• Ratajczak (3)
  • Machaj (41)

GKS Katowice: Pawełek - Jędrych, Łyszczarz, Mączyński, Anon, Błąd, Poczobut, Śpiączka, Lisowski, Wawrzyniak, Woźniak (64. Rumin).

Chrobry Głogów: Abramowicz - Michalec, Repka, Ratajczak, Drewniak (73. Pawlik), Lebedyński (86. Kowalczyk), Mandrysz, Maćkowski (56. Nowicki), Stolc, Pestka, Machaj.

Po zdobyciu siedmiu punktów w trzech spotkaniach, GKS Katowice do meczu z Chrobrym Głogów przystąpił z wielkimi nadziejami. Była to kolejna odsłona walki o poprawę sytuacji w tabeli Fortuna 1 ligi. Trener Dariusz Dudek zmuszony był dokonać zmian z uwagi na absencję Tymoteusza Puchacza, która wynikała z nadmiaru żółtych kartek. Do pierwszej jedenastki GieKSy wrócili Adrian Łyszczarz oraz Bartosz Śpiączka. Mecz rozpoczął się jednak od nokdaunu. Goście rozpoczęli od bramki już w 3. minucie. Były gracz GKS-u - Jarosław Ratajczak po rykoszecie znalazł się z piłką sam na piątym metrze i pewnie pokonał Mariusza Pawełka.

GieKSa w kolejnych minutach miała przewagę, co chwilę stwarzając sytuacje, zwłaszcza na lewym skrzydle, gdzie bardzo aktywny był Mateusz Mączyński co chwilę dośrodkowujący piłkę w szesnastkę. W bramce głogowian dobrze się jednak spisywał nasz były zawodnik - Mateusz Abramowicz. Był zaporą nie do przejścia aż do 35. minuty, gdy wybił piłkę po jednym ze strzałów prosto pod nogi Adriana Błąda. Pomocnik GKS-u wykorzystał okazję i doprowadził do wyrównania. Taki wynik długo się jednak nie utrzymał. W 41. minucie sędzia wskazał na jedenastkę dla Chrobrego po faulu na Mikołaju Lebedyńskim. Mateusz Machaj dokończył dzieła i ponownie wyprowadził Chrobrego na prowadzenie.

Na drugą część GKS wracał przegrywając 1:2. Jednak w 52. minucie Bartosz Śpiączka sprytnie pokonał głową Abramowicza po wrzutce na 10 metr. Katowiczanie drugi raz w tym meczu doprowadzili do wyrównania i utrzymywali inicjatywę w kolejnych częściach gry, stwarzając znacznie więcej szans pod bramką głogowian. W 71. minucie doskonałą sytuację miał Arkadiusz Jędrych strzelając głową po rzucie wolnym. Znakomitą interwencją popisał się jednak bramkarz gości. Przed samym końcem doskonale strzelał David Anon w krótki róg, ale Abramowicz nie zawiódł i tym razem. Po raz drugi z rzędu na Bukowej podział punktów.

Koniec, kolejny podział punktów na Bukowej.

ANON! Było blisko, jeszcze rzut rożny.

Żółta kartka dla Pawlika.

Abramowicz łapie wysoką piłkę.

Zagranie ręką Chrobrego, teraz my z szansą na wrzutkę w pole karne.

Oddalamy zagrożenie.

3 minuty doliczone.

Żółta kartka dla Łyszczarza, Chrobry z szansą na groźną wrzutkę.

Mączyński podawał do Łyszczarza na 15 metr, ale ten bardzo niecelnie.

Lebedyńskiego zmieni Kowalczyk.

Lisowski niestety przesadził z dośrodkowaniem, znów Abramowicz zacznie z piątki.

Teraz Mączyński szukał Śpiączki, ale piłka nie dotarła na głowę naszego napastnika.

Wrzutka Anona, ale odrobinę za mocno.

Kilka ostrych starć w środku, potrzebna pomoc sztabu medycznego.

Żółta kartka dla siedzącego na ławce Woźniaka.

Poczobut faulował w kontrze. Wcześniej ostro potraktowany Łyszczarz, ale sędzia w tamtej sytuacji nie zagwizdał.

Błąd szukał w polu karnym Poczobuta, ale podanie odrobinę za mocne.

Pawlik za Drewniaka.

Potężna bomba Błąda! Piłka wpada pod nogi Śpiączki, ale obrońca zdążył zareagować.

ALEŻ OKAZJA JĘDRYCHA! Abramowicz popisuje się znakomitą interwencją.

Akcja kombinacyjna GKS-u, ale zabrakło dośrodkowania.

Łyszczarz w polu karnym, ale strzał bardzo niecelny.

Anon szukał na skrzydle Mączyńskiego, ale za mocne podanie.

Rumin wejdzie za Woźniaka.

Anon powalczył w obronie i dobrze interweniował.

Znów zamieszanie w szesnastce Chrobrego, ale obrona gości wybija.

Rajd Błąda zakończony strzałem. Abramowicz wybija na rzut rożny.

