Stadion Miejski , Katowice, ul. Bukowa 1A
Sparing

GKS Katowice

  • Stefanowicz (40)
  • Kompanicki (70)
2-2

Rekord Bielsko-Biała

  • Szymański (10)
  • Szymański (16)

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Jędrych, Dejmek, Rogala - Tabiś, Stefanowicz, Błąd, Grychtolik, Woźniak - Rumin. Zagrali także: Wojciechowski, Janiszewski, Broda, Skiba, Kompanicki, Habusta, Gałecki, Kiebzak, Rogalski, Poloczek.

Rekord Bielsko-Biała:

W sobotę GieKSa, przy okazji prezentacji drużyny piłkarzy i piłkarek, rozegrała ostatni sparing przed startem 2 ligi. Na Bukowej zmierzyliśmy się z trzecioligowym Rekordem Bielsko-Biała. Znacznie lepiej zaczęli goście, bo już po 16. minutach prowadzili 2:0. Naszego bramkarza dwukrotnie pokonywał Szymon Szymański. Przy drugim trafieniu popisał się znakomitym strzałem z dystansu. Kolejną szansę miała GieKSa. Po zamieszaniu w polu karnym Kacper Tabiś blokowany przez obrońcę z bliska trafił w bramkarza. Gol kontaktowy padł w 40. minucie, gdy rzut karny po faulu na Danielu Ruminie wykrzystał Maciej Stefanowicz. 

Katowiczanie jeszcze przed przerwą mogli doprowadzić do wyrównania za sprawą Daniela Rumina i Arkadiusza Woźniaka. Ten pierwszy próbował głową po dobrym dośrodkowaniu Kacpra Michalskiego. Piłka odbiła się od słupka i wpadła w ręce bramkarza. Z kolei drugi przymierzył z dystansu i piłka minimalnie minęła słupek bramki. Na drugą część GKS wracał ze stratą jednego gola. Na boisku zameldowali się Grzegorz Janiszewski, Jakub Habusta, Michał Gałecki, Dawid Rogalski i Mateusz Kompanicki. 

W przeciągu pierwszych 20 minut drugiej części katowiczanie dwukrotnie obijali słupek bramki Rekordu. Najpierw Dawid Rogalski po strzale głową, a następnie Grzegorz Rogala po szybkiej kontrze lewą stroną. Dopiero w 70. minucie, po akcji Szymona Kiebzaka i dośrodkowaniu Rogali, Mateusz Kompanicki dołożył nogę i strzelił drugiego gola dla GieKSy. Trener Rafał Górak w końcówce zagrał młodym składem, który wykreował kilka groźnych syutacji, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie. 

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy