1-2

• Lisowski (4)
  • Błąd (19)

Puszcza Niepołomice: Mleczko - Zagórski, Stępień, Stawarczyk, Widejko, Bąk (78. Sajdak), Kotwica, Żytek (78. Bartków), Mikołajczyk (46. Nowak), Szczepaniak, Orłowski.

GKS Katowice: Pawełek - Remisz, Jędrych, Rzonca (90. Grychtolik), Mączyński (46. Woźniak), Anon (80. Habusta), Błąd, Poczobut, Puchacz, Śpiączka, Lisowski.

Dwa wyjazdowe zwycięstwa i dwa remisy na Bukowej, GieKSa przyjechała do Niepołomic będąc niepokonana od czterech spotkań. To jednak nie wystarczyło, by wydostać się ze strefy spadkowej. Kolejną szansę gracze trenera Dariusza Dudka dostali w Niepołomicach, gdzie w ramach 28. kolejki zmierzyli się z miejscową Puszczą. Poza grą dla GKS-u Jakub Wawrzyniak i Adrian Łyszczarz, obaj z powodu nadmiaru żółtych kartek. Do pierwszej jedenastki wrócili Rafał Remisz i Callum Rzonca. Ekipy zapewniły wszystkim kibicom na stadionie Puszczy bardzo intensywne pierwsze 20 minut. Wynik w 4. minucie otworzył Lisowski dobijając dobre podanie od Bartosza Śpiączki. GKS popisał się wzorowym rozegraniem stałego fragmentu.

Gospodarze rzucili się jednak do odrabiania strat i co chwilę zagrażali bramce Mariusza Pawełka. W 18. minucie niepewne wybicie naszego bramkarza Puszcza zamieniła na strzał sprzed szesnastki Łukasza Szczepaniaka. Piłka przeleciała obok rękawic naszego golkipera i wpadła do siatki odbijając się od słupka. Nie minęła jednak minuta i GieKSa odpowiedziała golem numer dwa! Adrian Błąd przymierzył z 35 metrów z rzutu wolnego i Miłosz Mleczko wyraźnie zaskoczony próbą nie był w stanie strzału zatrzymać. Katowiczanie znów prowadzili, a w 35. minucie mieli szansę na podwyższenie wyniku, niestety David Anon nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Puszcza grała mocnym pressingiem, cały czas wrzucając piłkę w naszą szesnastkę. GieKSie udało się jednak utrzymać wynik do końca pierwszej połowy. W 53. minucie Bartosz Śpiączka posłał potężną bombę, którą Mleczko szczęśliwie sparował na poprzeczkę. Natomiast w 67. minucie piłka po zamieszaniu pod bramką GKS-u wpadła do siatki, ale sędzia podniósł chorągiewkę wskazując pozycję spaloną. Miejscowi wiedzieli, że kończy im się czas, dlatego zaczęli coraz mocniej naciskać. Goście z kolei szukali swoich szans w kontrach. Koniec końców więcej bramek nie padło, co oznaczało bardzo ważne trzy punkty dla GieKSy!

KONIEC! MAMY 3 PUNKTY!

Żółta kartka dla Woźniaka za opóźnianie gry.

Teraz przepychanka na środku boiska pomiędzy piłkarzami obu drużyn.

Druga żółta, w konsekwencji czerwona kartka dla Kotwicy.

GKS na przetrzymanie przy narożniku boiska.

Puchacz faulowany przy wyprowadzaniu szybkiej akcji.

Sajdak z daleka, ale bardzo niecelnie.

Doliczone aż 4 minuty.

Grychtolik za Rzoncę.

Faul na bramkarzu, Puszcza zaczyna z rzutu wolnego.

Rzut rożny po akcji Błąda.

Puchacz dobrze blokuje, Pawełek zacznie z piątki.

Stępień głową, ale niecelnie.

Lisowski ręką przed szesnastką, szansa dla Puszczy na kolejną groźną wrzutkę.

Woźniak strzelał głową, minimalnie obok słupka!

Śpiączka nabija, kolejny rzut rożny dla GieKSy.

Habusta zmieni Anona, czyli gramy bardziej defensywnie.

Podwójna zmiana w Puszczy. Za Bąka wchodzi Sajdak, a za Żytka zamelduje się Bartków.

Wrzutka w naszą szesnastkę, ale dobrze wybija Remisz.

Kontra GKS-u, ale Poczobut zbyt długo zwlekał z podaniem.

Strzał Woźniaka głową, ale Mleczko łapie piłkę zmierzającą obok słupka.

Żółta kartka dla Kotwicy.

Cały czas Puszcza w naszej połowie, próbujemy zaskoczyć rywala z kontry.

Śpiączka strzela w kontrze i nabija rywala, kolejny rzut rożny dla GKS-u.

Mleczko łapie i wyprowadza kontrę, ale Poczobut zatrzymuje.

Spróbujemy z rzutu rożnego.

Piłka w naszej bramce, ale... spalony! Wielkie szczęście GKS-u.

Puszcza z kilkoma okazjami, musimy się bronić.

Rzut rożny dla Puszczy.

