tym meczu.

Woźniak szukał Kurbiela mocnym podaniem, ale nasz napastnik nie zdołał opanować futbolówki.

Płonka strzelał z piłki sytuacyjnej, ale Mrozek łapie.

Żółta kartka dla naszej ławki rezerwowych...

Kurbiel wpadł w pole karne, rywal wysoko unosi nogę przy walce, ale sędzia niczego się nie dopatrzył.

Błąd Janiszewskiego przy rozegraniu, na szczęście szybko go naparwił.

Oddalamy zagrożenie po rzucie rożnym dla Stali.

Stal dobrze ustawiona w obronie, trudno nam przebić się przez jej zasieki.

Rywal czeka na nasze błędy w rozegraniu i jak na razie popełniamy ich za dużo.

Rogala w wyścigu po piłkę po podaniu Błąda, niestety fauluje przeciwnika.

Potężna bomba sprzed pola karnego, na szczęście prosto w ręce Mrozka.

Początek meczu, GieKSa musi walczyć dalej.

Niestety popełniamy błąd. Jarosz daje Stali prowadzenie.

Jędrych nie chciał kombinować i wybił piłkę na rzut rożny po kontrze gospodarzy.

Faulowany w środku pola Michał Gałecki.

GKS przy piłce, staramy się rozgrywać na połowie rywala.

Błąd mocno, ale nad poprzeczką.

Od razu szansa na strzał z rzutu wolnego dla GKS-u, Błąd faulowany przed szesnastką.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Przed nami spotkanie 33. kolejki. GieKSa zagra na stadionie w Stalowej Woli z miejscowa Stalówką. Do jedenastki wraca Arkadiusz Woźniak, który w ostatnim meczu wchodził z ławki rezerwowych. Przed nami kolejny ważny mecz w walce o bezpośredni awans.