• Añón (21)
1-1

Pogoń Szczecin

• Drygas (85)

GKS Katowice: Baran - Frańczak, Lisowski, Remisz, Kupec - Tabiś (76. Słomka), Poczobut, Łyszczarz, Bronisławski (93. Michalik), Anon (60. Puchacz) - Rumin (64. Śpiączka).

Pogoń Szczecin: Budziłek - Rudol, Dvali, Malec (58. Majewski), Nunes - Hołota (73. Błanik), Kozulj, Podstawski, Drygas, Kowalczyk (84. Benedyczak) - Buksa.

GKS Katowice ostatni mecz z Pogonią Szczecin rozegrał w sezonie 2011/2012 pierwszej ligi. Tym razem zespoły spotkały się w ramach meczu pierwszej rundy Pucharu Polski. Trener Jakub Dziółka postawił na wiele zmian względem ostatniego meczu ligowego. W jedenastce GieKSy znalazło się dwóch młodzieżowców, a w bramce debiutował Krzysztof Baran. Lepiej spotkanie zaczęli goście. W 8. minucie Sebastian Kowalczyk odnalazł się z piłką w szesnastce i trafił w słupek. Mimo ciągłych ataków gości, pierwszą bramkę strzeliła GieKSa. Adrian Łyszczarz wszedł agresywnie w pole karne i po faulu sędzia wskazał na jedenastkę. Na gola zamienił ją David Anon.

Ekstraklasowiec nie ustawał w swoich atakach, grożąc bramce Barana podaniami w szesnastkę. Intensywna obrona GKS-u przynosiła jednak skutek. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło. Drugie 45 minut szczecinianie od razu rozpoczęli od niebezpiecznej akcji w polu karnym katowiczan. GieKSa była jednak w stanie odpowiedzieć i od 50. minuty to gospodarze napierali. Kacper Tabiś znalazł się z piłką przed szesnastką i Łukasz Budziłek z trudem sparował jego próbę na rzut rożny.

Pogoń po pewnym czasie odzyskała inicjatywę, ale GKS dzielnie bronił dostępu do swojej bramki, szukając szans w kontrataku. W 80. minucie fantastyczną intuicyjną interwencją popisał się Krzysztof Baran ratując GKS przed utratą gola po stałym fragmencie gry. Niestety chwilę później piłkę do bramki katowiczan skierował Kamil Drygas. To oznaczało dogrywkę, w której już na początku znów strzelał Drygas, tym razem trafiając w słupek. GKS skontrował to akcją Puchacza ze Słomką, zakończoną strzałem tego drugiego. Budziłek wybił piłkę przed siebie, ale nikt z gospodarzy do niej nie dopadł.

Goście mieli znaczącą przewagę, ale bohaterem dogrywki bez wątpienia był Krzysztof Baran, cały czas wyciągając trudne strzały. 120 minut nie przyniosło rozwiązania. Zespoły stanęły więc przed serią rzutów karnych. W nich wojnę nerwów wygrała GieKSa. Strzał Wojciecha Lisowskiego ustalił wynik na 4:3, a wcześniej dwa karne obronił Baran! Przeciwnika kolejnej rundy poznamy w losowaniu.

• LISOWSKI GOL! MAMY AWANS!

• Rudol wyrównuje. 3:3.

• MICHALIK! 3:2 dla GKS-u!

• Baran broni strzał Dvaliego!

• Puchacz na 2:2!

• Baran broni strzał Buksy!

• Łyszczarz wykorzystuje jedenastkę. 2:1 dla Pogoni.

• Majewski od poprzeczki. 2:0 dla gości.

• Śpiączka niestety się myli. 1:0 dla Pogoni.

• Kamil Drygas strzela. 1:0 dla Pogoni.

• 120 min

Rzuty karne!

• 120 min

Żółta kartka dla Błanika.

• 120 min

Ostatnia minuta.

• 118 min

Drygas minimalnie obok słupka.

• 116 min

Rzut wolny dla GieKSy po faulu na Puchaczu.

• 115 min

Kontra GKS-u. Michalik wszedł w pole karne, ale niestety niedokładne podanie.

• 115 min

Krzysztof Baran bohaterem dogrywki!

• 114 min

Strzał Frańczaka w kontrze! Budziłek łapie.

• 113 min

Matynia strzela nad poprzeczką! Ileż my mamy szczęścia.

• 111 min

BARAN! Po raz kolejny fantastyczna interwencja.

• 111 min

Rzut rożny dla gości.

• 110 min

Baran broni groźny strzał Buksy.

• 109 min

Zmiana w Pogoni. Matyna wejdzie za Kożuljego.

• 108 min

Puchacz poprowadził dobrą kontrę, ale wykończył ją złym podaniem do Michalika.

• 107 min

Strzał Majewskiego z pierwszej piłki po odegraniu. Futbolówka mija jednak bramkę Barana o centymetry.

• 106 min

Rozpoczynamy ostatnie 15 minut.

• 105 min

Koniec pierwszej części dogrywki. Przed nami jeszcze 15 minut.

• 105 min

Żółta kartka dla Puchacza za wybicie piłki.

• 105 min

Nunes obok bramki!

• 104 min

20 metrów do bramki, rzut wolny dla Pogoni, będzie strzał na bramkę Barana.

• 104 min

Katowiczanie także mają swoje szanse, próbujemy ukąsić gości z kontry.

• 102 min

Rzut wolny dla Pogoni.

• 100 min

Kontra GKS-u! Śpiączka w słupek!

