• Cywiński (1)
  • Gawron (33)

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski (69. Bętkowski), Jędrych, Broda, Rogala - Kiebzak (37. Wroński), Stefanowicz, Gałecki, Błąd, Woźniak - Urynowicz (60. Kurbiel).

Błękitni Stargard: Skuza - Cywiński (84. Bednarski), Gawron, Łysiak (79. Polkowski), Sanocki (90. Theus), Sitkowski, Fadecki, Szrek, Krawczun, Sadowski, Ostrowski.

Po długich przygotowaniach, GKS Katowice na własnym stadionie rozpoczął zmagania w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020. Naszym pierwszym rywalem byli Błękitni Stargard. W pierwszej jedenastce zabrakło pauzującego za kartki Kacpra Michalskiego. Debiutował z kolei Mateusz Broda, który wyszedł na środku obrony obok Arkadiusza Jędrycha. Mecz rozpoczął się dla GKS-u fatalnie. Błąd naszego zespołu przerodził się w kontrę, którą Błękitni już w 2. minucie zamienili na bramkę. Michał Cywiński pewnie wykończył podanie z prawego skrzydła. Ruszyliśmy więc do odrabiania strat.

Katowiczanie stworzyli przewagę w ataku pozycyjnym i co chwilę grozili bramce Błękitnych dośrodkowaniami. W końcu w 28. minucie po fantastycznie rozegranym rzucie rożnym, Adrian Błąd uderzeniem pod poprzeczkę doprowadził do remisu. Z takiego stanu GieKSa jednak nie cieszyła się długo. Marcin Gawron dostał piłkę na 25 metrze i przymierzył prosto w okienko bramki Bartosza Mrozka. Nasz golkiper wyciągnął się jak długi, ale nie był w stanie zatrzymać tej próby. GKS znów musiał odrabiać straty. W 39. minucie Błąd znalazł się z piłką na szesnastym metrze. Dostrzegł urywającego się defensorowi Arkadiusza Woźniaka i posłał idealne podanie. Woźniak znany z dobrej gry głową, wymierzył na długi słupek i GKS drugi raz doprowadził do wyrównania.

Końcówka pierwszej połowy toczyła się w szalonym tempie. Podopieczni trenera Rafała Góraka mieli szansę na objęcie prowadzenia, gdy złe wyjście z bramki Konrada Skuzy zmieniło się w dogodną sytuację. Niestety Łukasz Wroński źle uderzył piłkę i nie wykorzystał pustej bramki. Wróciliśmy na drugą połowę starając się narzucić własne tempo. Jednak to Błękitni w 70. minucie mogli strzelić gola numer trzy. Po rzucie rożnym powstało ogromne zamieszanie pod bramką naszej drużyny. Woźniak wybił piłkę z linii bramkowej. W grę GKS-u wkradały się niestety kolejne błędy. Mimo to zrodziła się okazja po wywalczeniu rzutu rożnego. Piłka spadła na głowę Woźniaka i ten tylko obił poprzeczkę. Była to najlepsza szansa GieKSy w drugiej połowie, mecz skończył się remisem.

• 90+5 min

Wroński do Kurbiela, ale Skuza przerywa.

Niestety wszystkie nasze próby bardzo niedokładne.

Sanocki schodzi, Theus pojawia się na boisku.

Wroński w polu karnym. Źle dogrywał na głowę kolegi.

Doliczone cztery minuty.

Mrozek zatrzymuje kontrę Błękitnych.

Błąd podawał do Bętkowskiego, ale ten stracił po próbie dryblingu.

Żółta kartka dla Gawrona.

Rzut rożny GKS-u, ale piłka trafia prosto w ręce Skuzy.

Gawron z daleka, ale wysoko nad poprzeczką.

Akcja lewą stroną, niestety Woźniak na spalonym.

Bednarski zmienia kontuzjowanego Cywińskiego.

Długa przerwa, problemy jednego z zawodników gości.

Akcja Woźniaka z prawej strony, niestety piłka opuściła boisko.

Polkowski za Łysiaka.

Żółta kartka dla Wojciecha Fadeckiego.

Składna akcja rywala przed naszym polem karnym. Mrozek łapie piłkę po technicznym uderzeniu.

Woźniak w poprzeczkę!

Bętkowski trafia w mur.

Szansa dla katowiczan z rzutu wolnego. 20 metrów do bramki.

Bętkowski szukał dośrodkowania, ale za mocno posłał piłkę do swoich kolegów.

Kolejne błędy GKS-u. Mrozek zatrzymuje groźny strzał po kontrze.

Ogromne szczęście GKS-u. Wybijamy piłkę z linii bramkowej.

Kamil Bętkowski zmieni Zbigniewa Wojciechowskiego.

Błąd Wojciechowskiego, Błękitni z rzutem rożnym.

Odzyskujemy piłkę i cierpliwie szukamy dobrych podań.

Goście starają się odpowiedzieć i teraz to oni konstruują akcje na naszej połowie.

