• Huertas (45)
2-0

Wigry Suwałki: Węglarz - Chrzanowski, Sabiłło (70. Bida), Mackiewicz, Biedrzycki (74. Polkowski), Adu, Huertas (82. Karbowy), Bartczak, Piekarski, Kwaśniewski, Pawłowski.

GKS Katowice: Baran - Tabiś, Jędrych, Dejmek, Wawrzyniak - Anon, Rzonca (79. Piesio), Bronisławski (46. Woźniak), Habusta, Błąd (65. Puchacz) - Śpiączka.

Pierwszy wyjazd w rundzie wiosennej GKS-u Katowice przypadł na Suwałki i starcie z Wigrami. W składzie GieKSy pojawiło się czterech nowych graczy względem poprzedniej rundy - Radek Dejmek, Arkadiusz Jędrych, Callum Rzonca oraz Jakub Habusta. Zespoły dzieliły 4 punkty w tabeli Fortuna 1 ligi, więc było to kluczowe starcie dla katowiczan. Pierwszy fragment spotkania należał do GieKSy, która znacznie aktywniej szukała okazji do strzelenia goli. W 16. minucie znakomitym rajdem w pole karne popisał się David Anon. Hiszpan po stracie piłki domagał się faulu, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka. Chwilę później jeszcze lepszą okazję miał Adrian Błąd, ale z 7 metrów trafił prosto w bramkarza.

Katowiczanie mieli wyraźną przewagę, co chwilę konstruując akcję przed polem karnym Wigier. Jednak silny wiatr sprawiał problemy Krzysztofowi Baranowi, który miał problem z wybiciem piłki. To otworzyło Wigrom okazje na skonstruowanie kilku groźnych akcji prawą stroną boiska. Gospodarze otworzyli wynik w 33. minucie po mocnym strzale głową Wiktora Biedrzyckiego, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Miejscowi złapali wiatr w żagle i co chwilę grozili bramce GKS-u. To przełożyło się na podwyższenie wyniku tuż przed przerwą. Joel Huertas strzałem zza szesnastki znalazł miejsce tuż obok słupka.

Na drugą połowę nie wrócił Dominik Bronisławski, którego zastąpił Arkadiusz Woźniak. Szukaliśmy swoich szans na skrzydłach, ale w zagraniach brakowało przede wszystkim dokładności. W 64. minucie mocnym strzałem Damiana Węglarza próbował zaskoczyć David Anon, ale piłka wpadła prosto w ręce bramkarza. Chwilę później próbował Tymoteusz Puchacz, który zastąpił Adriana Błąda. Bramkarz po próbie Puchacza wybił piłkę przed siebie, ale nikt z graczy GKS-u do niej nie dopadł. Obrona Wigier pozostała bezbłędna i GieKSie nie udało się w tym spotkaniu znaleźć drogi do bramki.

• 90+4 min

Koniec spotkania w Suwałkach.

• 90 min

Doliczone 4 minuty.

• 87 min

Rykoszet po strzale Woźniaka, ale bramkarz gospodarzy zdążył zareagować.

• 85 min

Strzał z dystansu Piesia, ale Węglarz łapie piłkę.

• 82 min

Ostatnia zmiana w drużynie Wigier. Za Joela Huertasa wszedł Filip Karbowy.

• 82 min

Zamieszanie w polu karnym Wigier po rzucie rożnym GieKSy, ale gospodarze oddalają zagrożenie.

• 81 min

Rzut rożny dla GKS-u.

• 79 min

Grzegorz Piesio zastąpił na boisku Calluma Rzoncę.

• 78 min

Woźniak szukał Puchacza w polu karnym, ale zagranie delikatnie za mocne.

• 76 min

Od razu strzał z dystansu Polkowskiego, ale piłka mija bramkę Barana.

• 74 min

Dawid Polkowski zastąpi Wiktora Biedrzyckiego.

• 74 min

Żółta kartka dla Woźniaka.

• 73 min

Jędrych szukał długim podaniem Śpiączki, ale próba niedokładna.

• 70 min

Bartosz Bida za Kamila Sabiłło.

• 70 min

GieKSa znacznie częściej przy piłce, ale nie zmieniamy tego na okazje bramkowe.

• 67 min

Potężne uderzenie Puchacza! Węglarz wybija przed siebie, ale nikt z graczy GieKSy do niej nie dopadł.

• 65 min

Tymoteusz Puchacz zmienia Adriana Błąda.

