• Jędrych (43)
  • Kompanicki (71)

Błękitni Stargard: Rzepecki - Błyszko, Nowak, Kurbiel, Karmański (78. Bednarski), Sanocki, Fadecki, Łysiak (74. Jabłoński), Szrek, Paczuk (62. Cywiński), Ostrowski.

GKS Katowice: Mrozek - Rogala, Dejmek (87 Wojciechowski), Jędrych, Michalski - Kiebzak (82. Grychtolik), Habusta, Gałecki, Błąd, Wroński (41. Woźniak) - Rumin (62. Kompanicki).

GieKSa wróciła na wyjazdowy szlak i w meczu 4. kolejki 2 ligi zmierzyła się z Błękitnymi Stargard. Do pierwszego składu wrócił Daniel Rumin, który uporał się z drobnym urazem kostki. Dla drużyn był to pierwszy mecz po 37 latach przerwy w tej rywalizacji. Do 45 minuty mieliśmy festiwal emocji. Pierwszy fragment należał do gospodarzy, którzy próbowali kontrolować grę przed naszym polem karnym. GieKSa przetrzymała ataki i po kwadransie próbowała odpowiedzieć tym samym, co przyniosło groźne strzały Łukasza Wrońskiego i Grzegorza Rogali. W końcu w 18. minucie w polu karnym faulowany był Daniel Rumin. Do jedenastki podszedł Adrian Błąd i choć gola strzelił, to dopisało mu sporo szczęścia, bo piłka po drodze do bramki odbiła się jeszcze od ręki bramkarza.

W kolejnych minutach katowiczanie chcieli przejąć kontrolę, niestety skończyło się to dobrym podaniem gospodarzy w nasze pole karne i zamieszaniem, w którym Arkadiusz Jędrych faulował przeciwnika. Do jedenastki podszedł Wojciech Fadecki zamieniając ją na bramkę, która doprowadziła do remisu. Od tego momentu to Błękitni znacznie aktywniej szukali kolejnego gola, ratował nas cały czas będący na posterunku Bartosz Mrozek. Jednak pomimo przewagi rywala, to my wyprowadziliśmy atak, w którym wywalczyliśmy stały fragment. Piłka dograna w pole karne znalazła się tuż przed Jędrychem. Ten dopełnił formalności ponownie dając GKS-owi prowadzenie.

Na przerwę schodziliśmy więc z prowadzeniem 2:1. Podopieczni trenera Rafała Góraka w pierwszym fragmencie drugiej części grali spokojnie, próbując ataków skrzydłami oraz w środku przez Szymona Kiebzaka. Ze strony Błękitnych największe zagrożenie tworzył Fadecki, szukając strzałów z dystansu. W 71. minucie doskonale na połowie rywala zachował się Adrian Błąd, dograł piłkę w pole karne do uciekającego Mateusza Kompanickiego i ten strzelił swojego pierwszego gola dla GieKSy! Jeszcze przed końcem piłkę do siatki Błękitnych wpakował Patryk Grychtolik, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Więcej goli w tym starciu nie padło.

• 90+4 min

Koniec, mamy 3 punkty! W środę 21 sierpnia zapraszamy na Bukową!

• 90+4 min

Jeszcze strzał rywala tuż obok słupka naszej bramki.

• 90 min

Żółta kartka dla Kompanickiego.

• 90+3 min

Strzał Woźniaka prosto w ręce Rzepeckiego.

• 90+3 min

Wojciechowski wyjaśnia dalekim wybiciem.

• 90+2 min

Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

• 90 min

Doliczone 4 minuty.

• 88 min

Mrozek wyprzedził w wyścigu o piłkę napastnika Błękitnych.

• 87 min

Wojciechowski zmienił Dejmka.

• 85 min

Problemy Radka Dejmka, nasz obrońca potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

• 84 min

Znów zamieszanie w naszym polu karnym i znów udana interwencja obrońców GKS-u, musimy jednak zachować czujność.

• 83 min

Piłka w siatce rywala po rajdzie Grychtolika, ale niestety - Patryk był na spalonym.

• 82 min

Grychtolik za Kiebzaka.

• 80 min

Strzał Dejmka, ale próba mija słupek bramki rywala.

• 79 min

Rogala nie wykorzystał okazji sam na sam!

• 78 min

Bednarski zastąpił Karmańskiego.

• 76 min

Kolejna groźna akcja gospodarzy. Wyjaśnia Dejmek, ale Błękitni mają rzut rożny, którego jednak nie wykorzystują.

• 74 min

Jabłoński zastąpił Łysiaka.

