• Prokić (88)
2-0

PGE FKS Stal Mielec: Kiełpin - Gąsior, Prokić (90. Sadłocha), Soljić, Nowak, Tomasiewicz, Kuświk (78. Bergier), Spychała, Getinger, Perez, Banaszewski.

GKS Katowice: Pawełek - Frańczak, Lisowski, Wawrzyniak, Puchacz - Anon (76. Tabiś), Kurowski, Piesio, Bronisławski (59. Michalik), Błąd (69. Rumin) - Śpiączka.

Spotkaniu 15. kolejki pomiędzy PGE FKS Stalą Mielec i GKS-em Katowice towarzyszyło wyjątkowe okoliczności. Był to debiut w roli pierwszego szkoleniowca GieKSy dla Dariusza Dudka. Gospodarze przystępowali do starcia zmotywowani brakiem zwycięstwa przed własną publicznością od startu rozgrywek. W trakcie pierwszych 20 minut żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji. Zarówno GKS, jak i Stal szukały gry skrzydłami. W 27. minucie Mariusz Pawełek sparował na rzut rożny bardzo mocny strzał Maksymiliana Banaszewskiego.

W drugiej części pierwszej połowy gospodarze przejęli inicjatywę, szukając gry środkiem pola. Goście odpowiedzieli w 35. minucie, gdy strzał Davida Anona sprzed pola karnego został zablokowany przez obrońcę. Przed gwizdkiem kończącym połowę żadna ze stron nie stworzyła zagrożenia, a to oznaczało, że na drugie 45 minut ekipy wychodziły z bezbramkowym remisem. Miejscowi rozpoczęli z chęcią sforsowania bramki GKS-u, cały czas aktywnie szukając miejsca przed polem karnym.

Wynik w 65. minucie otworzył Grzegorz Tomasiewicz, który wykończył podanie w kontrze od Andreja Prokicia. Trener Dudek zareagował wprowadzeniem drugiego napastnika. Adriana Błąda zmienił Daniel Rumin. To niestety nie przyniosło dla GieKSy zmiany wyniku. W 88. minucie na 2:0 podwyższył Andreja Prokić kończąc tym samym spotkanie.

• 90+3 min

Koniec spotkania.

• 90 min

Żółta kartka dla Michalika.

• 90 min

Sadłocha za Prokicia.

• 88 min

Prokić na 2:0 po błędzie naszej obrony.

• 84 min

Dośrodkowanie na głowę Rumina. Odrobinę za mocno.

• 81 min

Dośrodkowanie Puchacza ze stałego fragmentu. Główka jednego z naszych graczy, ale piłka przelatuje obok bramki.

• 79 min

Strzał Prokicia nad poprzeczką.

• 78 min

Zmiana w ekipie gospodarzy. Bergier za Kuświka.

• 76 min

Tabiś zmieni Anona.

• 74 min

Szansa na dośrodkowanie dla Stali ze stałego fragmentu.

• 71 min

GieKSa częściej w połowie rywala, ale nadal bez klarownej sytuacji.

• 69 min

Rumin za Błąda.

• 69 min

Strzał Piesia zablokowany przez obronę.

• 66 min

Prokić uwolnił się w kontrze i podał do Tomasiewicza, który dołożył nogę.

• 65 min

Gol dla gospodarzy

• 63 min

Dużo nerwów i krótka przepychanka między zawodnikami.

• 62 min

Faul na Anonie w środku pola, teraz to my staramy się kontrolować piłkę.

Dośrodkowanie Błąda, ale w szesnastce nikogo do zamknięcia.

Michalik zmieni Bronisławskiego.

Dobra szansa dla gospodarzy. Piłka dotarła przed szesnastkę, Pawełek daleko wyszedł, ale szczęśliwie strzał rywala niedokładny.

Kontra GKS-u zakończona dośrodkowaniem na głowę Śpiączki, ten jednak uprzedzony przez obrońcę.

Strzał z 30 metrów Stali. Pawełek kontrolował lot piłki.

Wawrzyniak wybija piłkę dograną w szesnastkę.

Anon i Błąd szukali miejsca przed szesnastką, ale zablokowani przez obronę Stali.

Wracamy na drugą połowę, do boju GKS!

Koniec pierwszej połowy.

Faul na Frańczaku. Szansa na wrzutkę w pole karne Stali.

Niespodziewany strzał Getingera! Minimalnie obok słupka bramki GieKSy.

Żółta kartka dla Kamila Kurowskiego za faul w środku pola.

Groźna akcja Stali lewą stroną, strzał jednak daleko obok słupka bramki Pawełka.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GKS-u.

Strzał Anona sprzed pola karnego, ale zablokowany przez obrońcę.

Błąd ze stałego fragmentu dogrywał w szesnastkę, Śpiączka faulował przy walce w powietrzu.

Trzeci spalony Stali w przeciągu pięciu minut.

Gospodarze przenieśli grę do środka i próbują krótkich podań, by dostać się pod bramkę Pawełka.

Pawełek paruje na rzut rożny mocny strzał Banaszewskiego.

Piesio szukał Frańczaka na prawej flance. Podanie odrobinę za mocne.

Dużo pracy ma teraz Pawełek, który kontroluje dośrodkowania Stali.

Mielec bardzo aktywny po lewej stronie boiska, gdzie zagrażają nam Prokić i Getinger.

Dobra akcja Anona prawą stroną, ale jego dośrodkowanie zatrzymane przez obrońcę.

Piesio szukał w szesnastce Śpiączki, ale Kiełpin pewnie łapie.

GKS z szansą na kontrę, ale Śpiączka niedokładnie zagrywał do uciekającego bokiem Anona.

Pierwszy w tym meczy rzut rożny. Przed szansą staną gospodarze.

Frańczak faulował przy próbie wyprowadzenia kontry prawą stroną.

Getinger strzelał z 20 metrów. Pawełek pewnie łapie.

Bronisławski otrzymał podanie w pole karne. Niestety wybił sobie piłkę spod nóg.

Już trzy dośrodkowania GKS-u w pole karne mielczan. Dobrze zaczynamy.

Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki wychodzą na boisko, już za moment startujemy!

• Stal nie wygrała meczu na własnym boisku w bieżącym sezonie. My postaramy się o drugą wyjazdową wygraną z rzędu. Zaczynamy za 10 minut.

• To także pierwszy mecz w roli szkoleniowca GKS-u Katowice Dariusza Dudka. W poniedziałek przejął on funkcję pierwszego trenera.

• Przed nami mecz 15. kolejki Fortuna 1 liga. Drugie z rzędu wyjazdowe starcie GKS-u. Tym razem w Mielcu zmierzymy się z miejscową Stalą. W poprzednim sezonie przegraliśmy z tym rywalem dwa mecze, więc to czas, by się odkuć.