• Kun (81)
2-0

Raków Częstochowa: Gliwa - Niewulis, Radwański, Formella (72. Domański), Schwarz, Sapała, Kun, Mondek, Góra, Kasperkiewicz, Lewicki.

GKS Katowice: Pawełek - Lisowski, Kamiński, Midzierski, Słomka - Woźniak, Kurowski, Piesio, Bronisławski (62. Anon), Błąd (87. Andrzejczak) - Rumin.

GKS Katowice do Częstochowy jechał, by potwierdzić dobrą formę z meczu przeciwko Wigrom Suwałki. Raków z kolei wygrał dwa poprzednie ligowe mecze i bardzo pewnie czuł się przed własną publicznością. W składzie GieKSy zabrakło pauzującego za kartki Bartłomieja Poczobuta, którego zastąpił Kamil Kurowski. W pierwszych minutach pojedynku dużo pracy miał Mariusz Pawełek. Raków Częstochowa korzystał ze stałych fragmentów gry szukając podań w szesnastkę.

Gospodarze stwarzali wiele groźnych sytuacji, ostrzeliwując bramkę GieKSy. Swoją przewagę potwierdzili w 39. minucie po akcji Szymona Lewickiego i Dariusza Formelli, który dołożył nogę do podania kolegi i otworzył wynik. Do przerwy na Limanowskiego wynik nie uległ zmianie. Katowiczanie po wyjściu z szatni szukali gry w środku pola, ale defensywa Rakowa skutecznie przerywała wszystkie groźne podania.

W 60. minucie z 20 metrów przymierzył Grzegorz Piesio. Piłka zakręcała w kierunku bramki Michała Gliwy, ale zatrzymała się na słupku. GKS kreował więcej okazji i w tej części to on częściej zagrażał bramce rywala. Wystarczyła jednak kontra sprowokowana błędem obrony katowiczan i Patryk Kun wykorzystał sytuację sam na sam z Pawełkiem podwyższając prowadzenie swojej ekipy. Gościom nie udało się już zmienić wyniku tego spotkania.

Żółta kartka dla Midzierskiego.

3 minuty doliczone.

Listkowski zmienia Radwańskiego.

Błąda zastępuje Łyszczarz.

Petrasek za Mondka.

Raków wykorzystał błąd naszej obrony.

Patryk Kun podwyższa prowadzenie gospodarzy.

Żółta kartka dla Kurowskiego.

Zamieszanie pod polem karnym Rakowa. Kolejny rzut rożny dla gości.

Strzał z dystansu Piesia, ale bardzo niecelnie.

Techniczny strzał Woźniaka. Piłka nad poprzeczką bramki Rakowa.

Piesio faulowany na 16 metrze. Kolejna okazja dla GKS-u.

Szansa na wrzutkę z wolnego.

Żółta kartka dla Kuna.

Maciej Domański zastępuje Dariusza Formellę.

Gracze GieKSy domagali się ręki po wrzutce z rzutu rożnego, ale sędzia nie gwiżdże.

Teraz szansa na rzut wolny dla GKS-u. Do bramki około 25 metrów.

Raków odpowiada groźnym dośrodkowaniem. Uderzenie głową w światło bramki, ale Pawełek bez problemów łapie.

Seria błędów w obronie GKS-u, ale Pawełek łapie piłkę w ręce.

Pressing GKS-u. Szansa na dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Bronisławskiego zastępuje Anon.

Akcja lewą Bronisławskiego, ale złe podanie naszego pomocnika.

Doskonały strzał Piesia! Słupek ratuje Gliwę.

Faul przed szesnastką GieKSy. Szansa na wrzutkę dla gospodarzy.

GieKSa gra aktywniej w środku pola, podanie Błąda do Rumina w ostatniej chwili przerwane przez obrońcę.

Bronisławski z szansą na dośrodkowanie, ale obrońca powstrzymuje podanie.