Faul Poczobuta, teraz gospodarze z szansą na dośrodkowanie w nasze pole karne.

Puszcza oddala zagrożenie.

Kolejny rzut wolny dla GKS-u po faulu na Anonie.

Strzał Woźniaka, ale zabrakło zamknięcia tej akcji po wrzutce Błąda.

Faul na Lisowskim, rzut wolny dla GKS-u.

Znów Woźniak, tym razem do Śpiączki, ale za lekki strzał głową naszego napastnika.

Woźniak wrzucał w pole karne i Błąd próbował efektownie, ale wcześniej faul Anona.

Mleczko sparował mocny strzał Bartosza, naprawdę niewiele brakowało.

ŚPIĄCZKA W POPRZECZKĘ!

Akcja Lisowskiego z Błądem, ten pierwszy strzela z woleja, ale prosto w Mleczkę.

Błąd z dystansu, ale bardzo niecelnie.

Poczobut przerywa kontrę, która mogła stworzyć gospodarzom sytuację bramkową.

Od razu groźnie po wrzutce Puszczy w nasze pole karne. Woźniak oddala zagrożenie.

W GieKSie Arkadiusz Woźniak zastąpił Mateusza Mączyńskiego.

W Puszczy za Mikołajczyka Nowak.

Wracamy do gry, do boju GIEKSA!

Koniec pierwszej części meczu.

Pawełek mocno wykopuje, rzut z autu dla GKS-u na wysokości szesnastki gospodarzy.

Rzut rożny dla Puszczy. Doliczona jedna minuta.

Strzał Puchacza z dystansu, ale Mleczko odprowadził piłkę wzrokiem.

Znów zamieszanie w naszej szesnastce, dwa razy blokujemy strzał.

Wrzutka Błąda, zgrywał głową Anon, ale nikt nie dopadł do piłki.

Teraz żółta kartka dla Żytka za powstrzymywanie Puchacza.

Jędrych wybija piłkę z linii bramkowej po błędzie Pawełka.

Ostre starcie Lisowskiego z rywalem, żółta kartka dla naszego obrońcy.

Dobry stały fragment gry GKS-u, teraz Puszcza ratuje się w swoim polu karnym.

Rzut rożny dla GieKSy.

Anon marnuje sam na sam!

Bąk z 20 metrów, ale bardzo niecelnie.

Dużo szczęścia GieKSy! Na chwilę oddalamy zagrożenie po zamieszaniu w polu karnym.

Groźnie pod naszą bramką, Puszcza z szansą na wrzutkę w nasze pole karne ze stałego fragmentu.

Strzał Anona po podaniu Poczobuta! Mleczko łapie.

Groźna wrzutka w nasze pole karne, ale Lisowski nabija rywala i Pawełek zacznie z 5 metra.

Cały czas szukamy długich podań do Śpiączki i Anona.

Żółta kartka dla Mikołajczyka za faul na Anonie.

Pawełek pewnie łapie.

Faul Poczobuta, szansa dla Puszczy na wrzutkę w naszą szesnastkę.

Znów groźnie pod naszą bramką. Oddalamy zagrożenie po dośrodkowaniu.

Adrian wykorzystał rzut wolny i strzelił prosto na bramkę, co wyraźnie zaskoczyło Mleczkę.

GOOOOOOL!! ADRIAN BŁĄD Z 35 METRÓW!

1:1, wyrównuje Szczepaniak strzałem z dystansu.

Puszcza przy piłce, ale my zachowujemy dyscyplinę w obronie.

Niecelny strzał z 16 metrów gospodarzy.

Dużo walki w środku pola, Puszcza mocno naciska po utracie piłki.

Teraz Puszcza z szansą na dośrodkowanie, ale jeden z zawodników gospodarzy był na spalonym.

Błąd ze stałego fragmentu w szesnastkę, Śpiączka nie sięgnął jednak piłki głową, było blisko.

Pawełek łapie piłkę po wrzutce w pole karne.

Puchacz podawał w pole karne. Szkoda, że nikt nie przeciął.

Puszcza w naszym polu karnym, ale niecelny strzał głową i pewnie Pawełek.

Co za powrót naszego obrońcy, znakomicie rozegrany stały fragment gry.

GOOOOOL! Remisz otwiera wynik!

Mączyński wraca do gry, Poczobut faulowany w środku pola.

Uraz Mączyńskiego, mamy nadzieję, że nasz obrońca za chwilę się podniesie.

Do boju GieKSa!

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie zamykające 28. kolejkę Fortuna 1 ligi.

• Do pierwszej 11 GKS-u wracają Rafał Remisz oraz Callum Rzonca.

• W pierwszym meczu sezonu ekipy na Bukowej podzieliły się punktami po remisie 1:1. Z Puszczą jeszcze nigdy nie wygraliśmy, więc dzisiaj mamy szansę na przełamanie. Poza grą dla GKS-u Jakub Wawrzyniak i Adrian Łyszczarz, obaj z powodu nadmiaru żółtych kartek. Urazy leczą natomiast Radek Dejmek i Mateusz Kamiński.