2-0

Skra Częstochowa

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Kompanicki (63. Tabiś), Gałecki, Grychtolik (78. Habusta), Kiebzak, Woźniak (89. Wojciechowski) - Rogalski (82. Rumin).

Skra Częstochowa: Kos - Bondarenko, Zalewski (90. Rogala), Nocoń, Brusiło, Niedojad, Niedbała (62. Napora), Obuchowski (75. Mońka), Olejnik, Holik, Pavlas (84. Borycka).

Bezchmurne niebo nad Bukową i lejący się z niego skwar zwiastowały gorące widowisko. GKS Katowice po porażce w Łęcznej wrócił na własny stadion, by w 7. kolejce 2 ligi podjąć Skrę Częstochowa. Był to historyczny pierwszy mecz między drużynami. W pierwszej jedenastce debiutowali Mateusz Kompanicki i Dawid Rogalski. Gospodarze zaczęli z dużym animuszem. Szymon Kiebzak w pierwszym strzale na bramkę rywala obił słupek. Chwilę później jego mocne dośrodkowanie mogło skończyć się golem samobójczym. Skra nie chciała cierpliwie czekać na kontrataki i sama próbowała sił w ataku pozycyjnym. Obie ekipy miały jednak problem ze skonstruowaniem akcji bramkowej.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy po dobrym dośrodkowaniu Kacpra Michalskiego, Arkadiusz Woźniak wyciągnął lewą nogę i trafił w słupek! Do szatni zespoły schodziły z bezbramkowym remisem. Katowiczanie aktywniej szukali bramki otwierajacej wynik. W końcu w 55. minucie Dawid Rogalski z rzutu rożnego dostał podanie prosto na nogę i strzelił swojego pierwszego gola dla GKS-u. Utrata bramki mocno rywala pobudziła. Częstochowianie parli do przodu próbując jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

Cofnięta GieKSa dawała Skrze kolejne szanse. Jedną z szybkich akcji przeciwnika przytomnie przerwał Michał Gałecki. W innym wypadku napastnik częstochowian wyszedłby sam na sam z Bartoszem Mrozkiem. Za to w 72. minucie swojego pierwszego gola mógł strzelić Szymon Kiebzak. Po mocnym podaniu od Kacpra Michalskiego jego strzał zatrzymał się na nogach bramkarza. Moment później w polu karnym faulowany był Kacper Michalski, co na bramkę zamienił… Dawid Rogalski, swoją drugą w tym spotkaniu. Od tego momentu miejscowi kontrolowali poczynania rywala i więcej bramek nie padło. GieKSa wygrała przy Bukowej po raz pierwszy od ponad roku.

• Do zobaczenia na Bukowej 14 września!

Koniec spotkania. Wygrywamy przy Bukowej!

Żółta kartka dla Woźniaka.

Zdecydowana interwencja Janiszewskiego przerywa akcję rywali.

Borycka zmiania Pavlasa

Mrozek pewnie broni strzał z 20 metrów.

Wielkie brawa dla Rogalskiego, który schodzi z boiska. W jego miejsce Rumin.

Habusta zmienia Grychtolika

Doskonała okazja dla Skry. Napora z rzutu wolnego trafia jednak w mur

Kartka dla trenera Rafała Góraka.

Mońka zmienia Obuchowskiego.

Dwaaaaa! Rogalski pewnie wykorzystuje "jedenastkę"

Rzut karny dla GKS-u!

Kiebzak strzela z kilku metrów, ale bramkarz Skry cudem broni.

Kibezak upada w polu karnym Skry. Sędzia uznaje, że faulu nie było.

Po utracie bramki Skra atakuje o wiele śmielej niż dotąd.

Gałecki przerywa bardzo groźną kontrę gości.

Skra wywalczyła rzut rożny, ale po dośrodkowaniu Holik fauluje naszego obrońcę.

Tabiś zmienia kontuzjowanego Kompanickiego.

Żółta kartka dla Noconia.

Zmiana w Skrze: Napora za Niedbałę.

Michalski przerywa akcję rywali

Wrzutka w naszej pole karne z rzutu wolnego. Za mocno uderzona piłka wychodzi za linię końcową.

Gol dla GieKSy! Rogalski zdobywa bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Kibice GieKSy pamiętają o rocznicy 100-lecia Powstań Śląskich.

Mocny początek gospodarzy. Rogala jednak złapany na spalonym.

Rogalski upada w polu karnym, ale faulu nie ma.

Druga część meczu. Do boju GieKSa!

Koniec pierwszej połowy spotkania.

Żółta karta dla Michała Gałeckiego.

Doliczona jedna minuta do pierwszej części.

Ależ szansa GieKSy... Woźniak z bliska trafia w słupek.

Szansa Kompanickiego. Nasz skrzydłowy nie trafił jednak czysto w piłkę.

Szarża Kiebzaka. Skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Niedojad groźnie główkuje. Piłka przelatuje nad poprzeczką.

Słabszy fragmenty spotkania. Nieco chaosu w środku pola.

Przerwa grze. Kontuzjowany zawodnik Skry potrzebuje pomocy fizjoterapeuty.

Dla odmiany dwa rzuty rożne Skry. Najpierw Mrozek, a potem obrońcy pewnie wybijają piłkę.

W krótkim odstępie czasu dwa rzuty rożne GieKSy. Obrońcy Skry skutecznie wybijają jednak piłkę.

Ładne uderzenie Noconia z dystansu, piłka przelatuje jednak nad naszą bramką.

Jędrych mocno strzela po krótkim rozegraniu rzutu wolnego. Uderzenie zostało zablokowane.

Kiebzak chciał uruchomić Michalskiego na prawym skrzydle, ale podał za mocno.

Niedojad złapany na spalonym.

Niedokładna próba Kiebzaka.

Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Janiszewski niecelnie strzela głową.

Dobra okazja po rzucie rożnym. Obrońca Skry w ostatniej chwili uprzedza Janiszewskiego.

Fantastyczny strzał Kiebzaka. Mocno podkręcona piłka trafia w słupek bramki rywali.

I znów groźnie Rogala. Jego dośrodkowanie jednak niecelne.

Dobra akcja Rogali. Nasz obrońca wpadł w pole karne rywali, ale do jego podania nie sięgnął Rogalski.

Zalewski uderza z dystansu, ale niecelnie.

• Piłkarze już wychodzą na murawę.

• Dawid Rogalski oraz Mateusz Kompanicki debiutują w pierwszej jedenastce GieKSy. Do składu po jednomeczowej przerwie wraca Kacper Michalski. To pierwszy mecz w historii między GKS-em a Skrą Częstochowa.