ŁKS Łódź

0-1

• Rumin (34)

ŁKS Łódź: Kołba - Grzesik, Rozwandowicz, Juraszek, Bogusz - Bryła (60. Ramirez), Gamrot (77. Wojowski), Kalinkowski, Łuczak, Pyrdoł (46. Kostyrka) - Radionov.

GKS Katowice: Pawełek - Lisowski, Kamiński, Remisz, Kupec - Błąd, Poczobut, Michalik, Tabiś (78. Słomka), Piesio (60. Kurowski) - Rumin (69. Bronisławski).

W ramach 2. kolejki Fortuna 1 ligi GKS Katowice rozegrał pierwsze spotkanie wyjazdowe. W starciu z ŁKS-em trener Jacek Paszulewicz postanowił wprowadzić trzy zmiany względem meczu z Podbeskidziem, od początku dając szansę Kacprowi Tabisiowi, Grzegorzowi Piesio oraz Danielowi Ruminowi. W trakcie pierwszych dwudziestu minut obie drużyny skupiały się na kontrolowaniu piłki i szukaniu kontrataków. Częściej to gospodarze sprawdzali czujność Mariusza Pawełka. W 25. minucie po rzucie rożnym dla ŁKS-u i zamieszaniu w polu karnym, piłkarz gospodarzy dostał piłkę pod nogi na piątym metrze. Trafił jednak prosto w obrońcę.

Wystarczyła jedna akcja z kilkoma szybkimi podaniami przed szesnastką, by stworzyć okazję. W 34. minucie Damian Michalik znakomicie obsłużył Daniela Rumina, a ten strzałem po ziemi pokonał Michała Kołbę otwierajac wynik spotkania. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie, choć ŁKS w każdej kolejnej akcji próbował zaskoczyć katowiczan atakami prawą stroną boiska. Defensywa GieKSy miała w tej połowie naprawdę dużo pracy.

Gospodarze drugą połowę rozpoczęli z dużym animuszem. Zagrażali bramce GKS-u szukając dośrodkowań tym razem z lewej strony boiska. W 59. minucie ŁKS domagał się rzutu karnego po rzekomym faulu Wojciecha Lisowskiego. Sędzia jednak nie zdecydował się użyć gwizdka. GieKSa starała się grać zdyscyplinowaną obronę i szukać możliwości kontrataku. W 69. minucie na boisku pojawił się Dominik Bronisławski, dla którego był to debiut na tym poziomie rozgrywek. W ostatnich minutach klasę pokazał Mariusz Pawełek, wybraniając kilka niezwykle groźnych akcji rywala. Łodzianom nie udało się sforsować bramki gości i katowiczanie mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w sezonie.

Już w piątek 3 sierpnia o godz. 20.30 GieKSa podejmie GKS Tychy. Zapraszamy na Bukową!

• W piątek zapraszamy na Bukową na derby z GKS-em Tychy!

• 90+3 min

Koniec meczu! Wygrana GieKSy!

• 90+2 min

Poczobut zatrzymuje okazję na kontrę.

• 90+1 min

Doliczone 3 minuty.

• 90 min

Długo utrzymujemy piłkę na połowie gospodarzy.

• 89 min

Akcja Bronisławskiego! Wywalczył rzut rożny.

• 89 min

Bramka Pawełka pozostaje niesforsowana.

• 88 min

Faul Słomki, kolejna szansa gospodarzy na wrzutkę w pole karne.

• 88 min

Ponownie pewnie Pawełek.

• 87 min

Stały fragment dla ŁKS-u.

• 86 min

Żółta kartka dla Remisza.

• 86 min

Mocny strzał Poczobuta! Bramkarz niepewnie piąstkuje, ale w drugiej próbie łapie piłkę do rąk.

• 86 min

Rzut rożny dla GieKSy.

• 84 min

Jeszcze raz Pawełek! Wygrywa pojedynek sam na sam.

• 83 min

Pawełek zatrzymuje kontrę wybicie na aut.

• 81 min

Złe dośrodkowanie Ramireza. Pawełek pewnie łapie.

• 79 min

Teraz żółty kartonik dla Poczobuta.

• 78 min

Wojtek Słomka zastępuje Kacpra Tabisia.

