1-2

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

• Putiwcew (62)
  • Kupczak (90)

GKS Katowice: Baran - Frańczak, Lisowski, Remisz, Puchacz - Anon (56. Michalik), Bronisławski, Poczobut, Piesio (64. Łyszczarz), Błąd (83. Tabiś) - Rumin.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Trela - Szeliga, Putiwcew, Szarek, Grzelak - Gergel (90. Vilhjamnsson), Kupczak, Stefanik (66. Szymonowicz), Jovanović (85. Kiełb), Skóraś - Gutkovskis.

W ramach 12. kolejki Fortuna 1 ligi zespół z Katowic podejmował na Bukowej Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Obie ekipy po pierwszej fazie sezonu 2018/2019 znajdują się w trudnej sytuacji i potrzebują odwrócić złą kartę, by rozpocząć marsz w górę tabeli. W pierwszych minutach spotkania niezwykle aktywny był Daniel Rumin, stwarzajac dużo zagrożenia pod bramką Dariusza Treli. W 28. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Adrian Błąd sam z piłką na siódmym metrze. Szukał miejsca na długim słupku, ale się pomylił.

Goście nie przyglądali się jedynie poczynaniom GKS-u i szukali swoich szans w kontratakach. W 39. minucie po faulu Adriana Frańczaka, Samuela Stefanika i Krzysztofa Barana dzieliło 16 metrów. Zawodnik z Niepołomic nie był jednak w stanie trafić w światło bramki i piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Podczas pierwszych 45 minut żadnej z drużyn nie udało się otworzyć wyniku. Drugą część GieKSa otworzyła od składnej akcji zakończonej szansą sam na sam Grzegorza Piesia. Strzał naszego pomocnika trafił jednak prosto w nogi Treli.

W 53. minucie Frańczak zatrzymał podanie, które mogło skończyć się akcją sam na sam z Baranem. W tym momencie spotkania przewagę mieli goście, co potwierdził Artem Putiwcew strzelając głową na 1:0. Ale już kilka minut później Rafał Grzelak skierował piłkę do własnej bramki po wrzutce Adriana Błąda, co zapowiadało emocjonującą końcówkę. Dramat nastąpił jednak w 93. minucie. W ostatniej akcji meczu Mateusz Kupczak dobił piłkę odbitą od słupka bramki gospodarzy i zapewnił Termalice zwycięstwo.

Koniec.

Tracimy bramkę w ostatniej akcji meczu.

Vilhjamnsson za Gergela.

Kontra zakończona strzałem Michalika. Bardzo niecelna próba.

Teraz rzut rożny dla GKS-u.

Dobra interwencja Barana. Paruje strzał na rzut rożny.

Żółta kartka dla Michalika.

Kiełb zmienia Jovanovicia.

Łyszczarz szukał Rumina, niewiele brakło,a nasz napastnik sięgnąłby piłki głową.

Tabiś zmienia Błąda.

Łyszczarz przymierzył z daleka. Piłka odbiła się od obrońcy i spowolniła lot. Trela łapie.

Błąd dostał piłkę na nogę od Puchacza. Niestety nie przymierzył dobrze w piłkę.

Dużo szczęścia GKS-u. Rywal na spalonym po błędzie naszej pomocy.

Puchacz dobrze podawał do Rumina w szesnastkę, ale ten przepuszcza piłkę.

Rzut rożny dla gości.

Grzelak wpakował piłkę do siatki po wrzutce Błąda.

GOL SAMOBÓJCZY! 1:1

Szymonowicz za Stefanika w drużynie gości.

Puchacz szukał podania w szesnastkę, ale uprzedził go obrońca.

Łyszczarz zmienił Piesia.

Gol Putiwcewa. 1:0 dla gości.

Faul Poczobuta, szansa na wrzutkę dla Bruk-Betu.

Dobra interwencja Barana! Paruje strzał na rzut rożny.

