• Puchacz (33)
  • Błąd (78)

Odra Opole: Krysiak - Szota, Janus, Brusiło, Mikinic, Urynowicz (46. Niziołek), Błanik, Baranowski, Trojak (84. Bonecki), Czyżycki (66. Skrzypczak), Martin.

GKS Katowice: Pawełek - Jędrych, Mączyński, Anon (41. Rzonca), Błąd, Poczobut, Puchacz, Lisowski, Habusta, Dejmek (14. Wawrzyniak), Woźniak (71. Śpiączka).

Po dwóch tygodniach przerwy, GieKSa wróciła do ligowej rywalizacji w Opolu, by zmierzyć się z miejscową Odrą w ramach 26. kolejki Fortuna 1 ligi. W składzie gości względem poprzedniego meczu doszło do jednej zmiany. Kacpra Tabisia na prawej obronie zmienił Wojciech Lisowski. Niestety już w 14. minucie kontuzji doznał Radek Dejmek. Nasz obrońca nie mógł kontynuować gry i w jego miejsce na boisku pojawił się Jakub Wawrzyniak. Gracze z Katowic tworzyli znacznie więcej sytuacji, co przekładało się m.in. na stałe fragmenty gry. Po jednym z nich David Anon wpakował piłkę do bramki Odry otwierając wynik spotkania.

Zaledwie minutę później błąd opolan otworzył Hiszpanowi dużo miejsca z prawej strony. Ten pomknął sam na bramkę i oddał strzał, który odbił się od nogi Pawła Baranowskiego i podwyższył prowadzenie katowiczan. Niestety bramka została uznana jako samobójcza, co nie zmienia faktu, że Anon zachował się w całej akcji bardzo dobrze. Nie minęło pięć minut, a GKS cieszył się z bramki numer trzy. Tymoteusz Puchacz zaczął rajd na własnej połowie i skończył w polu karnym Odry oddając pewny strzał. Wszystko szło po myśli gości. Mimo to utrudniliśmy sobie zadanie, gdy w 35. minucie Jakub Habusta zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Odra przystąpiła do ataku, ale przed przerwą nie udało się zmienić wyniku. Nie było wątpliwości, że drugą część GieKSa miała spędzić głównie w defensywie. Opolanie co chwilę wymieniali się podaniami przed naszą szesnastką szukając otwartego strzału. Dużo pracy miał Mariusz Pawełek. W 74. minucie doskonałą okazję zmarnował Dawid Błanik, gdy piłka spadła mu pod nogi pięć metrów przed bramką. Górę wzięło doświadczenie naszego bramkarza, który instynktowną interwencją zmienił kierunek lotu piłki. Zmarnowane okazje lubią się mścić. W 78. minucie Puchacz obsłużył podaniem uwalniającego się Adriana Błąda i ten skończył akcję sam na sam strzelając czwartą bramkę w tym spotkaniu. GieKSa do Katowic wracała z ważnymi trzema punktami.

• W środę zapraszamy na Bukową!

KONIEC!

Znów Pawełek! Zatrzymuje strzał wybiciem na rzut rożny.

Zamieszanie w polu karnym GKS-u, ale strzał przelatuje nad bramką gości.

Sebastian Bonecki zastąpił kontuzjowanego Miłosza Trojaka.

Nasz pomocnik dostał podanie od Puchacza i pewnie wykończył akcję sam na sam.

4:0! Adrian Błąd kończy kontrę!

Dużo pracy ma dziś Mariusz Pawełek, ale jak dotąd bezbłędnie.

Znów Odra, znów Błanik. Piłka uciekła mu spod nogi po dośrodkowaniu ze środka.

Błanik zmarnował stuprocentową okazję.

Fantastyczna interwencja Pawełka ratuje nas od utraty gola!

Bartosz Śpiączka zastąpi Arkadiusza Woźniaka.

Ponownie Pawełek od bramki.

Teraz ręka Calluma tuż przed szesnastką.

Kontra Rzoncy, niestety źle podawał w kluczowym momencie.

Mariusz Pawełek zaczyna od bramki.

W międzyczasie zmiana. Szymon Skrzypczak zmieni Mateusza Czyżyckiego.

Kolejny rzut rożny dla Odry.

Mączyński chciał otworzyć drogę do bramki Woźniakowi, ale ten drugi na spalonym.

Kontra i strzał Błąda, ale Krysiak łapie piłkę.

