• Rozmus Kamil (66)
1-1

ŁKS Łódź

• Radionow (90)

GKS Katowice: Baran - Tabiś, Frańczak, Remisz, Wawrzyniak, Mączyński - Błąd (82 Woźniak), Piesio (75. Kurowski), Łyszczarz, Puchacz - Śpiączka.

ŁKS Łódź: Kołba - Bogusz, Juraszek, Sobociński, Rozmus, Bryła (46. Fernandez), Kalinkowski (63. Łuczak), Piątek, Bielak (77. Radionow), Wolski - Kujawa.

Po ponad miesiącu przerwy od ligowych meczów na Bukowej, GieKSa w zaległym spotkaniu 19. kolejki Fortuna 1 ligi zagrała rewanżowe starcie z ŁKS-em Łódź. Drużyna trenera Kazmierza Moskala przyjeżdżała do Katowic jako wicelider, GKS z kolei cały czas próbuje poprawić swoją sytuację w tabeli. W wyjściowej jedenastce na ten mecz znalazł się Mateusz Mączyński, dla którego był to pierwszy mecz w rozgrywkach 2018/2019 Fortuna 1 ligi. Nasz obrońca wracał do gry po poważnej kontuzji kolana.

GieKSa w pierwszych 30 minutach zarysowała swoją przewagę, co chwilę grożąc skrzydłami. Szczególnie aktywny był Tymoteusz Puchacz próbujący swoich sił w wyścigach biegowych. Świetną szansę na otworzenie wyniku miał Bartosz Śpiączka, który po dośrodkowaniu Adriana Błąda uderzał głową minimalnie obok słupka bramki gości. Katowiczanie utrzymali przewagę do końca pierwszej połowy, niemniej nie przyniosło to stuprocentowej szansy na gola. Do szatni schodziliśmy z bezbramkowym remisem.

W 52. minucie dobrą dwójkową akcję rozegrali Śpiączka z Puchaczem, obrona ŁKS-u ratowała się faulem przed szesnastką. Błąd zamienił to na dobre dośrodkowanie, ale w ostatnim momencie naszego gracza uprzedził obrońca. Łodzianie próbowali przejąć inicjatywę długo rozgrywając piłkę. Do takiego stylu zespół trenera Moskala przyzwyczaił swoich przeciwników. Wynik otworzyli jednak gospodarze, gdy w 66. minucie piłka po strzale głową Bartka Śpiączki odbiła się od Kamila Rozmusa i wpadła do bramki. Chwilę później czerwoną kartkę za faul przed szesnastką zobaczył Adrian Frańczak. Krzysztof Baran pewnie obronił groźny strzał z rzutu wolnego.

Ostatnie 17 minut GKS grał w dziesiątkę. Trener Dariusz Dudek zareagował wprowadzeniem defensywnego pomocnika - Kamila Kurowskiego. Zespół z Łodzi bardzo mocno naciskał próbując doprowadzić do wyrównania. W 88. minucie Jewhen Radionow stanął przed znakomitą szansą, gdy z 7 metrów strzelał głową, Baran popisał się jednak instynktowną interwencją. Niespełna dwie minuty później GieKSie przestało sprzyjać szczęście. Sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego po zagraniu ręką Kuby Wawrzyniaka. Na bramkę zamienił go Jewhen Radionow. Mecz zakończył się podziałem punktów..

Koniec.

Ogromne zamieszanie w polu karnym GKS-u! Cudem nie tracimy gola.

Gol Radionowa.

Żółta kartka dla Wawrzyniaka.

Niestety, rzut karny dla gości po zagraniu ręką w polu karnym.

Kolejna szansa z rzutu rożnego dla gości.

Baran ratuje nas przed utratą gola! Doskonała interwencja po strzale Radionowa.

Groźny strzał głową rywali, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Faul na Śpiączce, szansa na wrzutkę w pole karne ŁKS-u.

Przenieśliśmy grę na połowę przeciwnika.

Race na boisku. Chwila przerwy.

Po rzucie wolnym ŁKS-u, Baran wybije z piątki.

Adriana zastąpi Arek Woźniak.

Błąd leży na boisku, potrzebni są panowie z noszami, prawdopodobnie uraz nogi.

Żółta kartka dla Mateusz Mączyńskiego.

Śpiączka w słupek! Wcześniej bardzo groźnie w naszym polu karnym, ale się ratujemy.

ŁKS napiera, na razie jednak nasza obrona bezbłędnie.

Radionow za Bielaka.

Groźny rykoszet, rzut rożny dla ŁKS-u.

Zagranie ręką jednego z naszych graczy przed szesnastką, kolejny rzut wolny dla gości.

Defensywna zmiana w GKS-ie. Kurowski za Piesia.

Ostatnie 17 minut gramy w dziesięciu.

Krzysztof Baran broni!

Czerwona kartka dla Frańczaka.

Rzut wolny dla gości. Będzie bardzo groźnie.

Groźna kontra gości. Mocny strzał na bramkę Barana, ale szczęśliwie przelatuje obok słupka.

