Olimpia Elbląg

• Szuprytowski (38)

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Woźniak (83. Wojciechowski), Habusta (54. Grychtolik), Gałecki, Błąd (30. Tabiś), Kiebzak - Rumin (74. Kompanicki).

Olimpia Elbląg: Madejski - Lewandowski, Wenger, Żołądź, Szuprytowski, Brychlik (81. Ryk), Miller (70. Prytuliak), Sedlewski, Balewski, Krasa, Demianiuk.

Mecze 5. kolejki 2 ligi zaplanowano na środę 21 lipca, GieKSa przy Bukowej podejmowała Olimpię Elbląg. Ostatni raz drużyny grały ze sobą w sezonie 2011/2012. Wówczas GKS również prowadził trener Rafał Górak. W składzie gospodarzy zadebiutował Grzegorz Janiszewski, a na ławce znalazło się aż ośmiu młodzieżowców. Obie drużyny zaczęły spokojnie, zarówno gospodarze, jak i goście szanowali piłkę rozpoczynając grę od linii obrony. Bardzo aktywny ze strony GKS-u był Kacper Michalski grając na prawej stronie z Szymonem Kiebzakiem. Niestety po pół godziny gry, przez kontuzję z boiska musiał zejść kapitan drużyny - Adrian Błąd.

Chwilowy przestój w grze nie podziałał na katowiczan najlepiej. W 38. minucie straciliśmy piłkę na środku boiska, co umożliwiło Olimpii przeprowadzenie kontrataku. Futbolówkę na piąty metr dostał Damian Szuprytowski. Dołożył nogę i otworzył wynik przy Bukowej. Piłkarze trenera Góraka nie byli w stanie stworzyć akcji, która przyniosłaby bramkę, więc na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1. GieKSa w drugiej części aktywniej szukała gola, Olimpia broniła całym zespołem. W 61. minucie kontra poprowadzona przez Arkadiusz Woźniaka i Grzegorza Rogalę zakończyła się dograniem w pole karne do Szymona Kiebzaka. Jego strzał minął słupek bramki gości o centymetry.

W końcu w 67. minucie Woźniak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzelił głową nie do obrony. Goście po utracie bramki od razu podeszli wyżej, rezygnując z obrony całym zespołem. Doskonałą szansę na drugiego gola miał Michał Gałecki. Po zamieszaniu w polu karnym dostał piłkę na głowę przy pustej bramce, niestety źle przymierzył i strzał przeleciał nad poprzeczką. W końcówce obu drużynom wyraźnie brakowało sił, nikt nie potrafił przełożyć długich akcji na okazje bramkowe. Mecz skończył się więc podziałem punktów.

Koniec spotkania.

Gramy długie akcje, z których niestety nic nie wynika.

Piłkarzom obu ekip wyraźnie brakuje już sił.

Doliczone 3 minuty.

Strzał Kiebzaka, ale łapie Madejski.

Groźny strzał na naszą bramkę, ale szczęśliwie blokujemy.

Strzał głową Kompanickiego odbija się od rywala, rożny dla GKS-u.

Faul Kiebzaka, 30 metrów do naszej bramki.

Za Arka Woźniaka wejdzie Zbigniew Wojciechowski.

Ryk za Brychlika.

Teraz goście starają się konstruować akcje na naszej połowie.

Grychtolik szukał długim pdoaniem Rogali, odrobinę za mocno.

Co za okazja Gałeckiego! Miał piłkę na pustej bramce, ale źle przymierzył głową.

Za Daniela Rumina wejdzie Mateusz Kompanicki.

Podanie w szesnastkę i rywal był bliski bramki samobójczej.

Miller za Prytuliaka.

Olimpia od razu podeszła wyżej.

Strzał głową naszego zawodnika kompletnie nie do obrony.

GOOL! Arek Woźniak doprowadza do remisu.

Gałecki dostał piłkę na 10 metr! Niestety jego strzał zatrzymany przez obrońcę.

Dobry powrót Arka Woźniaka przerywa kontrę Olimpii.

Po raz kolejny Kiebzak! Próba głową, która odbija się jeszcze od ziemi i przelatuje nad poprzeczką.

Kontra zakończona strzałem Kiebzaka, piłka mija jednak słupek bramki gości.

Strzał trafia w nasz mur.

Żółta kartka dla Kacpra Michalskiego za faul w kontrze. Olimpia 18 metrów od bramki Mrozka.

Żółtą kartkę zobaczył Bruno Żołądź.

Zmiana w GKS-ie. Patryk Grychtolik zastąpi Jakuba Habustę.

Żółta kartka dla Habusty.

Dużo stałych fragmentów w pierwszych minutach dla GKS-u.

Rykoszet mógł zaskoczyć Madejskiego, piłka o centymetry mija bramkę gości.

Wrzutka Michalskiego, niewiele zabrakło do skutecznego strzału z głowy jednego z naszych piłkarzy.

Żółta kartka dla Tomasza Lewandowskiego za faul na Arkadiuszu Woźniaku.

Wracamy, do boju GKS!

• 45+3 min

Michalski dogrywał do Rumina, ale ten faulował w walce o piłkę.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Dośrodkowanie Tabisia, ale pewnie łapie Madejski.

Cały czas to goście tworzą większe zagrożenie na naszej połowie.

Po raz kolejny zamieszanie pod naszą bramką, tym razem jednak oddalamy zagrożenie.

Szybki atak Olimpii po odbiorze i pierwsza bramka w tym meczu. Strzelcem Szuprytowski.

Żółta kartka dla Balewskiego.

Piłka leciała wysoko w kierunku bramki Mrozka, ale ten łapie ze spokojem.

Żółta kartka dla Rafała Góraka.

Strzał Demianiuka w kontrze, ale Mrozek łapie.

Adriana Błąda zastąpi Kacper Tabiś.

Rumin dostał podanie w szesnastkę, ale źle przyjął.

Wracamy do gry w 10-tkę.

Niestety wiele wskazuje na to, że potrzebna będzie zmiana.

Uraz Adriana Błąda.

Strzał Habusty zza pola karnego, minimalnie nad poprzeczką.

Długi rajd Kiebzaka, niestety zostaje zatrzymany przez obrońcę. W odpowiedzi kontra rywala, ale strzał mija słupek bramki Mrozka.

Chwila niedokładnej gry po obu stronach boiska.

Wrzutka Błąda z rzutu wolnego, Madejski łapie.

Świetna akcja Michalskiego prawą stroną! Już w polu karnym zabrakło wykończenia.

Akcja Olimpii w naszej szesnastce, ale Demianiuk oddaje nieprecyzyjny strzał.

Rzut wolny Olimpii, wybijamy na rzut rożny, jeszcze jedna szansa dla gości.

Kiebzak dwukrotnie zagrywał w pole karne, ale dwa razy dobra interwencja gości.

Zamieszanie w polu karnym rywala po akcji prawą stroną GieKSy, ostatecznie jednak goście uchronili się przed utratą gola.

Michalski szukał w szesnastce Błąda, ale źle dogrywał.

Niebezpiecznie po rzucie rożnym Olimpii, w ostatnim momencie nasz obrońca wybija piłkę.

Szansa z rzutu wolnego dla GKS-u, ale rywal uspokaja i wyprowadza kontrę zatrzymaną przez Grzegorza Janiszewskiego.