Stomil Olsztyn

0-1

• Łyszczarz (32)

Stomil Olsztyn: Skiba - Kubań, Mosakowski, Lech, Paweł Głowacki, Piotr Głowacki, Sołowiej, Jegliński (46. Stomecki), Wełnicki, Tanchyk (77. Zając), Góral (57. Kun).

GKS Katowice: Baran - Frańczak, Lisowski, Remisz, Puchacz - Anon (58. Woźniak), Łyszczarz, Poczobut, Bronisławski (74. Kurowski), Błąd - Śpiączka (79. Rumin).

Po serii meczów na Bukowej, GKS Katowice otworzył październik wyjazdowym spotkaniem ze Stomilem Olsztyn. Dla obu ekip był to mecz pozwalający zrehabilitować się za ostatnie porażki. Do pierwszej jedenastki GieKSy wrócili Adrian Łyszczarz, który dobrze spisał się w meczu pucharowym przeciwko Pogoni Szczecin, oraz Bartosz Śpiączka. W pierwszych minutach groźne strzały obok słupka oddali Adrian Błąd i Bartosz Śpiączka. Jednak to Stomil w 19. minucie miał pierwszą dogodną okazję. Krzysztof Baran nogami obronił strzał z 5 metrów po groźnym kontrataku.

GieKSa długo nie potrafiła stworzyć zagrożenia, ale w 32. minucie po szybkiej akcji Adrian Łyszczarz otrzymał podanie na szesnasty metr i strzałem od słupka otworzył wynik w Olsztynie. Kilka minut później przed doskonałą szansą stanął David Anon, ale będąc sam na sam z bramkarzem poślizgnął się przed oddaniem strzału. Na przerwę zespoły schodziły z jednobramkowym prowadzeniem katowiczan. Stomilowi zależało na szybkim odrobieniu strat. Już na początku drugiej części strzał głową jednego z graczy gospodarzy przeleciał tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Barana.

Olsztynianie przejęli inicjatywę i co chwilę testowali czujność obrońców GKS-u. Goście szukali kontrataków, jeden z nich strzałem zakończył Adrian Błąd. Piłka o milimetry minęła bramkę gospodarzy. W 71. minucie trener Jakub Dziółka zdecydował się na defensywną zmianę i Dominika Bronisławskiego zastąpił Kamil Kurowski. Była to odpowiedź na przewagę miejscowych. Przed kolejną szansą znów stanął Błąd. Otrzymał doskonałe podanie na 5 metr, ale trafił prosto w Piotra Skibę. W ostatnich minutach po kolejnej szybkiej akcji Stomilu jeden z graczy rywala przerwacał się w polu karnym. Sędzia szczęśliwie dla GieKSy nie użył w tej sytuacji gwizdka. Ostatecznie utrzymaliśmy 1:0 do samego końca. To druga wyjazdowa wygrana GKS-u w sezonie 2018/2019 Fortuna 1 ligi.

KONIEC! WYGRYWAMY!

Problemy jednego z graczy Stomilu po ostrym starciu z Frańczakiem.

Strzał Lecha, ale obok naszej bramki.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Żółta kartka dla Barana za opóźnianie gry.

Główka Głowackiego, ale Baran kontrolował lot piłki.

Uchroniliśmy się przed rzutem karnym.

Żółta kartka dla Pawła Głowackiego.

Rumin zmienia Śpiączkę. Wykorzystaliśmy wszystkie zmiany.

Frańczak na spalonym po kontrataku wyprowadzonym przez aktywnego w tej połowie Błąda.

Błąd strzela prosto w bramkarza z 3 metrów!

Baran pewnie łapie dośrodkowanie po stałym fragmencie.

Zając zmienia Tanchyka, ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy.

Remisz przerywa groźną kontrę gospodarzy wybiciem na rzut rożny.

Kurowski wchodzi za Bronisławskiego.

Rzut rożny dla olsztynian, Błąd oddala zagrożenie, ale tylko na moment.

Woźniak i Frańczak szukali wrzutki z prawej strony, ale za mało miejsca i zbyt dużo podań.

Błąd próbował z pierwszej piłki, ale zabrakło precyzji.

Żółta kartka dla Bartka Śpiączki.

Błąd strzela w kontrze! Znów minimalnie obok słupka.

Zmiana w GieKSie. Woźniak wejdzie za Anona.

Górala zastępuje Kun.

Kilka groźnych sytuacji pod bramką GKS-u. Stomil wyraźnie przejął inicjatywę.

Będzie szansa na kolejną wrzutkę Stomilu ze stałego fragmentu.

Bronisławski próbował się przebić, w ostatnim momencie zatrzymuje go stoper Stomilu.

Bardzo groźna wrzutka po stałym fragmencie. Piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Barana.

Frańczak przerywa bardzo groźne podanie otwierające drogę do bramki.

Zaczynamy drugą połowę!

Koniec pierwszej części gry.

Sędzia dolicza minutę.

Żółta kartka dla Bartka Poczobuta za powstrzymywanie kontry.

Stomil szuka swoich szans prawym skrzydłem, dotąd bezskutecznie.

Anon przed doskonałą okazją w kontrze! Był sam na sam z bramkarzem, ale poślizgnął się przed strzałem.

Znów Łyszczarz! Wszedł w pole karne z piłką, le jego próba w ostatnim momencie zablokowana.

Żółta kartka dla Jeglińskiego za faul na Poczobucie.

Piłka po strzale Adriana odbiła się od słupka i wpadła do bramki, ładny strzał zza szesnastki.

GOOOOL! Adrian Łyszczarz otwiera wynik.

Bronisławski dopadł do piłki w szesnastce. Jego strzał zablokowany przez obrońcę.

Błąd szukał długim podaniem Anona, podanie minimalnie za mocno.

Błąd i Anon zamienili się stronami.

Tym razem faul na Anonie i to GieKSa będzie wrzucać z prawej strony.

Faul Łyszczarza, kolejna szansa Stomilu na dośrodkowanie.

Pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny dla GKS-u po rajdzie Adriana Łyszczarza.

Błąd naszej obrony, niezwykle groźna kontra olsztynian, strzał zatrzymany nogami przez Barana.

GieKSa stara się długo rozgrywać i szukać podania otwierającego.

Anon szukał Frańczaka uciekającego na prawym skrzydle, ale nieprecyzyjne podanie Hiszpana.

Znakomity strzał Błąda! Skiba broni z wielkim trudem.

25 metrów do bramki Skiby, Poczobut agresywnie faulowany.

Błąd szukał w szesnastce Śpiączkę, ale w ostatnim momencie uprzedził go obrońca.

Teraz wrzutka gospodarzy po kontrze, ale nikt nie zamknął podania.

Teraz faul Śpiączki, szansa na wrzutkę dla Stomilu.

Główka Śpiączki, po raz kolejny piłka minimalnie mija słupek bramki gospodarzy.

Błąd z 20 metrów! Obok słupka bramki Skiby.

Kontra Stomilu zakończona wrzutką i przyjęciem, Remisz oddala zagrożenie.

• Obie jedenastki już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Obie drużyny już w trakcie przedmeczowej rozgrzewki. Do jedenastki GKS-u wracają Bartosz Śpiączka, który zastąpił Daniela Rumina i Adrian Łyszczarz, który zagra za Grzegorza Piesia.

• Przed nami spotkanie 13. kolejki Fortuna 1 ligi. GieKSa o przełamanie powalczy w Olsztynie. Początek spotkania o 19:00.