• 65 min

Wrzutka Błąda, strzał Woźniaka głową, ale piłka przeleciała obok słupka.

• 64 min

Próba Anona sprzed szesnastki, ale strzał prosto w ręce Węglarza.

• 61 min

Jeden z rywali poślizgnął się na śliskiej murawie. Opuszcza ją o własnych siłach.

Rzut rożny dla Wigier.

Mocny strzał z dystansu Rzoncy, piłka przelatuje minimalnie obok słupka.

Po raz kolejny szybka akcja Wigier, ale Wawrzyniak powstrzymuje rywala w szesnastce.

Tym razem żółta kartka dla Piekarskiego za faul na Śpiączce.

Dejmek zatrzymuje bardzo groźną kontrę Wigier.

Mocne uderzenie Biedrzyckiego, ale daleko poza światłem bramki.

Żółta kartka dla Rzoncy.

Akcje toczą się na połowie Wigier, ale bez zagrożenia bramce Węglarza.

Woźniak zastąpił Bronisławskiego.

Wracamy na drugą połowę. Walczymy do końca!

Koniec pierwszej połowy.

Druga bramka dla gospodarzy. Huertas strzałem zza szesnastki podwyższa prowadzenie Wigier.

Doskonała okazja dla Wigier, piłka minimalnie mija bramkę Barana po wrzutce w pole karne.

Tym razem żółta kartka dla Tabisia za zatrzymywanie kontry.

Żółta kartka dla Chrzanowskiego za zatrzymywanie Bronisławskiego.

Anon szukał Śpiączki w polu karnym, ale obrona Wigier dobrze reaguje.

Strzał Habusty z 16 metrów, ale prosto w ręce Węglarza.

Gospodarze przejęli inicjatywę, gramy cofnięci.

Mocne uderzenie głową, Krzysztof Baran nie miał szans, by obronić strzał.

Gol dla Wigier. Strzelcem Biedrzycki.

Groźna kontra Wigier, ale ponownie bardzo niecelny strzał głową. Gospodarze z większym animuszem.

Wrzutka w szesnastkę GieKSy, ale strzał głową niecelny.

Długa akcja GieKSy przed polem karnym Wigier. Kończy ją Bronisławski, który był na spalonym.

Długie podanie na lewe skrzydło Wigier, ale piłkę... zwiał wiatr, co uniemożliwiło gospodarzom wykonanie dośrodkowania.

Błąd prosto w bramkarza! Doskonała szansa GKS-u.

Wigry nastawiają się na grę z kontrataku, dlatego musimy być bardzo czujni.

Tym razem strzał Błąda po dośrodkowaniu, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Anon wjechał w pole karne i zaraz przed strzałem stracił piłkę. Hiszpan domagał się faulu.

Kolejna wrzutka GieKSy, tym razem kolegów szukał Rzonca, ale piłka w rękach bramkarza.

Dobra wrzutka Błąda, zamieszanie w polu karnym, ale Węglarz łapie piłkę.

Anon faulowany, szansa na wrzutkę w pole karne gospodarzy.

Dobra szansa Śpiączki, który dostał podanie od Anona na 15 metr, ale potrzebował się obrócić z piłką i defensywa Wigier szybko zareagowała.

Uspokajamy sytuację wybiciem piłki z szesnastki.

Wigry mocno naciskają po stracie piłki, staramy się przytrzymać piłkę.

Mackiewicz uderzony piłką w twarz, zawodnik Wigier potrzebuje pomocy medycznej.

Rywale próbują zaskoczyć naszą linię obrony długimi podaniami.

Wawrzyniak wrzucał piłkę w szesnastkę, ale ta minimalnie przekroczyła linię końcową.

Do boju GieKSa!

• Obie drużyny już na murawie, powoli zapełnia się także sektor gości.

• Zakończyła się przedmeczowa rozgrzewka, zostało 10 minut do rozpoczęcia meczu w Suwałkach. Kibice GieKSy już na miejscu! #wszystkieręcenapokład

• W jedenastce GieKSy pojawiło się czterech nowych graczy względem poprzedniej rundy - Radek Dejmek, Arkadiusz Jędrych, Callum Rzonca oraz Jakub Habusta.

• Przed nami mecz 22. kolejki Fortuna 1 liga. W Suwałkach zmierzymy się z Wigrami, które na ten moment mają w tabeli 4 punkty więcej. Przed nami niezwykle ważna runda. Po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym chcemy jak najszybciej poprawić sytuację w tabeli.