Widzów: 2880

0-1

Jagiellonia

• Guilherme (120)

GKS Katowice: Baran - Frańczak, Lisowski, Remisz, Wawrzyniak, Kupec (97. Anon) - Tabiś (69. Puchacz), Poczobut (91. Kurowski), Łyszczarz, Błąd (76. Woźniak) - Śpiączka.

Jagiellonia: Sandomierski - Klemenz, Romanczuk, Bezjak (79. Burliga), Guilherme, Runje, Bodvarsson (66. Świderski), Poletanović (100. Novikovas), Frankowski, Machaj (70. Pospisil), Klimala.

Po emocjonującym meczu 1/32 rozgrywek Pucharu Polski, w którym GieKSa po rzutach karnych wyeliminowała Pogoń Szczecin, w kolejnej rundzie na Bukowej zagraliśmy z wiceliderem Lotto Ekstraklasy - Jagiellonią Biłaystok. Do bramki GKS-u na środowe spotkanie wrócił Krzysztof Baran, który był bohaterem poprzedniego starcia pucharowego. Spotkanie rozpoczęło się od trzech rzutów rożnych Jagi w pierwszych trzech minutach. Po jednym z nich Krzysztof Baran instynktownie wybronił niezwykle groźny strzał głową. GieKSa odpowiedziała akcją Adriana Błąda i Bartosza Śpiączki. Ten drugi znalazł się z piłką na 11 metrze, ale przymierzył prosto w Grzegorza Sandomierskiego.

W 15. minucie minimalnie obok bramki Barana strzelał Marko Poletanović. Goście kontrolowali wydarzenia na boisku i szukali podań otwierających drogę do bramki. Tymczasem z trybun trenera GKS-u wspierał jego brat Jerzy Dudek, który był gościem specjalnym spotkania 1/16 Pucharu Polski. GieKSa podczas pierwszych 45 minut miała swoje szanse, głównie skupiając się na kontratakach. W 36. minucie mocny strzał sprzed szesnastki oddał Adrian Błąd, piłka przeleciała nad poprzeczką. Przed końcem pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie.

Katowiczanie otworzyli drugą połowę znakomitą szansą Błąda, który otrzymał podanie na pustą bramkę od Bartosza Śpiączki, gdy ten przejął piłkę w szesnastce po złym podaniu bramkarza Jagielloni. Adrian niestety źle przymierzył i piłka przeleciała nad poprzeczką. W 68. minucie spotkania Baran dwukrotnie ratował GKS przed utratą gola pewnie interweniując po strzałach z szesnastki. Kolejny wielki występ naszego bramkarza. W ostatnich minutach GieKSę ratował słupek, ostatecznie zespoły potrzebowały dogrywki.

W 97. minucie znakomitą indywidualną akcję przeprowadził Bartosz Śpiączka. Jego strzał w ostatnim momencie został zablokowany przez Klemenza. W drugiej części dogrywki potężną bombę na bramkę GKS-u posłał Arvydas Novikovas, po raz kolejny jednak górą był Krzysztof Baran. GieKSa również próbowała zagrozić, m.in. po dośrodkowaniu Arka Woźniaka, który szukał w polu karnym Davida Anona. Hiszpanowi zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę. Wtedy przyszła 120. minuta. Po użyciu VAR-u sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Guilherme. Gol zakończył spotkanie.

• 120 min

• 120 min

Strzela Guilherme.

• 120 min

Niestety, rzut karny dla gości.

• 120 min

Mamy jednak VAR.

• 120 min

Żółta kartka dla Świderskiego za próbę wymuszenia karnego.

• 120 min

Doliczona minuta!

• 120 min

Romanczuk przed szansą! Piłka przelatuje obok słupka po dośrodkowaniu.

• 119 min

Jeszcze jedna szansa z rzutu rożnego dla gości.

• 118 min

Groźna kontra Jagi, ale strzał nad poprzeczką.

• 117 min

• 114 min

Potężna bomba Novikovasa! Baran na posterunku.

• 113 min

Łyszczarz leżał przez chwilę na boisku, ale podnosi się i kontynuuje grę.

• 112 min

Po raz kolejny goście strzelają w mur.

• 111 min

Żółta kartka dla Lisowskiego.

• 111 min

Rzut wolny dla Jagi po ręce Lisowskiego. Do bramki 20 metrów.

• 109 min

Piłka przelatuje nad wszystkimi głowami.

• 109 min

Rzut rożny dla Jagi.

• 108 min

Dobra akcja Woźniaka i Śpiączka, ten pierwszy dośrodkowywał, ale Anon nie dosięgnął piłki.

• 106 min

Zaczynamy. Do boju GKS!

• 105 min

Koniec pierwszej części dogrywki, za moment wracamy na kolejne 15 minut.

• 105 min

Woźniak szukał dośrodkowania. Niestety piłka nie dotarła do żadnego z kolegów.

• 103 min

Łyszczarz poprowadził kontrę, ale źle podawał do biegnącego z boku Woźniaka.

• 100 min

Novikovas za Poletanovicia.

• 100 min

Strzał aktywnego w kontrze Śpiaczki, ale wysoko ponad bramkę.

• 99 min

Anon szukał Śpiączke, ale podanie odrobinę za lekkie.

• 97 min

Anon zmienia Kupca.

• 97 min

Indywidualna akcja Śpiączki. Powalczył, ale w ostatnim momencie strzał blokuje Klemenz.

• 95 min

Żółta kartka dla Lukasa Klemenza za faul na Kupcu.

