• Klichowicz (64)
1-0

Sandecja Nowy Sącz: Kozioł - Pietr-Bućko, Szufryn, Flis - Chmiel (77. Dudzic), Baran, Małkowski, Kasprzak (81. Manoyan), Kałahur - Klichowicz (74. Flaszka), Gabrych.

GKS Katowice: Pawełek - Lisowski, Kamiński, Midzierski, Frańczak - Łyszczarz (68. Tabiś), Poczobut, Michalik (49. Bronisławski), Kurowski, Błąd (78. Anon) - Rumin.

Sandecja Nowy Sącz bramki strzelała jedynie w meczu inaugurującym sezon, gdy zremisowała 3:3 w Chojnicach. Zatem gospodarze spotkania przystępowali do spotkania z chęcią przełamania złej passy. GieKSa natomiast, podbudowana mocnym występem przeciwko GKS-owi Tychy, przyjechała z ambicjami na drugie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Trener Jacek Paszulewicz dokonał trzech zmian w pierwszej jedenastce względem poprzedniego spotkania. Na boisku pojawili się Tomasz Midzierski, który przejął opaskę kapitana, a także Adrian Łyszczarz oraz Kamil Kurowski.

Już na początku spotkania Daniel Rumin miał doskonałą okazję na zapewnienie swojej drużynie prowadzenia, ale nie wykorzystał piłki odbitej przez bramkarza przed siebie po mocnym strzale Adriana Błąda. GieKSa starała się kontrolować grę na połowie przeciwnika, co poskutkowało m.in. akcją Rumina i Damiana Michalika, który po podaniu kolegi w sytuacji sam na sam w ostatniej chwili został uprzedzony przez bramkarza gospodarzy.

Nowosączanie skupili swoje siły na kontratakach. W 35. minucie Mariusz Pawełek interweniował wyjściem na 30 metr próbując przerwać akcję napędzoną długim podaniem. Gdyby nie asekuracja Tomasza Midzierskiego, zawodnik Sandecji miałby pustą bramkę. Na przerwę zespoły schodziły z bezbramkowym remisem.

Drugie 45 minut z większą werwą rozpoczęli miejscowi, długo utrzymując się przed szesnastką GKS-u. Jednak to goście byli w stanie skonstruować akcję kombinacyjną zakończoną strzałem Rumina, który na słupek sparował dobrze dysponowany w tym starciu Kozioł. Wynik w 64. minucie otworzył Mateusz Klichowicz, pewnie wykańczając podanie otwierające drogę do szesnastki. GieKSa - mimo wprowadzenia kilku świeżych zawodników - nie była w stanie zmienić wyniku przed upływem 90 minut.

• 90+5 min

Mocny strzał na bramkę Pawełka. Bramkarz GieKSy paruje na rzut rożny.

Arbiter doliczył pięć minut.

Kolejny mocny strzał na bramkę Kozioła! Bramkarz z Nowego Sącza pozostaje niepokonany.

Akcja GieKSy w szesnastce Sandecji! Kilka prób, ale obrona skutecznie blokuje.

Druga żółta w konsekwencji czerwona kartka dla Tabisia.

Szansa na wrzutkę dla GieKSy po wywalczeniu rzutu rożnego.

Kasprzak zmienia Manoyana.

W międzyczasie David Anon zastąpił Adriana Błąda.

Piłka w siatce GieKSy, ale sędzia pokazuje spalony.

Druga zmiana gospodarzy. Dudzic za Chmiela.

Żółta kartka dla Flaszki za faul na Lisowskim.

Flaszka zmienia Klichowicza.

Żółta kartka dla Kacpra Tabisia.

Długie podanie w pole karne na głowę Rumin, ale obrońca skacze wyżej.

Tabiś za Łyszczarza.

Bramka Mateusza Klichowicza. Przegrywamy 0:1.

GKS uspokoił sytuację i teraz to my staramy się narzucić rytm gry.

Znakomita kombinacyjna akcja GKS-u, bramkarz wyciągnął strzał Daniela i sparował na słupek.

RUMIN! Słupek!

Bronisławski próbował przedrzeć się lewą stroną, ale faulował w pojedynku jeden na jeden,

Mocny strzał z 20 metrów Kasprzaka. Pawełek odprowadził piłkę wzrokiem, ta przeleciała obok słupka.