Dobra wrzutka Błąda, ale Chrobry oddala zagrożenie.

Nowicki za Maćkowskiego.

Dobra wrzutka Lisowskiego, zabrakło by ktoś przeciął piłkę przed Abramowiczem.

Bartek pokonał Abramowicza bardzo sprytnym strzałem głową.

Chrobry od razu agresywniej, szansa na wrzutkę w pole karne GKS-u.

ŚPIĄCZKA! 2:2!

Mecz z trybun ogląda 2330 widzów. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Groźnie w naszym polu karnym po mocnym podaniu na piąty metr, na szczęście dobra interwencja Poczobuta.

Strzał Łyszczarza z 20 metrów, ale przelatuje obok bramki Abramowicza.

Woźniak wrzucał na głowę Anona, ale wyższy obrońca przerywa podanie.

Próbowaliśmy akcji lewą stroną, ale Mączyński nie przyjął dobrze podanie od Błąda.

Wracamy na drugą część. Do boju GKS!

Koniec pierwszej połowy. Przed końcem jeszcze szansa Śpiączki, ale po dobrym przyjęciu w szesnastce nasz napastnik źle przymierzył.

Teraz dobra akcja gości prawą stroną, ale udało nam się oddalić zagrożenie.

2 minuty doliczone.

Żółta kartka dla Machaja.

Przepychanka między piłkarzami obu drużyn.

Zamieszanie pod bramką gości, Lisowski leżał po kontakcie z rywalem, ale sędzia nie zdecydował się odgwizdać karnego.

Żółta kartka dla Wawrzyniaka.

2:1 dla gości

Niestety rzut karny dla Chrobego.

Musimy uważać na błędy w obronie, teraz kolejny, który uszedł nam na sucho.

GOOOOL! Adrian Błąd doprowadza do wyrównania.

Żółta kartka dla Wojciecha Lisowskiego.

Kontra gości, ale po raz kolejny bardzo niecelny strzał.

Strzał na naszą bramkę, ale bardzo niecelny.

Chrobry oddala zagrożenie.

Kolejny rzut rożny dla GieKSy.

Lisowski zagrywał ręką przy przyjęciu piłki na prawej flance.

Błąd wrzucał, ale Abramowicz chwyta piłkę w powietrzu. Jak na razie bardzo dobry mecz naszego byłego bramkarza.

Znów Abramowicz wyciąga piłkę z linii po strzale głową! Niewiele brakowało.

Kolejny rożny dla GieKSy.

Faul jednego z naszych piłkarzy w polu karnym gości.

Znów aktywny w tym meczu Mączyński. Szukał podania w pole karne, mamy rzut rożny.

Anon głową, ale strzał nie sprawił żadnego problemu.

Kontra GKS-u i strzał Mączyńskiego, niestety prosto w ręce Abramowicza. Mamy rzut rożny.

Znowu Ratajczak w polu karnym GKS-u! Piłka przelatuje nad naszą poprzeczką.

Błąd Pawełka, pusta bramka i strzela Ratajczak... piłka trafia w słupek!

Rzut rożny dla Chrobrego.

Tym razem wrzucał Anon, ale znów górą bramkarz gości.

Anon niefortunnie się poślizgnął i zagrywał ręką przed szesnastką Chrobrego.

Za głęboka wrzutka Błąda, Abramowicz łapie.

Jesteśmy przy piłce i próbujemy kreować sytuacje na połowie przeciwnika.

Strzał Mączyńskiego z 16 metrów, ale za słaby, by zaskoczyć Abramowicza.

Strzał Wawrzyniaka z dobrej sytuacji, ale zabrakło precyzji.

Faul na Poczobucie w środkowej strefie, spróbujemy wrzucić w pole karne gości.

Mączyński szukał Anona, ale Abramowicz pewnie łapie.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, ale zacznie Pawełek.

Lisowski przy próbie strzału głową faulował Abramowicza.

Szansa na wrzutkę w szesnastkę głogowian po faulu na Anonie.

Jędrych miał piłkę na głowie, ale nie udało mu się jej skierować w światło bramki.

Bierzemy się zatem do odrabiana strat.

Zawodnik Chrobrego dostał piłkę na piątym metrze po rykoszecie i wpakował ją do naszej bramki.

Ratajczak otwiera wynik.

Pierwszy strzał na bramkę Pawełka, ale nasz bramkarz pewnie łapie.

Do boju GIEKSA!

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• W meczu rundy jesiennej GieKSa przegrała z Chrobrym 0:2 po dwóch golach straconych w ostatnich minutach. W gruncie rzeczy dzisiejszy mecz jest starciem o tzw. 6 punktów, gdyż głogowianie również są w niekomfortowej sytuacji i do Katowic przyjechali po porażce 1:2 z Odrą Opole.

• Z powodu nadmiaru żółtych kartek w dzisiejszym meczu nie zagra Tymoteusz Puchacz. Młodzieżowcem w pierwszej jedenastce GKS-u jest Adrian Łyszczarz.