GKS Jastrzębie

• Gancarczyk (21)

GKS Katowice: Pawełek - Lisowski, Kamiński, Wawrzyniak, Słomka (80. Tabiś) - Anon (46. Rumin), Poczobut, Łyszczarz (46. Bronisławski), Piesio, Błąd - Woźniak.

GKS Jastrzębie: Drazik - Pacholski, Spychała, Jadach (74. Kawula), Ali (85. Ali), Kulawik, Szymura, Tront, Adamek (68. Żak), Gancarczyk, Gojny.

Po dziesięciu latach od ostatniego meczu tych drużyn na Bukowej, GKS Katowice i GKS Jastrzębie zmierzyły się w ramach 7. kolejki Fortuna 1 ligi. GieKSa po porażce w Częstochowie wróciła do gry przed własną publicznością. Goście natomiast dotąd nie zanotowali na wyjeździe porażki. W wyjściowym składzie gospodarzy debiutowali Jakub Wawrzyniak oraz David Anon. Pierwszą dogodną okazję mieli goście, gdy w 14. minucie po strzale sprzed szesnastki Mariusz Pawełek wybił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Kamil Adamek, ale jego poprawka przeleciała obok słupka.

Wynik w 21. minucie otworzył Krzysztof Gancarczyk, który wykorzystał rajd lewą stroną Kamila Adamka i dołożył nogę do podania. W pierwszej połowie to goście z Jastrzębia kreowali znacznie groźniejsze sytuacje, co chwilę testując czujność Mariusza Pawełka. GieKSa szukała podań w pole karne, ale szczelna defensywa gości każdą próbę przerywała. Wynik przed przerwą nie uległ zmianie.

GieKSa drugą część otworzyła z większym animuszem. Grzegorz Piesio próbował zaskoczyć bramkarza gości strzałem z 20 metrów i piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki jastrzębian. Z kolei w 55. minucie Arek Woźniak dośrodkował piłkę na głowę Daniela Rumina i ten przymierzył prosto w poprzeczkę. W tej części gry to katowiczanie byli częściej przy piłce, kontrolując grę na połowie rywala. Mimo tej przewagi, gospodarzom nie udało się doprowadzić do wyrównania i w drugiej połowie bramka nie padła.

• 90+5 min

Bronisławski faulował w polu karnym gości.

Goście oddalają zagrożenie.

Faul na Piesiu, szansa na wrzutkę.

Doliczonych pięć minut.

Odważna próba Błąda z 30 metrów, ale nad poprzeczką.

Szczęch za Aliego.

Faul na Tabisiu, kolejna szansa na dośrodkowanie dla GieKSy.

Kolejna szansa Woźniaka! Piłka wybita na rzut rożny.

Tabiś dogrywał do Woźniaka, ale ten źle przyjmuje na 7 metrze.

Kacper Tabiś zastępuje Wojtka Słomkę.

Strzał Farida Aliego, obok bramki Pawełka.

Błąd znakomicie złożył się do strzału po podaniu Piesia, ale Drazik znów łapie.

Dośrodkowanie Błąda z rzutu rożnego niemal wpadło prosto do bramki. Drazik wybija w ostatnim momencie.

Na trybunach 3710 widzów.

Kawula za Jadacha.

Dobre uderzenie Błąda! Minimalnie obok słupka Drazika.

Piesio dogrywał do Rumina w szesnastkę, ale ten źle przyjmuje.

Słomka pociągnął lewą stroną i wywalczył rzut rożny.

Faul na Bronisławskim, szansa na wrzutkę w szesnastkę Jastrzębia.

Akcja Jadacha lewą stroną, w ostatnim momencie strzał zatrzymany przez obronę GieKSy.

Żak zastępuje Adamka.

Lisowski z daleka, ale bardzo niecelnie.

Chwila przerwy w grze spowodowana zadymieniem boiska.

Szansa na dośrodkowanie dla GieKSy po faulu na Ruminie.

Tym razem żółty kartonik dla Błąda.

Żółta kartka dla Jakuba Wawrzyniaka.