Od kilku minut piłka na połowie GieKSy. Próbujemy przetrwać napór gospodarzy.

Bronisławski za Michalika.

Akcja napędzona przez Błąda! Łyszczarz strzelał po zejściu z lewej strony, poprawiał Poczobut, ale oba strzały zablokowane.

Rzut rożny dla Sandecji po wybiciu Midzierskiego.

Rumin na spalonym po podaniu Michalika.

Wracamy na drugą część. Do boju GieKSa!

Minuta dłużej w pierwszej połowie.

Lisowski przedarł się prawą stroną, ale stracił kontrolę nad piłką i niecelnie podawał.

Zamiast wrzutki był strzał. Daleko obok bramki Pawełka.

Faul Kamińskiego, będzie wrzutka w szesnastkę GKS-u.

Kontra gospodarzy zakończona wrzutką i strzałem, ale próba bardzo niecelna.

Gospodarze wyraźnie polują na kontry. Faul na zawodniku Sandecji 30 metrów przed bramką Pawełka.

Pawełek wyszedł wysoko i asekuracja Midzierskiego. W innym wypadku zawodnik Sandecji miałby akcję na pustą bramkę.

Akcja Rumina i Michalika, Kozioł uprzedza Damiana tuż przed strzałem.

Tym razem strzał Michalika, ale za lekko i niecelnie.

Rumin odgrywał przed szesnastka do Łyszczarza, ale ten źle przymierzył.

Żółta kartka dla Kamila Kurowskiego za faul taktyczny.

Mocny strzał Błąda! Piłka podbita przez obrońcę wychodzi na rzut rożny.

Kombinacyjna akcja GieKSy, ale piłka przed dośrodkowaniem podskoczyła i zdecydowanie za mocne podanie Michalika.

Frańczak próbował uruchomić uciekającego na lewe skrzydło Kurowskiego, ale podanie ostatecznie za mocne.

Chmiel podawał do Klichowicza w pole karne. Piłka przeleciała tuż obok nogi napastnika Sandecji.

Teraz odważna próba z daleka Lisowskiego, ale piłka przelatuje nad poprzeczką Kozioła.

Michalik próbował samemu rozwiązać akcję lewą stroną, ale obrońca zabiera mu piłkę przed wejściem w pole karne.

Michalik rozciągnął na lewą stroną do Frańczaka, ale ten niedokładnie dośrodkowuje.

Przez ostatnie minuty piłka głównie w powietrzu. Obie drużyny szukają szans długimi podaniami.

Łyszczarz obija mur.

Teraz Łyszczarz faulowany przed szesnastką, bezpośrednia szansa na strzał dla GKS-u.

Simon Kupec przygotowany do zmiany, ale Adrian Frańczak spróbuje grać dalej.

Teraz problemy z udem Frańczaka. Boisko opuszcza jednak o własnych siłach.

Frańczak fauluje przed szesnastką. Sandecja z szansą na wrzutkę w szesnastkę.

Wcześniej mocno strzelał Błąd.

Doskonała okazja Rumina! Nie trafia sam na sam po odbiciu piłki przez bramkarza.

Teraz to GieKSa próbuje przejąć inicjatywę. Błąd próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z 20 metrów.

Dobra wrzutka Błąda prosto na głowę Rumina! Piłka odbija się jeszcze od obrońcy i rzut rożny dla GKS-u.

Damian Chmiel sprawia GieKSie sporo problemów kreując z prawej strony boiska.

Gospodarze z dużym animuszem, kolejna groźna akcja zakończona przez obronę GieKSy w polu karnym.

Wrzutka Sandecji po rzucie wolnym i piłka obija słupek bramki Pawełka!

Rozpoczynamy mecz!

• Obie jedenastki już na boisku. W składzie GieKSy dodatkowa zmiana. Zamiast Rafała Remisza na boisko wybiegnie Tomasz Midzierski, który jednocześnie przejął opaskę kapitana.

• W składzie GieKSy dwie zmiany. Adrian Łyszczarz i Kamil Kurowski zastąpili Grzegorza Piesio i Kacpra Tabisia.

• Przed nami spotkanie 4. kolejki Fortuna 1 liga. Sandecja Nowy Sącz po raz pierwszy w sezonie zagra na własnym boisku. Dla GKS-u to drugi wyjazd.