• 95 min

Kontra GieKSy. Strzela Słomka po podaniu Puchacza, Budziłek wybija przed siebie, ale nikt do tej piłki nie dopada.

• 94 min

Słupek po strzale Drygasa!

• 93 min

Dodatkowa zmiana. Michalik zmienia Bronisławskiego.

• 91 min

Rozpoczynamy dodatkowe pół godziny meczu. Do boju GKS.

Koniec regulaminowego czasu, mamy dogrywkę!

Odważna próba Majewskiego. Daleko obok bramki Barana.

Benedyczak nie trafia do pustej bramki!

Doliczone 4 minuty.

Akcja Bronisławskiego z Puchaczem, ale obrona gości przerywa w ostatnim momencie.

Kolejna groźna akcja Błanika, rzut rożny dla Pogoni.

Remis. Gol Drygasa.

Kowalczyka zmienia Benedyczyka.

Wytrzymajmy jeszcze chwilę!

Kontra poprowadzona przez Puchacza zakończona dośrodkowaniem, niestety nie miał kto zamknąć.

Fantastyczna obrona Barana ratuje nas przed utratą gola!

Teraz Pogoń w natarciu, testują defensywę GKS-u.

Słomka zastępuje Tabisia.

Żółta kartka dla Łyszczarza za przerwanie kontrataku.

Za Hołotę wchodzi Błanik.

Rzut rożny dla GKS-u po akcji Śpiączki i Tabisia.

Strzał Tabisia! Prosto w Budziłka.

Żółta kartka dla Adama Buksy.

Cały czas szukamy swoich szans w kontrataku.

Łyszczarz strzelał! Piłka ugrzęzła w bocznej siatce.

Faul przed szesnastką Pogoni, szansa dla GKS-u na dośrodkowanie.

Teraz Bartek Śpiączka zastępuje Daniela Rumina.

Tymoteusz Puchacz zastępuje strzelca bramki - Davida Anona.

Faul na Poczobucie w kontrze.

Majewski wchodzi za Malca.

Strzał TABISIA! Budziłek wyciąga i paruje na rzut rożny.

GKS przycisnął! Piłka na połowie gości.

Baran wychodzi na 16 metr i przerywa groźną akcję Pogoni.

Faul na Anonie w kontrze GKS-u.

Problemy Frańczaka, ale wszystko wydaje się być w porządku.

Strzał Łyszczarza z 30 metrów, Budziłek odprowadził piłkę wzrokiem.

Od razu bardzo groźnie pod polem karnym GieKSy, ostatecznie Baran łapie dośrodkowanie.

Zaczynamy drugą połowę. Do boju GKS!

Koniec pierwszej połowy spotkania. Prowadzimy 1:0 po golu Davida Anona.

Rzut rożny dla GieKSy.

Baran zaasekurował długie podanie i skasował groźną akcję.

Daniel Rumin wygrywa wyścig o piłkę. Ambitna postawa naszego napastnika.

Nieoczekiwana szansa dla GKS-u! David Anon wszedł szesnastkę, gdzie szukał Tabisia, ale Budziłek łapie futbolówkę.

Faul Frańczaka przed szesnastką, szansa na wrzutkę dla gości.

Dobra interwencja Barana po strzale Kowalczyka z piątego metra.

Cały czas to Pogoń groźnie atakuje naszą bramkę.

Problemy Bartka Poczobuta, mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Stały fragment po faulu na Anonie. Szansa na wrzutkę.

Drygas przed szansą! Przestrzelił w idealnej sytuacji dla szczecinian.

Baran wybija piłkę na rzut rożny.

Żółta kartka dla Kupca.

Faul Kupca, rzut wolny dla Pogoni.

Niepewna interwencja Barana po wrzutce, ale szczęśliwie piłka trafiła pod nogi Kupca.

Stały fragment dla Pogoni, szansa na wrzutkę po zagraniu ręką Anona.

GOL! David Anon!

Strzelał będzie David Anon.

Rzut karny po rajdzie Łyszczarza!

Kowalczyk na spalonym po kolejnej akcji kombinacyjnej Pogoni.

Po raz kolejny zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Baran łapie piłkę.

Mocny strzał Nunesa sprzed szesnastki. Bardzo daleko od bramki GKS-u.

Groźnie pod bramką GKS-u, ale Krzysztof Baran oddala zagrożenie pewnym wybiciem.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla gości.

Ah! Rumin miał piłkę na nodze w szesnastce, ale nastrzelił obrońcę.

Będzie szansa na dośrodkowanie dla GieKSy po faulu na Łyszczarzu.

Kolejna groźna akcja Pogoni. Tym razem Lisowski zatrzymuje podanie posłane w okolice 11 metra.

Dużo szczęścia GieKSy po długim rozegraniu przez gości.

Słupek po strzale Kowalczyka!

Strzał Davida Anona sprzed szesnastki. Obok słupka Budziłka.

Pierwszy rzut rożny dla GKS-u.

Łyszczarz szukał długim podaniem Rumina, akcja przerwana przez obrońce Pogoni.

Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki wychodzą już na boisko.

• W składzie Pogoni wychowanek GieKSy - Tomasz Hołota oraz były gracz naszego zespołu Łukasz Budziłek.

• To będzie czwarte starcie w rozgrywkach Pucharu Polski między tymi drużynami.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku. Trwa przedmeczowa rozgrzewka. W składzie GieKSy sporo zmian względem ostatniego meczu. W bramce Krzysztof Baran, a opaskę kapitana przejął Bartłomiej Poczobut.

• Piłkarki zdobyły Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim ogrywając Gol Częstochowa 3:0. Gratulujemy!