• Machalski (36)
  • Czarnowski (43)

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Dejmek, Jędrych, Rogala - Kiebzak (59. Urynowicz), Gałecki (46. Habusta), Stefanowicz, Błąd, Wroński (78. Grychtolik) - Rumin (76. Rogalski).

Znicz Pruszków: Gradecki - Czarnowski, Bochenek, Rybak, Noiszewski (69. Obst), Zjawiński, Machalski, Moskwik (66. Tarnowski), Drobnak, Baran, Rackiewicz (78. Szymański).

Po okresie przebudowy i intensywnych przygotowań, GKS Katowice powrócił do ligowej rywalizacji. W pierwszym meczu 2 ligi na Bukowej zmierzyliśmy się ze Zniczem Pruszków. W jedenastce GieKSy znalazło się czterech piłkarzy, którzy zostali z poprzednich rozgrywek oraz siedmiu nowych, w tym rzecz jasna dwóch młodzieżowców - Bartosz Mrozek i Kacper Michalski. Pierwsza część meczu była jednak brutalnym zderzeniem GieKSy z drugoligową rzeczywistością. Po dobrych 20 minutach w wykonaniu graczy trenera Rafała Góraka i konsekwentnym zagrażaniu bramce Bartłomieja Gradeckiego, przyszło załamanie.

W 26. minucie Paweł Mokswik wykorzystał podanie w szesnastkę i otworzył wynik. Dziesięć minut później na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Maciej Machalski. Jeszcze przed przerwą trzeciego gola dla gości strzelił Patryk Czarnowski oddając mocny strzał w okienko bramki Bartosza Mrozka. GieKSa w międzyczasie miała akcje sam na sam Daniela Rumina i Adriana Błąda, ale obie próby piłkarzy GKS-u trafiły w bramkarza gości. Na drugą część katowiczanie wracali z bardzo trudnym zadaniem.

Doszło do jednej defensywnej zmiany w składzie GieKSy. Michała Gałeckiego zastąpił Jakub Habusta. Gospodarze kontrolowali piłkę i grali na połowie gości, ale mieli problem z przełożeniem tego na okazję bramkową. Dopiero w 63. minucie Arkadiusz Jędrych wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzelił pierwszego w tym sezonie gola dla GKS-u. Katowiczanie szukali kolejnych okazji w akcjach pozycyjnych, ale zdyscyplinowana obrona Znicza przecinała nasze podania. W samej końcówce przed szansą stanęli Rogalski i Urynowicz po dwójkowej akcji, ale próby obu zostały zatrzymane przez bramkarza. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie.

Koniec spotkania.

Strzał Habusty zatrzymany przez Gradeckiego.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Okazja Rogalskiego i Urynowicza, ale dwa razy górą bramkarz.

Żółta kartka dla Michalskiego.

Strzał Błąda wysoko nad poprzeczką.

Wkrada się wiele błędów w grze pozycyjnej GKS-u.

Mrozek łapie próbę strzału z ostrego kąta.

Natomiast Patryk Grychtolik zmienił Łukasza Wrońskiego.

Szymański zastąpi Rackiewicza.

Teraz za Rumina wejdzie Rogalski.

Rumin głową po podaniu Błąda, ale piłka mija słupek.

Teraz Rogala szukał Rumina. Obrońca Znicza skierował piłkę w stronę własnej bramki, ale Gradecki czujny.

Kontra GKS-u. Michalski szukał dośrodkowaniem Rumina, ale łapie bramkarz.

Kolejna zmiana w drużynie gości. Obst zmieni Noiszewskiego.

Tarnowski za Moskwika.

Urynowicz z wolnego, ale minimalnie nad poprzeczką.

Jędrych z golem dla GieKSy! Gramy dalej!

Urynowicz zmienił Kiebzaka.

GieKSa znów przy piłce, ale nie przekłada się to na okazję do strzału.

Dobre podanie Michalskiego do Rumina, ale ten nie trafia piłki głową.

Mrozek broni nogą groźny strzał Znicza po kontrataku.

Habusta za Gałeckiego.

Wracamy na drugą połowę.

Trzeci gol dla Znicza.

Kontra Znicza ze strzałem, ale Mrozek sobie radzi.

Kiebzak głową, ale piłka przelatuje obok słupka.

Adrian Błąd kończy kontrę strzałem prosto w bramkarza. Kolejna dogodna okazja GKS-u.

Maciej Machalski podwyższa prowadzenie Znicza.

Rzut karny dla gości. Żółta kartka dla Dejmka.

Mocny strzał prosto w Mrozka, kolejny rzut rożny dla gości.

Przerwa na wodę.

Dobra szansa na bramkę dla GKS-u, ale Wroński nie wykorzystuje podania Rumina.

Mrozek paruje strzał na rzut rożny.

Goście otwierają wynik. Gol Moskwika.

Mrozek ratuje nas przed utratą gola po dobrym podaniu rywala w pole karne.

Mrozek łapie niegroźny strzał.

Rzut rożny dla gości, ale oddalamy zagrożenie.

Dejmek głową po rzucie rożnym, ale prosto w bramkarza Znicza.

Cały czas akcje na połowie gości, GieKSa atakuje.

Rajd Wrońskiego, strzela prosto w bramkarza.

Wroński z 20 metrów. Gradecki łapie.

Mocne strzały Rogali i Błąda, ale Gradecki zatrzymuje. Było naprawdę blisko!

Michalski przed szesnastką, jednak strzał nieprecyzyjny.

Błąd z wolnego. Minimalnie nad poprzeczką.

Szansa Błąda w szesnastce. Jego strzał trafił w nogę obrońcy.

Pierwszy groźny strzał gości mija słupek bramki Mrozka.

Gramy. Do boju GIEKSA!

• Obie jedenastki już na boisku. Za moment rozpoczynamy.

• Przed meczem minuta ciszy dla Piotra Mroza - byłego wieloletniego działacza naszego Klubu. W przeszłości pełnił m.in. funkcję prezesa stowarzyszenia GKS Katowice.

• O 13:05 rozpoczynamy pierwszy mecz sezonu 2 ligi. Na start zagramy przy Bukowej ze Zniczem Pruszków, z którym wygraliśmy ostatnie cztery ligowe mecze. Odmłodzona GieKSa ma w jedenastce czterech graczy z poprzedniego sezonu i siedmiu nowych.