• 74 min

Groźna akcja Błękitnych w naszym polu karnym, Michalski wyjaśnia wybiciem na rzut rożny.

• 72 min

Mateusz doskonale zachował się w polu karnym po bardzo dobrym podaniu Adriana Błąda.

• 71 min

GOOOOOL! MATEUSZ KOMPANICKI!

• 70 min

Groźnie na naszej połowie, ale strzał rywala zbyt lekki, by zaskoczyć Mrozka.

• 66 min

Groźna próba Fadeckiego, ale Mrozek łapie bez problemów.

• 64 min

Zamieszanie w naszym polu karnym, ale Dejmek wyjaśnia.

• 62 min

Za Rumina wejdzie Kompanicki.

• 62 min

Cywiński za Paczuka.

Strzał Jędrycha głową, piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Mocny strzał Błąda, obrońca Błękitnych dostał cios w głowę i potrzebował chwili, by się otrząsnąć.

Próba uderzenie tuż sprzed naszego pola karnego, piłkę łapie ostatecznie Mrozek.

Zamieszanie w polu karnym, Rzepecki faulowany.

Kiebzak faulowany na połowie rywala, szansa na rozegranie akcji dla GieKSy.

Fadecki próbował rozciągnąć w kontrze swojego zespołu, ale zepsuł podanie.

Strzał Rogali z 35 metrów, ale daleko od bramki.

Michalski faulowany tuż przed polem karnym po prawej stronie boiska.

Habusta szukał w polu karnym Błąda, odrobinę za mocne podanie.

Fadecki zza pola karnego, ale Mrozek łapie.

Wracamy, do boju GKS!

• 45+2 min

Koniec pierwszej części meczu.

• 45+1 min

Michalski świetnie przerywa kontrę Błękitnych.

Dobra okazja GieKSy! Rumin odgrywał w polu karnym, niestety rywal przerywa podanie.

GOOOOL! Arek Jędrych dobija piłkę tuż sprzed bramki.

Kontra GKS-u i wywalczony rzut rożny.

Za Wrońskiego na boisku melduje się Arkadiusz Woźniak.

Piłka w naszej bramce, ale sędzia dopatrzył się ręki, sporo szczęścia.

Przez chwilę gramy w dziesięciu.

Wroński niestety opuszcza boisko na noszach.

Żółta kartka dla Karmańskiego za faul na Wrońskim.

Błękitni mają bardzo dużo miejsca przed naszym polem karnym.

Teraz rykoszet mógł zaskoczyć Mrozka, szczęśliwie nasz bramkarz łapie piłkę w ręce.

Zamieszanie na naszym polu karnym, strzał już zza szesnastki mija jednak słupek bramki GKS-u.

Żółta kartka dla Patryka Paczuka.

Mrozek broni akcję sam na sam!

Fadecki doprowadza do wyrównania.

Tym razem karny dla gospodarzy, faulował niestety Arek Jędrych.

Wroński wpadł w pole karne i w ostatniej chwili zatrzymany przez obrońcę, Błąd strzelał sprzed szesnastki, ale wysoko nad poprzeczką.

Rzut wolny dla Błękitnych, mniej więcej 25 metrów od bramki strzeżonej przez Bartka Mrozka.

GOL! Adrian Błąd wykorzystuje jedenastkę.

Rzut karny dla GKS-u.

Pierwszy rzut rożny dla GieKSy.

Teraz żółta kartka dla Michalskiego.

Żółta kartka dla Jakuba Habusty za próbę zatrzymania kontry.

Kontra Błękitnych, rywal domagał się faulu w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał.

Strzał Wrońskiego! Najlepsza okazja GKS-u, ale Rzepecki zatrzymał w ostatnim momencie.

Teraz GKS stara się długo rozgrywać.

Kolejna kontra gospodarzy, na szczęście zatrzymana przez Dejmka.

Błąd obrony GKS-u i pierwszy groźny strzał na naszą bramkę, Mrozek sparował na aut.

Zamieszanie pod naszym polem karnym, Rogala oddala zagrożenie, ale tylko na moment.

Błąd szukał długim podaniem Rumina, ale bramkarz wyprzedził naszego napastnika.

Do boju GIEKSA!

• Obie jedenastki już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Przed nami starcie 4. kolejki. Do pierwszej jedenastki wraca Daniel Rumin, który uporał się z urazem kostki. W podstawowym składzie także Jakub Habusta, który również w ostatnim czasie walczył z kontuzją. Ostatni mecz pomiędzy GieKSą i Błekitnymi odbył się... 37 lat temu.