• Machaj (86)
  • Kowalczyk (90)
2-0

Chrobry Głogów: Abramowicz - Ilków-Gołąb, Wasiluk, Stolc, Ratajczak - Maćkowski, Borecki (46. Pawlik), Mandrysz (63. Napolov), Zejdler, Machaj - Kaczmarek (56. Kowalczyk).

GKS Katowice: Pawełek - Lisowski, Kamiński, Wawrzyniak (23. Remisz), Frańczak - Tabiś (72. Puchacz), Michalik, Poczobut, Piesio, Błąd - Śpiączka (65. Woźniak).

Obie drużyny przystępowały do tej rywalizacji z chęcią odbicia się po porażkach w ostatnich spotkaniach. W składzie GKS-u Katowice doszło do kilku kluczowych zmian. Do pierwszej jedenastki wrócili Adrian Frańczak oraz Damian Michalik, którzy uporali się z kontuzjami. Debiutował natomiast Bartosz Woźniak. Pierwsza połowa była z obu stron polowaniem na błąd rywala. GieKSa miała optyczną przewagę, ale nie potrafiła zmienić jej na bramkę.

W międzyczasie z powodu urazu boisko musiał opuścić Jakub Wawrzyniak. W 23. minucie meczu zastąpił go Rafał Remisz. GKS szukał możliwości zaskoczenia przeciwnika zarówno lewym, jak i prawym skrzydłem. Bardzo aktywni byli Adrian Błąd oraz Kacper Tabiś. Katowiczanie byli też stroną przeważającą na starcie drugiej części. Damian Michalik miał doskonałą szansę po dograniu Wojciecha Lisowskiego, ale w ostatnim momencie jego strzał zablokował obrońca.

Chwilę później Michalik próbował raz jeszcze. Tym razem piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki głogowian. W 73. minucie Kacpra Tabisia zastąpił Tymoteusz Puchacz, dla którego był to debiut w barwach GKS-u. Mimo, że gospodarze nie stwarzali groźnych sytuacji, wystarczyła im jedna kontra. W 86. minucie Bartosz Machaj otworzył wynik uderzeniem z głowy. Cztery minuty później na 2:0 podwyższył Damian Kowalczyk.

2:0 Kowalczyk.

Doliczone 3 minuty.

Puchacz przed szansą! Niestety zablokowana jego próba.

Kolejna okazja gospodarzy. Tym razem zawodnik Głogowa nie dosięgnął piłki.

Niestety, tracimy bramkę po kontrze Chrobrego.

Groźna kontra GieKSy, ale Błądowi nie udało się wyprowadzić strzału.

Żółta kartka dla Piesia za przerwaną kontrę.

Faul na Piesiu, będzie szansa na dośrodkowanie.

Puchacz przedarł się w szesnastkę, uderzył, ale Abramowicz wybija nogami.

Zamieszanie pod polem karnym GKS-u, ale Pawełek łapie.

Puchacz strzela i wywalczył rzut rożny.

Dla Tymoteusza to debiut w drużynie GKS-u.

Puchacz za Tabisia.

Faul na zawodniku gospodarzy. Około 25 metrów do bramki Pawełka.

Próba z daleka Michalika, ale bardzo niecelnie.

Kamiński przerywa dośrodkowanie Chrobrego.

Frańczak uderza po dobrej akcji Piesia! Piłka utknęła w rękach Abramowicza, choć interwencja bardzo niepewna.

Zmiana w naszej drużynie. Woźniak zastąpi Śpiączkę.

Napolov za Mandrysza.

Kilka groźnych dośrodkowań gospodarzy, ale obrona GieKSy czujna.

Dobra próba Michalika! Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki głogowian.

Tabiś wywalczył rzut rożny.

Kowalczyk za Kaczmarka.

Teraz Piesio faulowany przy próbie wyprowadzenia kontry.

Próba Piesia z 20 metra, ale daleko obok bramki Abramowicza.

Lisowski dogrywał w szesnastkę, przymierzył Michalik, ale prosto w nogę obrońcy.

Poczobut próbował się przebić, obrońca odbiera mu piłkę tuż przed próbą dośrodkowania.

Śpiączka faulowany przy wyprowadzaniu kontry.

Zmiana w drużynie Chrobrego, Pawlik wszedł za Boreckiego.

Zaczynamy drugą połowę. Do boju GKS!

• 45+3 min

Koniec pierwszej części.

Tabiś zdecydował się na strzał, ale obok bramki Abramowicza.

3 minuty doliczone.

Piesio próbował uruchomić Błąda, ale przerwana piłka przez obronę.

Rzut z autu dla gospodarzy z okolic pola karnego GKS-u.

Akcja środkiem pola Chrobrego, ale przerwana przez obronę GKS-u.

Obaj bramkarze na razie bezbłędnie, teraz Pawełek łapie piłkę po rzucie rożnym Chrobrego.

Akcja Błąda i Michalika! Piłkarze GKS-u wywalczyli rzut rożny.