Bartek Śpiączka strzelał, a piłka odbiła się od Kamila Rozmusa i wpadła do bramki rywala.

GOOOOOL! Samobójcza bramka ŁKS-u.

Oddalamy zagrożenie, Błąd faulowany przy próbie wyprowadzenia kontrataku.

Tym razem rzut rożny dla gości.

Kalinkowskiego zmienia Łuczak.

Strzelał głową Remisz, ale daleko obok słupka.

Rzut rożny dla GieKSy.

Mączyński szukał w polu karnym Śpiączki, ale podanie tak mocne, że tylko odbiło się od klatki naszego napastnika.

ŁKS szczególnie aktywny lewą stroną, dotąd udawało się odciąć rywala od groźnych strzałów.

Teraz groźnie goście. Akcja lewą stroną weszła w pole karne, ale Frańczak zatrzymuje dośrodkowanie wślizgiem.

Dobra wrzutka, ale jednego z naszych zawodników uprzedza obrońca. Mączyński poprawiał, ale wysoko nad poprzeczką.

Akcja Śpiączki z Puchaczem. Ten drugi wywalczył rzut wolny, teraz do GKS będzie wrzucał w pole karne rywala.

Akcja kombinacyjna ŁKS-u, ale Fernandez źle uderzał.

Baran wybija z piątego metra.

Faul Frańczaka, ŁKS z szansą na wrzutkę w pole karne.

W drużynie gości Daniel Fernandez zastąpił Patryka Bryłę.

Rozpoczynamy drugą część meczu. Do boju GKS!

Koniec pierwszej połowy, na Bukowej bezbramkowy remis.

Pomysłowo rozegrany rzut wolny GKS-u, Remisz bliski oddania strzału, ale w ostatnim momencie ubiegł go Kołba.

ŁKS stara się rozgrywać piłkę, ale na razie obrona GieKSy skutecznie interweniuje.

Piesio po raz kolejny zatrzymuje kontrę nieprzepisowo. Musi uważać, bo ma na swoim koncie już jeden kartonik.

Śpiączka przed znakomitą szansą! Jego uderzenie głową minimalne obok bramki.

Błąd faulowany przed szesnastką, pozycja do wrzutki.

Rzut rożny dla GKS-u wywalczony przez Puchacza.

Bardzo groźna kontra gości, szczęśliwie dla nas źle uderzał Kujawa.

Żółta kartka dla Piesia za zatrzymanie kontry.

Interwencja Frańczaka, tym razem w szesnastkę z rożnego będzie dogrywał ŁKS.

Teraz dośrodkowanie Mączyńskiego, źle uderzał Piesio. Ostatni fragment zdecydowanie należy do GieKSy.

Niestety nieudana próba Łyszczarza, piłka przeleciała nad poprzeczką.

Rzut wolny z 20 metrów, GieKSa przed szansą.

Łyszczarz przed znakomitą szansą w szesnastce, ale nie zdecydował się na oddanie strzału.

Bardzo nieudany strzał Wolskiego.

ŁKS przed dobrą szansą na dośrodkowanie.

Żółta kartka dla Frańczaka za zatrzymywanie kontry.

Faulujemy po zamieszaniu w polu karnym gości.

Łyszczarz faulowany w środku pola. Szansa na rozegranie stałego fragmentu.

ŁKS wyprowadza kontrę, ale Mączyński przerywa.

Szansa na wrzutkę dla GKS-u po ręce jednego z rywali.

Oddalmy zagrożenie.

Rzut wolny dla ŁKS-u, szansa dla gości na wrzutkę w pole karne.

Dobra akcja GKS-u rozpoczęta przez Mateusza Maczyńskiego. Puchacz zatrzymywany przed szesnastką. Gospodarze domagali się gwizdka sędziego.

Akcja Piesia z Puchaczem, ale Puchacz nieskutecznie nabija rywala i bramkarz ŁKS-u wybija z piątki.

Błąd zwodem ograł jednego z rywali i szukał w polu karnym Śpiączki, ale podanie przerwane przez obrońców.

Tabiś faulowany przy próbie wyprowadzenia szybkiej akcji prawą stroną.

Mocny strzał Kalinkowskiego z 30 metrów, ale Krzysztof Baran kontrolował lot piłki.

Puchacz próbował przebić się lewą stroną, ale zatrzymany przez obrońcę.

Kontra GKS-u, ale Śpiączka źle podawał do wchodzącego w szesnastkę Błąda.

• Jedenastki na boisku, za moment rozpoczynamy starcie 19. kolejki.

• ŁKS Łódź to wicelider tabeli. Przed nami z kolei walka o poprawę sytuacji w tabeli na dwa mecze przed końcem rundy jesiennej.

• W międzyczasie nasze piłkarki walczą z Czarnymi Sosnowiec w 1/8 Pucharu Polski. Po 10 minutach wynik bezbramkowy.

• W starciu z ŁKS-em swój pierwszy mecz w tym sezonie zanotuje Mateusz Mączyński, który wraca do wyjściowego składu GieKSy po kilku miesiącach rehabilitacji kolana.