Znów groźnie Błękitni. Fadecki strzelał, ale trafił prosto w naszego bramkarza. Ten na raty, ale łapie piłkę.

Gawron strzelał po groźnym kontrataku gości. Piłka obok bramki Mrozka.

Piotr Kurbiel zmieni Marcina Urynowicza.

Woźniak próbował zaraz po przyjęciu, ale bardzo niecielnie.

Fadecki z miejscem na strzał. Szczęśliwie dla nas piłka daleko od bramki Mrozka.

Przy Bukowej jest nas dzisiaj 2299.

Błąd mocno z szesnastki, niestety prosto w ręce bramkarza.

Strzał Woźniaka, który sygnalizował zagranie ręką, ale gwizdek sędziego milczy.

Teraz Broda szukał Urynowicza, znów Skuza dobrze przeczytał.

GKS stara się kontrolować grę i szukać podań otwierających drogę do bramki.

Woźniak szukał Wrońskiego, odrobinę za mocne podanie.

Rogala szukał Błąda, Skuza przeciął podanie.

Strzał Wrońskiego po podaniu Wojciechowskiego, ale trafił w nogi defensora.

Dużo niedokładności po obu stronach. Szukamy gry na Wojciechowskiego.

Wracamy, walczymy!

Kończymy tą niesamowitą pierwszą połowę...

Doliczona minuta. GKS dostanie szansę z rzutu wolnego.

Staramy się uspokoić nieco grę.

Odpowiadają Błękitni. Piłka w naszym polu karnym, Błąd wybija, co tu się dzieje najlepszego.

Niezwykłe minuty przy Bukowej, teraz Urynowicz przed znakomitą szansą z głowy.

CO SIĘ STAŁO?! Wroński nie trafił na pustą bramkę z 30 metrów...

Teraz znów rywale grożą z rzutu rożnego.

AREK WOŹNIAK! 2:2!

Za Kiebzaka wejdzie Łukasz Wroński.

GKS przez chwilę będzie grał w dziesięciu.

Problemy Szymona Kiebzaka. Przerwana gra.

Bomba pod poprzeczkę. Mrozek się wyciągnął, ale nie był w stanie zatrzymać tej próby.

Fantastyczne uderzenie Gawrona. Znów musimy gonić.

Dobra interwencja Mrozka, który zatrzymuje strzał z szesnastki. Piłka spadła pod nogi Fadeckiego, ale ten szczęśliwie dla nas nie opanował.

Stefanowicz stracił na połowie, ale Broda asekurował.

Gramy dalej, w zasadzie od początku. Musimy jednak wystrzegać się błędów, bo Błękitni grożą z kontrataku.

GOOOOOL! Fantastyczne rozwiązanie z rzutu rożnego. Adrian Błąd!

Świetna okazja, Woźniak strzelał, ale Skuza świetnie interweniuje wybijając na rzut rożny.

Cywiński szukał dośrodkowania, ale znacznie się pomylił. Z piątki Mrozek.

Dośrodkowanie Wojciechowskiego, ale Skuza kontrolował lot piłki.

Dobry odbiór Jędrycha. Przy okazji mocno wjechał w nogi rywala, dlatego wybił piłkę na aut.

W odpowiedzi Błękitni. Strzał z 16 metrów mija bramkę Mrozka.

Strzał Błąda zatrzymał się na głowie zawodnika gości.

Dobre dośrodkowanie do Wojciechowskiego, ten jednak nie wiedział jak się zebrać do strzału.

Główka Cywińskiego po dobrym dośrodkowaniu. Dopisało nam sporo szczęścia.

Woźniak mocno podawał w szesnastkę, nikt nie przeciął i Skuza łapie.

Woźniak próbował się przedrzeć sam. Przeszedł jednego defensora, ale otoczony trzema już nie dał rady.

Kolejny strzał na naszą bramkę, tym razem Łysiaka. Piłka mija jednak słupek.

Błąd Skuzy, niestety piłka przeleciała tuż obok nogi Urynowicza, szkoda.

Błąd znów szukał Rogali, tym razem podanie odrobinę za mocne.

Strzał Fadeckiego z daleka, ale bardzo niecielny.

Rogala znalazł w szesnastce Urynowicza, ten w pojedynku z obrońcą oddał strzał, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Świetnym crossowym podaniem popisał się Adrian Błąd.

Urynowicz zatrzymuje groźny kontratak rywala.

Akcja Woźniaka z Urynowiczem, ten strzelał, ale piłka odbita od nóg defensora.

Niedokładny początek po naszej stronie. Błękitni polują na nasze błędy.

Żle rozpoczynamy. Cywiński otwiera wynik.

• Obie drużyny już na boisku. Za moment rozpoczynamy pierwszy mecz wiosny przy Bukowej!

• Przed nami start rundy wiosennej. Poza grą Kacper Michalski pauzujący za kartki oraz Dawid Rogalski, który nadal leczy kontuzję. W pierwszej jedenastce znalazło się miejsce dla Mateusza Brody, który wyjdzie na środku obrony obok Arkadiusza Jędrycha. Początek meczu o godzinie 17:00!