Pogoń Siedlce

• Mójta (31)

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Dejmek, Jędrych, Rogala - Kiebzak (90+1 Tabiś), Habusta Stefanowicz, Błąd (67. Grychtolik), Woźniak (80. Urynowicz) - Rogalski (69. Wroński).

Pogoń Siedlce: Misztal - Mójta, Margol, Wiktoruk, Romanowicz (80. Skibicki), Firlej (80. Walków), Mosiejko, Wełna, Kozłowski (89. Balicki), Brodziński, Falon (89. Kozłowski).

W ciepły jesienny wieczór, GKS Katowice podejmował przy Bukowej Pogoń Siedlce w meczu numer dziewięć historii ligowej rywalizacji pomiędzy ekipami. Przed rozpoczęciem spotkania uhonorowano legendę GKS-u - Jana Furtok, który został wyróżniony przez PZPN w ramach obchodów 100-lecia związku.

W składzie GKS-u Katowice doszło do jednej zmiany względem poprzedniego spotkania. Pauzującego za żółte kartki Michała Gałeckiego zastąpił w pierwszej jedenastce Jakub Habusta. W 8. minucie Adrian Błąd próbował zaskoczyć bramkarza strzałem zza pola karnego. Piłka po drodze odbiła się od obrońcy i wylądowała w siatce, ale z jej zewnętrznej strony. Błąd spróbował jeszcze raz, tym razem strzał głową przekierował Dawid Rogalski i w 18. minucie piłka wpadła do siatka dając GKS-owi pierwszą bramkę.

Niestety w 28. minucie za faul w polu karnym kontrowersyjną czerwoną kartkę zobaczył Jakub Habusta. Jedenastkę na remis zamienił Adam Mójta. Od tego momentu zadanie stało się dla GieKSy znacznie trudniejsze, choć to gospodarze cały czas prowadzili grę próbując wrócić na prowadzenie, Przed przerwą nie udało się jednak zmienić wyniku. Bliższa drugiej bramki była Pogoń po rajdzie prawą stroną Marcina Kozłowskiego z 48 minuty. Zawodnik znalazł się na 10 metrze mając przed sobą tylko Bartosza Mrozka, ale piłka po jego uderzeniu szczęśliwie minęła słupek bramki.

Broniąca się w dziesiątkę GieKSa wiele ryzykowała wyprowadzając śmiałe ataki, ale próby gracze z Siedlec były jednak nieskuteczne. Pierwszą zmianą trenera Rafała Góraka było wprowadzenie na pole gry Patryka Grychtolika w zamian za Adriana Błąda. W 72. minucie z szesnastu metrów próbował Bartosz Wiktoruk. Mrozek wyciągnął się do słupka, ale piłka ostatecznie minęła światło bramki. Katowiczanie nie chcieli ustawać w próbach ofensywnych, czego dowodem była zmiana Marcina Urynowicza za Arkadiusza Woźniaka.

Szczęście przyszło w 86. minucie. Szymon Kiebzak wrzucał w pole karne po stałym fragmencie, a Arkadiusz Jędrych przeciął lot piłki i dał GKS-owi drugiego gola! Pogoń mocno naciskała, ale nie udało jej się ponownie doprowadzić do remisu. Trzy punkty zostają przy Bukowej!

• Dziękujemy za doping! Jutro zapraszamy na pierwszy w sezonie mecz naszych siatkarzy!

• 90+4 min

Koniec! Zwycięstwo GieKSy

• 90+3 min

Urynowicz tuż obok słupka!

• 90+2 min

Faulowany Stefanowicz. Kontrolujemy grę.

• 90+1 min

Tabiś zmienia Kiebzaka.

• 90 min

Doliczone 4 minuty.

• 90 min

Pogoń ostro atakuje.

• 89 min

Kozłowski za Falona Balicki za Kozłowskiego.

• 87 min

Znakomita interwencja Mrozka.

• 86 min

Stoper GieKSy z bliska pakuje piłkę do bramki po wrzutce Kiebzaka.

• 86 min

Gol! Gol! Gol! Gol! Gol! Gol! Gol! Gol!