Rumin strzela po dośrodkowaniu - poprzeczka!

Żółta kartka dla Krzysztofa Gancarczyka.

Problemy Kamińskiego po przerwaniu kontry jastrzębian.

Groźny strzał Jadacha, ale obok słupka bramki Pawełka.

Poczobut szukał Woźniaka, ten w ostatnim momencie uprzedzony przez obrońcę.

Doskonały strzał Piesia! Tuż nad poprzeczką.

Od razu doskonała okazja GieKSy. Zamieszanie w polu karnym, ale złe wykończenie przez gospodarzy.

Rumin za Anona i Bronisławski za Łyszczarza.

Zaczynamy drugą część gry.

Jeszcze rzut rożny dla Jastrzębia.

Sędzia dolicza 2 minuty.

Szybka akcja gości i Kamiński zatrzymuje wybiciem na rzut rożny.

Kontra gości zatrzymana przez wyjście Pawełka i wybicie piłki na aut.

Znakomita okazja jastrzębian na podwyższenie. Nieprecyzyjny strzał po dośrodkowaniu ratuje nas od utraty gola.

Wysyp żółtych kartek. Tym razem Wojciech Lisowski za powstrzymywanie kontry rywala.

Tym razem żółta kartka dla Damiana Tronta.

Faul przed szesnastka GieKSy, będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy.

Adrian Łyszczarz ukarany żółtym kartonikiem.

Wysoko uniesiona noga Łyszczarza. Ucierpiał jeden z graczy gości.

Szczelna defensywa gości nie przepuszcza żadnego podania GieKSy.

Kolejne groźne dośrodkowanie jastrzębian, Słomka wyjaśnia, ale piłka przed szesnastką gospodarzy.

Żółta kartka dla Macieja Spychały.

Łyszczarz dogrywał do ścinającego w szesnastkę Woźniaka, ale nasz napastnik na pozycji spalonej.

Anon szukał dośrodkowaniem Woźniaka, ale odrobinę za mocne podanie.

Rzut rożny dla katowiczan po dośrodkowaniu Lisowskiego.

Łyszczarz w akcji sam na sam! Za mocno wypuścił piłkę i obrońca go uprzedził.

Tracimy bramkę, strzelcem Krzysztof Garncarczyk.

Teraz to goście z Jastrzębia starają się narzucić tempo gry.

Teraz strzał Aliego, tuż obok bramki gospodarzy.

Łyszczarz strzelał z 18 metrów, ale niecelnie.

Pawełek wybija piłkę przed siebie, dobiega do niej Adamek, ale poprawia obok słupka. Dużo szczęścia GieKSy.

Kamiński faulowany przed wykonaniem próby.

Faulowany zawodnik gości. Szansa na wrzutkę w pole karne Pawełka.

Moment niedokładnej gry po obu stronach.

Teraz Błąd szukał Woźniaka prostopadłym podaniem, ale Drazik dobiegł do piłki pierwszy.

Próba Błąda zdecydowanie za wysoko.

Piesio faulowany na 20 metrów przed bramką Drazika.

Poczobut wygrał wyścig o piłkę z Adamkiem i zatrzymał kontrę GKS-u.

Błąd dograł do Woźniaka po rajdzie lewą stroną, ale obrońca interweniuje.

Duży pressing ze strony obu ekip.

Woźniak próbował wypuścić Piesia, w ostatnim momencie piłka zatrzymana przez obronę.

Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki wychodzą na boisko.

• Przypominamy, że przed rozpoczęciem meczu kibice będą mieli okazję usłyszeć hymn GieKSy.

• Obie drużyny już na przedmeczowej rozgrzewce.

• To pierwszy mecz tych drużyn na Bukowej po 10-letniej przerwie. Jastrzębie w ostatniej kolejce zremisowało u siebie z Głogowem, natomiast GieKSa na wyjeździe musiała uznać wyższość częstochowian.

• W pierwszej jedenastce GieKSy po raz pierwszy David Anon i Jakub Wawrzyniak.