Widzów: 3000

• Rumin (33)
1-1

• Tanżyna (20)

GKS Katowice: Pawełek – Lisowski, Kamiński, Remisz, Frańczak – Tabiś (74. Słomka), Poczobut, Michalik, Piesio (83. Bronisławski), Błąd – Rumin.

GKS Tychy: Jałocha – Grzybek (64. Mańka), Biernat, Tanżyna, Abramowicz - Barnhardt (68. Staniucha), Daniel, Grzeszczyk, Piątek, Steblecki - Zapolnik.

Do meczu w teoretycznie lepszych nastrojach przystępowała GieKSa, która w poprzedniej kolejce odniosła premierowe zwycięstwo w sezonie. Za to tyszanie, którzy tak dobrze spisywali się w rundzie wiosennej poprzednich rozgrywek, dotąd na koncie mieli tylko jeden punkt. O żadnym lekceważeniu rywala nie mogło być jednak mowy. W pamięci musieliśmy mieć bowiem poprzedni mecz z lokalnym rywalem, który przegraliśmy na Bukowej 1:2.

W porównaniu do wcześniejszego meczu trener Jacek Paszulewicz zdecydował się na jedną zmianę w składzie. Tym razem szansę gry na lewej obronie otrzymał Adrian Frańczak, który zastąpił Simona Kupeca. Nasz zespół rozpoczął mecz z olbrzymią werwą i przejął inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. GieKSa mocno przycisnęła i stworzyła kilka sytuacji bramkowych, ale żadnej z nich jednak nie wykorzystała. Za to już pierwsza groźniejsza akcja gości zakończyła się trafieniem Daniela Tanżyny. Utrata bramki w żaden sposób nie podłamała katowiczan. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził nieuchwytny dla obrońców rywali Daniel Rumin.

Druga połowa derbów była już bardziej wyrównana. Gospodarze wciąż ambitnie dążyli do zdobycia drugiej bramki, ale obrona drużyny z Tychów była już szczelniejsza. Najbliżej zdobycia gola byli Rumin (po jego strzale głową dobrze interweniował Konrad Jałocha) oraz Grzegorz Piesio, który z dystansu trafił w poprzeczkę.

W następnej kolejce zmierzymy się z Sandecją. Mecz w Nowym Sączu odbędzie się w sobotę 11 sierpnia.

Sędzia doliczył do tego spotkania co najmniej 2 minuty.

Kolejna sytuacja GieKSy. Znów niestety przy strzale Daniela Rumina bramkarz gości górą.

Zmiana również w zespole GieKSy. Z boiska schodzi Grzegorz Piesio. W jego miejsce melduje się Dominik Bronisławski.

Ostatnia zmiana w zespole gości. Na boisko wbiega Kacper Piątek zastępując Jakuba Piątka.

Znakomite uderzenie zza pola karnego Grzegorza Piesia trafia prosto w poprzeczkę.

Kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko za faul na przeciwniku żółtą kartką został ukarany Wojciech Słomka.

Zmiana w drużynie GieKSy. W miejsce Kacpra Tabisia na boisko wchodzi Wojciech Słomka.

Żółta kartka dla Kacpra Tabisia.

Groźne podanie w pole karne naszej drużyny wybite przez Adriana Frańczaka.

Kolejna zmiana w ekipie gości. Tym razem w miejsce Edgara Bernhardta na boisku melduje się Michał Staniucha.

Zmiana w zespole gości. Na boisko w miejsce Mateusza Grzybka wchodzi Maciej Mańka.

Bardzo dobra okazja Rumina. Jego strzał głową obroniony przez bramkarza tyszan.

Żółtą kartką ukarany Bartłomiej Poczobut.

Tym razem szczęścia z dystansu próbował Bartek Poczobut. Strzał naszego pomocnika niecelny.

Dobre podanie na dobieg do Kacpra Tabisia. Nasz zawodnik jednak w starciu z obrońcą gości popełnia przewinienie i od rzutu wolnego rozpocznie GKS Tychy.

Pierwsze minuty drugiej części tego spotkania dość spokojne. Czekamy na kolejne bramki naszego zespołu!

Rozpoczęła się druga odsłona meczu.

• Obydwie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy spotkania.

Sędzia kończy pierwszą odsłonę meczu.

Tym razem próbował z dystansu Kacper Tabiś. Kolejny strzał jednak niecelny.

Znów dokładna wrzutka z rzutu wolnego Adriana Błąda. Do piłki doszedł tym razem Rafał Remisz. Piłka jednak wychodzi poza bramkę gości.

Kolejna próba z dystansu naszego zespołu niecelna. Wcześniej jednak faul Kacpra Tabisia.

GOOOL! Świetne dośrodkowanie w pole karne tyszan celnie wykorzystane przez Daniela Rumina. Mamy remis!

Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego trafia na głowę Mateusza Kamińskiego. Strzał jednak zdecydowanie niecelny.

Kolejna bardzo dobra próba dryblingu Daniela Rumina spotyka się z faulem Marcina Biernata. W konsekwencji żółta kartka dla zawodnika tyszan.

Znów dogodna sytuacja GieKSy. Adrian Błąd miał już jedynie przed sobą bramkarza gości. Mimo to nasza drużyna wciąż bez trafienia w tym meczu.

Znakomity strzał z woleja Adriana Frańczaka obija jedynie poprzeczkę gości.

Dokładna wrzutka na głowę Daniela Tanżyny celnie wykończona przez defensora gości. Przegrywamy.

W polu karnym tyszan pada Kacper Tabiś. Sędzia każe grać dalej.

Kolejna dogodna sytuacja naszego zespołu. Znów Daniel Rumin zatrzymany przez bramkarza gości.

Próba Wojciecha Lisowskiego z rzutu wolnego bardzo daleko od celu.

Przebojowy rajd Daniela Rumina na bramkę gości zatrzymany wślizgiem jednego z defensorów tyszan.

Bardzo ładna składna akcja GieKSy zakończona niecelnym strzałem Adriana Frańczaka.

Kilkanaście sekund po rozpoczęciu meczu pierwsza znakomita okazja GieKSy. Z dystansu strzelał Adrian Błąd. Zarówno ten strzał jak i dobitka Daniela Rumina obroniona przez bramkarza.

Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczyna to spotkanie.

• Zawodnicy obu drużyn już na boisku. Już za moment rozpocznie się pojedynek derbowy!

• Znamy już w skład GieKSy. W porównaniu do ostatniego spotkania w miejsce Simona Kupca zagra Adrian Frańczak.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Paweł Pskit z Łodzi.

• W historii ligowych spotkań zespoły mierzyły się ze sobą szesnaście razy, siedmiokrotnie zwyciężała GieKSa.