• 85 min

Rzut wolny dla GKS-u tuż przed polem karnym.

• 83 min

Skibicki nie wykorzystuje nieporozumienia w naszej defensywie.

• 80 min

Urynowicz za Woźniaka.

• 80 min

Walków za Firleja i Skibicki za Romanowicza.

• 78 min

Jędrych ofiarnie blokuje strzał rywala.

• 76 min

Centra Rogali z lewej strony. Misztal bez problemu wyłapuje piłkę.

• 75 min

GKS długo buduje swoje akcje.

• 72 min

Teraz przymierzył Wiktoruk. Piłka przelatuje tuż obok słupka.

• 71 min

Kozłowski bardzo niecelnie zza pola karnego.

• 69 min

Kiebzak bliski zaskoczenia Misztala strzałem z rzutu wolnego.

• 68 min

Druga zmiana. Wroński za Rogalskiego.

• 67 min

Grychtolik zmienia Błąda.

• 65 min

Stefanowicz wbiega w pole karne. Jego strzał zablokowany.

• 63 min

Próbujemy grać długą piłką. Nie daje to na razie efektu.

Mam dużo szczęścia. Falon pudłuje w dobrej sytuacji.

Niecelny strzał głową Margola.

Rzut rożny dla GKS-u. Pogoń przejmuje piłkę i wychodzi z groźną kontrą.

Żółta kartka dla Firleja.

Błąd mocno z dystansu, ale i niecelnie.

Po strzale Falona piłka leci wysoko nad poprzeczką.

Kozłowski w doskonałej okazji bramkowej. Na szczęście fatalnie spudłował.

Teraz to Pogoń próbuje długo rozgrywać piłkę.

Zaczynamy drugą połowę. Do boju GKS!

• 45+2 min

Koniec pierwszej połowy.

Doliczone dwie minuty.

Rogala fauluje na kole środkowym.

Mrozek łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego.

Grający w osłabieniu GKS wciąż atakuje.

Rajd Kiebzaka zakończony zablokowanym strzałem.

Bardzo lekki strzał Falona z dystansu.

Mójta trafia z 11 metrów.

Dodatkowo czerwona kartka dla Habusty za faul.

Rzut karny dla Pogoni.

Świetna sytuacja Woźniaka. Jego strzał zablokowany.

Zagranie Rogali z rzutu wolnego zbyt mocne. Piłka w rękach bramkarza Pogoni.

Tym razem Michalski strzelił, a nie podał. Trafił w boczną siatkę.

Znowu było groźnie po dośrodkowaniu Michalskiego.

Błąd mocno uderzył z dystansu. Rogalski przeciął głową lot piłki i zaskoczył bramkarza Pogoni.

Goooooooool!

Wiktoruk raz jeszcze zza pola karnego. Strzał sprawił Mrozkowi problemy.

Mójta z rzutu wolnego prosto w mur.

Żółta kartka dla Stefanowicza za faul.

Centra Michalskiego. Rogalski nie sięgnął piłki głową.

Uderzenie Wiktoruka z dystansu. Pewna interwencja Mrozka;

Znakomita kontra GieKSy. Rogalski źle jednak zagrał w polu karnym rywali.

Kiebzak fauluje w środku pola.

Pogoń pewnie to wybroniła.

Groźna wrzutka Rogali, ale piłka wybita. Dopada do niej Błąd i mocno strzela. Rykoszet i... kolejny rożny.

Dominacja GKS-u. Mamy kolejny rzut rożny.

Teraz krótko rozegrany korner. Było groźnie pod bramką Pogoni.

Rzut rożny dla GKS-u. Po strzale Jędrycha będzie kolejna wrzutka z rożnego.

• Piłkarze gotowi do gry. Zaraz zaczynamy.

• Miła uroczystość przed meczem. Jan Furtok odbiera oficjalną nominację Reprezentacji 100-lecia PZPN!

• W składzie GKS-u Katowice względem poprzedniego meczu nastąpiła jedna zmiana. Pauzującego za żółte kartki Michała Gałeckiego zastąpił Jakub Habusta.