Podanie do Lewickiego w pole karne. Piłka przelatuje nad poprzeczką Pawełka.

Błąd z daleka! Minimalnie obok słupka Gliwy.

Faulowany na 20 metrze Bronisławski. Szansa na rzut wolny dla GieKSy.

Zaczynamy drugą połowę. Walczymy!

Koniec pierwszej części meczu.

Kolejna dobra okazja Rakowa. Piłka po strzale z 16 metrów minimalnie mija bramkę Pawełka.

Patryk Kun dzisiaj niezwykle groźny po lewej stronie boiska.

Wcześniej Woźniak ścigał się do piłki z Gliwą i bramkarz Rakowa wyprzedził go o centymetry.

Błąd szukał w polu karnym Rumina, ale ten nie dotarł do podania.

GieKSa atakuje i próbuje doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą.

Formella na 1:0 dla Rakowa.

Groźny strzał na bramkę Pawełka z pola karnego, ale szczęśliwie prosto w ręce naszego bramkarza.

Kurowski przejął na 20 metrze, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

Błąd szukał podania otwierającego do Rumina, ale odrobinę za mocno.

Dośrodkowanie w szesnastkę GKS-u, ale jeden z zawodników Rakowa nie trafia w piłkę.

Woźniak próbował wejść w pole karne, ale w ostatnim momencie uprzedzony przez obrońcę.

Faul na Woźniaku, będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne Rakowa.

Słomka kasuje bardzo groźną akcję prawą stroną częstochowian.

Piątki wybija obecnie Midzierski pomagając Pawełkowi.

Raków wyraźnie odzyskał inicjatywę. GKS w defensywie.

Strzał z Piesia z 25 metrów, ale prosto w ręce Gliwy.

Kolejna okazja na bramkę dla Rakowa! Mondek marnuje kolejną setkę.

Kontra Rakowa. Kun dośrodkował w pole karne, ale Sapała nie trafił w piłkę.

Teraz to GieKSa stara się kontrolować grę na połowie rywala.

Żółta kartka dla Rumina za dyskusję.

Dobre podanie Woźniaka od wychodzącego Rumina! Niestety bramkarz broni jego strzał.

Dośrodkowanie na Rumina otoczonego obrońcami. Ten oddaje strzał głową, ale niecelnie.

Duży pressing Rakowa.

GieKSa traci dużo piłek w środku pola, z których gospodarze konstruują groźne ataki.

Znów zamieszanie pod bramką GKS-u po rzucie wolnym Rakowa. Obrona z Katowic wyjaśnia sytuację.

Po raz kolejny od bramki zaczyna Pawełek, który ma sporo pracy w pierwszych minutach spotkania.

Woźniak wrzucał w pole karne do Rumina, ale naszego napastnika uprzedził obrońca.

Strzał z dystansu na bramkę Pawełka, ale bardzo niecelny.

Lewicki przewracał się w polu karnym, ale sędzia nakazuje grać dalej.

Problemy Pawełka, ale pokazuje, że może grać dalej.

Błąd Lisowskiego, Mondek przejął piłkę i Pawełek ratuje nas przed stratą gola.

Raków od początku bardzo mocno naciska na obronę GieKSy.

Podanie otwierające do Mondka, ale Pawełek na posterunku.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku, za moment zaczynamy.

• Raków po pięciu kolejkach Fortuna 1 ligi jest liderem z dorobkiem 10 punktów.

• Raków w ostatnich dwóch meczach wygrywał z Opolem i Głogowem po 1:0. GieKSa na Bukowej pokonała Suwałki po golach Dominika Bronisławskiego i Adriana Błąda.

• W składzie GieKSy kilka zmian względem ostatniego meczu. W pierwszej jedenastce debiutuje Arek Woźniak. Natomiast pauzującego przez kartki Bartka Poczobuta zastąpi Kamil Kurowski. W linii obrony Wojtek Słomka.