• 94 min

Cały czas Jaga z wyraźną przewagą. Bronimy się przed szesnastką.

• 93 min

Dobra interwencja Barana znów nas ratuje.

• 91 min

Zaczynamy dodatkowe pół godziny gry!

• 91 min

Kurowski zastępuje Poczobuta.

Dogrywka.

Żółta kartka dla Woźniaka za przerwanie kontry.

Ratuje nas słupek.

Arbiter dolicza 3 minuty.

Trwa oblężenie na połowie GKS-u.

Znów Baran! Rzut rożny dla Jagi.

Poczobut źle podaje po znakomitym odbiorze Kupca.

Wrzutka Frańczaka, Sandomierski pewnie łapie.

Śpiaczka powalczył o piłkę, aut dla GKS-u na wysokości pola karnego Jagi.

Wybija piłkę na rzut rożny po strzale Poletanovicia.

Raz jeszcze - KRZYSZTOF BARAN!

Burliga zmieni Bezjaka.

Strzał Woźniaka głową! Sandomierski jednak łapie.

Strzał Bezjaka, obok słupka.

Woźniak zastępuje Błąda.

Wrzutka Łyszczarza, Puchacz faulował przy walce o piłkę w szesnastce.

Akcja GKS-u! Puchacz zmusza bramkarza do interwencji nogami, piłka trafia jeszcze do Błąda, ale ten prosto w Sandomierskiego.

Zmiana także w Jadze - za Machaja wchodzi Pospisil.

Puchacz zastępuje Tabisia.

Baran! Dwukrotnie ratuje nas przed utratą gola.

Bodvarssona zastępuje Świderski.

Klemenz faulowany przez Śpiączkę przy próbie wyprowadzenia kontry GieKSy.

Strzał z 30 metrów na bramkę GieKSy, ale Baran bez problemów łapie.

Akcja przeniesiona pod szesnastkę GKS-u, na razie pilnujemy dostępu do bramki Barana.

Łyszczarz przejął piłkę w środku pola. Próbował strzelać, ale trafił w plecy obrońcy.

Jaga stara się odzyskać kontrolę. GKS czeka na swoje szanse.

Możemy śmiało powiedzieć, że zmarnowaliśmy setkę.

Strasznie przestrzelił teraz Błąd. Znakomite podanie od Śpiączki, który wykorzystał błąd Sandomierskiego.

Rzut wolny dla Jagi, szansa na wrzutkę w szesnastkę GKS-u.

Żółta kartka dla Tarasa Romanczuka.

Jaga zaczyna od długiego rozegrania, przerywa akcję Łyszczarz.

Zaczynamy drugą część spotkania. Do boju GKS!

Gra przeniosła się na chwilę na połowę gości. Nie udało się jednak doprowadzić do konkretnej sytuacji.

Teraz długie akcje pozycyjne Jagielloni.

Błąd sprzed szesnastki! Mocny strzał nad poprzeczką.

Próbujemy lewą stroną, Jaga przez moment zagubiona. Nie udaje się mimo wszystko dobrze rozegrać piłki.

Kilka podań GieKSy na połowie rywala. Kończymy akcję niedokładnym dośrodkowaniem Łyszczarza.

Kontra GKS-u. Strzał Śpiączki ociera się o nogę gracza gości. Drugi rzut rożny gospodarzy w tym meczu.

Kolejna próba Jagielloni prosto w mur.

Ręka Poczobuta przed szesnastką, szansa dla Jagi z kolejnego rzutu wolnego.

Kolejna groźna akcja gości. Piłka po strzale Poletanovicia przelatuje metr obok słupka bramki Barana.

Nieudana próba z 25 metrów Machaja.

• Na meczu gościmy wyjątkową postać dla polskiej piłki. Spotkanie z trybun ogląda Jerzy Dudek.

Znakomity rajd Tabisia! Wywalczyliśmy rzut rożny.

20 metrów do bramki, rzut wolny dla gości.

Ładny rajd Łyszczarza, niestety źle podawał do Błąda.

Strzał głową Poletanovicia. Minimalnie obok bramki Barana.

Dużo szczęścia GieKSy. Piłka po strzale gości odbija się od jednego z zawodników Jagielloni i wypada na rzut rożny.

Jaga szuka podań otwierających drogę do bramki. Piłka rozgrywana z linii obrony.

Druga celna próba Śpiączki. Próbował głową, ale Sandomierski łapie bez problemów.

Śpiączka ze strzałem! Znakomita akcja GKS-u prawą stroną.

Nasz bramkarz instynktownie rzucił się do strzału z kilku metrów.

Znakomita interwencja Barana!

Trzy minuty gry i trzeci rzut rożny dla Jagi.

Do boju GieKSa!

• Piłkarze wyszli w specjalnych koszulkach okazując wsparcie dla Mateusza Kamińskiego, który zmaga się z problemami zdrowotnymi.

• Drużyny na boisku, wkrótce rozpoczniemy spotkanie 1/16 rozgrywek Pucharu Polski.

• Ciągle czekamy na zakończenie spotkania siatkarskiego. Obie jedenastki oczekują na wyjście.

• Z powodu transmisji meczu siatkarskiego na antenach Polsatu Sport, spotkanie GieKSy z Jagą rozpocznie się 15 minut później, o 20:45.

• Po pokonaniu w 1/32 rozgrywek Pucharu Polski Pogoni Szczecin, w kolejnej rundzie trafiliśmy na wicelidera Lotto Ekstraklasy - Jagiellonię Białystok. W składzie Jagi były zawodnik GKS-u - Lukas Klemenz.