Puchacz próbował indywidualnie lewą stroną, ale zatrzymany przez dwójkę obrońców.

Bomba Trojaka! Na szczęście prosto w Pawełka.

Strzał Odry zablokowany, rzut rożny dla gospodarzy.

Wracamy do obrony.

Cały czas bardzo groźnie w naszej połowie.

Akcja sam na sam Odry! Udało się zatrzymać bez rzutu karnego.

Żółta kartka dla Kuby Wawrzyniaka.

Jędrych zatrzymuje długie podanie.

Woźniak próbował wyjść z kontrą, ale zatrzymany na środku.

Nie powinniśmy się łudzić, to będzie połowa spędzona głównie w obronie.

Zmiana w Odrze. Rafał Niziołek zastąpił Marcina Urynowicza.

Wracamy do gry!

• Druga bramka dla GKS-u jednak samobójcza.

• 45+4 min

Koniec pierwszej połowy!

• 45+4 min

Woźniak na spalonym po podaniu Błąda.

Żółta kartka dla Brusiło.

Faul na Puchaczu, który próbował wyprowadzić kontrę.

Jeszcze przed końcem Odra z szansą na dośrodkowanie w nasze pole karne.

Pawełek pewnie łapie.

Tym razem Odra wywalczyła rzut rożny.

LISOWSKI! Strzał minimalnie obok słupka.

Kontra GKS-u i mamy rzut rożny.

Opolanie co chwilę z szansą, ale jak na razie skutecznie defensywa GKS-u.

Taktyczna zmiana trenera Dudka. Rzonca zastąpi Anona. Dziękujemy Davidowi!

GieKSa cofnięta na swoją połowę.

Odra rzuciła się do ataków i zagraża nam głównie lewą stroną.

Złe informacje - czerwona kartka dla Habusty.

RAJD PUCHACZA! 3:0!

Żółta kartka dla Habusty.

Pawełek łapie piłkę po zamieszaniu.

Odra z szansą na dośrodkowanie.

Najpierw Hiszpan pokonał Krysiaka głową, a w kolejnej akcji jego strzał odbił się od nogi obrońcy i wpadł do bramki.

DAVID ANOOOON! 2:0!!!

GOOOL! DAVID ANON!

Woźniak wywalczył kolejny rzut rożny.

Anon na spalonym po podaniu głową Lisowskiego.

Błąd szukał Puchacza w szesnastce, ale za dużo siły było w tym dośrodkowaniu.

Odra kończy kontrę strzałem, ale próba bardzo niecelna.

Kolejny rzut rożny dla GieKSy.

Bardzo nieudane dośrodkowanie w pole karne Lisowskiego.

Przerwana faulem na Lisowskim.

Odra oddala zagrożenie i zaczyna kontrę.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GieKSy.

Mączyński szukał podaniem Anona, ale ten nie zdążył zahaczyć piłki na 5 metrze.

Na boisku melduje się Jakub Wawrzyniak.

Najprawdopodobniej uraz barku Radka, konieczna będzie zmiana.

Dejmek leży na murawie. Niestety nie wygląda to najlepiej.

Groźna akcja lewą stroną opolan. Mączyński przecina kluczowe podanie.

W odpowiedzi wrzutka na głowę Woźniaka, ale ten nie przymierzył celnie.

Wrzutka w nasze pole karne, ale Jędrych i Lisowski wyprowadzają piłkę.

Krysiak łapie groźną wrzutkę Błąda ze stałego fragmentu.

Zamieszanie przed szesnastką Odry, ale bez celnego podania, które można zamienić na strzał.

Dejmek wślizgiem zatrzymuje akcję prawą stroną Odry.

Anon szukał ścinającego do szesnastki Poczobuta, ale bramkarz przecina podanie.

Szansa GKS-u, Krysiak wyszedł z bramki, ale nie potrafiliśmy oddać dobrego strzału.

Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki już na boisku. Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• W meczu rundy jesiennej GieKSa na Bukowej zremisowała z Odrą 2:2. Prowadziliśmy po 45 minutach 2:0 po golach Woźniaka i Puchacza. Mimo to graczom trenera Mariusza Rumaka udało się doprowadzić do wyrównania.

• W składzie GKS-u jedna zmiana względem meczu w Jastrzębiu. Kacpra Tabisia na prawej obronie zastąpił Wojciech Lisowski.