Puchacz próbował się przebić przez linię defensywy i obrony, piłka jednak odskoczyła na rzut rożny.

Zmiana w GKS-ie. Michalik zastępuje Anona.

Frańczak ratuje nas przed akcją sam na sam!

Żółta kartka dla Kupczaka za faul na Poczobucie.

GieKSie cały czas brakuje precyzji. Teraz niebezpieczny strzał Gergela, piłka przeleciała pół metra obok bramki.

Bronisławski zrobił sobie miejsce przed szesnastką, oddał strzał, ale prosto w Trelę.

Od razu Piesio sam na sam! Niestety prosto w nogi Treli.

Rozpoczynamy drugą część meczu. Do boju GKS!

Wrzutka Poczobuta, Trela jednak przechwytuje lecącą piłkę.

Dobra próba GKS-u. Poczobut znalazł w szesnastce Rumina, ale ten niestety źle przymierzył.

Poczobut świetnie obsłużył Błąda na lewej stronie, ale Adrian źle dośrodkowuje.

Bardzo nieudana próba Stefanika.

Termalika przed dobrą szansą z rzutu wolnego.

Żółta kartka dla Frańczaka.

Groźna akcja Termaliki w naszym polu karnym, Poczobut próbował odprowadzić piłkę na rożny, ale rywal go wyprzedził. Na szczęście była asekuracja.

Błąd szukał wchodzącego w szesnastkę Bronisławskiego, ale panowie się nie zrozumieli.

Przerywamy faulem groźnie zapowiadającą się kontrę Niecieczy.

Błąd przed szansa na 7 metrze! Piłkarze GKS-u protestują, bo sędzia wskazuje na piąty metr, a piłka mogła odbić się od jednego z obrońców.

Skóraś dośrodkowywał z lewej strony, ale nikt nie zamknął podania.

Strzał Błąda z 25 metrów, wysoko nad poprzeczką.

Gutkovskis przed szansą, ale sędzia podnosi chorągiewkę - spalony.

Strzał Gergela w kontrze. Bardzo niecelnie.

Strzał Rumina! Minimalnie obok słupka bramki Treli.

Puchacz faulowany w polu karnym GKS-u. Przez moment było niebezpiecznie.

Bronisławski strzelał po podaniu Anona ze skrzydła, piłka w bocznej siatce.

Groźna akcja prawą strona gości. Nasza obrona pozostaje czujna.

Dobre podanie Anona do wchodzącego Bronisławskiego, niestety Dominik źle przyjmuje piłkę.

Kolejna akcja rozprowadzona przez Rumina. Do niego także dośrodkowanie, mało brakło, by dosięgnął piłki!

Wrzutka ze stałego fragmentu Termaliki, ale Krzysztof Baran kontrolował lot piłki.

Piłkarze GKS-u domagają się gwizdka po faulu na Bronisławskim w polu karnym. Sędzia nie decyduje się go użyć.

Rumin próbował wyprzedzić bramkarza po podaniu z lewej strony. Trela jednak łapie.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GieKSy.

Dobra akcja Bląda z Anonem, ten drugi posłał podanie na piąty metr, ale niestety nikt nie zamknął.

Anon próbował dośrodkowania z prawej strony, niestety zabrakło precyzji.

Odważna indywidualna akcja Rumina, w ostatnim momencie uprzedza go obrońca.

Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki wychodzą już na boisko, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Względem ostatniego meczu, w GieKSie trzy zmiany. Puchacz za Kupca, Błąd za Tabisia i Piesio za Łyszczarza.

• Przed nami mecz 12. kolejki Fortuna 1 ligi. Na Bukowej mierzymy się ze spadkowiczem z Ekstraklasy - Bruk-Bet Termaliką. GieKSa w dwóch ostatnich meczach dwukrotnie remisowała, więc dzisiejsze spotkanie będzie szansą na przełamanie.