• 77 min

Wcześniej dobry odbiór Michalika, ale nieporozumienie między Bronisławskim i Tabisiem.

• 77 min

Żółta kartka dla Lisowskiego.

• 74 min

Niestety nie wykorzystujemy szansy. Piłka wysoko nad bramką.

• 72 min

Żółta kartka dla Kamila Juraszka.

• 72 min

Faul na Bronisławskim. 20 metrów do bramki Kołby.

• 72 min

Groźnie ŁKS! Pawełek ratuje nas z opresji.

• 71 min

Remisz szukał długim podaniem Błąda, ale za mocna próba.

• 69 min

Dominik Bronisławski zastępuje Daniela Rumina.

• 68 min

GieKSa mocno defensywnie. Szukamy szans z kontrataków.

• 66 min

Rajd Michalika! Podanie do Rumina, ale obrona blokuje.

• 64 min

Znów bardzo groźnie w polu karnym GieKSy! Pawełek przy pomocy defensorów broni bezpośredni strzał z kilku metrów.

• 63 min

Kurowski zastąpił Piesia.

• 62 min

Kupec dokładnie dośrodkowuje na głowę Tabisia. Bramkarz z problemami, ale łapie.

• 61 min

Kolejne groźne dośrodkowanie. Pawełek pewnie łapie.

ŁKS szukał karnego po starciu Lisowskiego, ale sędzia pokazuje na piąty metr.

Lisowski szukał Rumina po dośrodkowaniu, ale podaje nieprecyzyjnie.

Groźne podanie w szesnastkę GieKSy, Kamiński oddala zagrożenie.

Bryła nabił Lisowskiego, rzut rożny dla gospodarzy.

Piesio odebrał piłkę w środku, podał do ścinającego w szesnastkę Rumina, ale obrońca uprzedził naszego napastnika tuż przed strzałem.

Błąd próbował przedłużyć do uciekającego Piesia, ale nie trafił dobrze w piłkę.

Rumin faulowany w środku pola.

Zaczynamy drugą część.

• 45+1 min

Koniec pierwszej połowy.

• 45+1 min

Doliczona minuta.

Będzie jeszcze szansa na rzut rożny dla GKS-u po akcji Lisowskiego z Błądem.

Kolejna groźna akcja ŁKS-u prawą stroną. Podanie w szesnastkę, ale nikt nie dołożył nogi. Faulowany jednak Pawełek.

Kontra wyprowadzona przez Rumina i Piesia, ale niestety strata Tabisia przed szesnastką.

GieKSa musi pozostać czujna. ŁKS cały czas szuka szans prawą stroną boiska.

Piesio próbował podać do uciekającego lewą stroną Tabisia. Obrońca przeciął jednak podanie.

Michalik świetnie obsłużył Rumina, a ten pewnie strzela obok bramkarza po ziemi.

GOOOOOOOLLLL! DANIEL RUMIN!

Błąd podawał do uciekającego Michalika, ale piłka ostatecznie wypadła poza boisko.

Szansa dla GieKSy ze stałego fragmentu . Około 30 metrów do bramki.

Stały fragment dla ŁKS-u, strzał głową, ale wysoko ponad bramką Pawełka.

Ogromne szczęście GKS-u. Duże zamieszanie w polu karnym, praktycznie pusta bramka, ale piłka po paru strzałach nie wpada do bramki!

Rzut rożny dla gospodarzy. Kamiński ubiegł jednego z rywali tuż przed oddaniem strzału po dośrodkowaniu.

Szansa na kontrę dla GKS-u, ale Rumin na spalonym.

Akcja Michalika lewą stroną. Wszedł w szesnastkę, ale podanie pod piąty metr przerwane przez obronę.

Krótka przerwa w grze. Na boisku leży jeden z zawodników ŁKS-u.

Potężny strzał zza szesnastki, Pawełek z udaną interwencją.

Groźna akcja w szesnastce GKS-u zatrzymana przez naszą obronę wybiciem na rożny.

Zamieszanie w polu karnym, do piłki dopada Tabiś, ale źle przymierzył.

Szansa z rzutu rożnego dla gości.

Kontra GieKSy z kolejnym strzałem Błąda. Tym razem za lekko i bramkarz pewnie łapie.

Strzał Błąda, ale wysoko nad bramką.

Piesio i Rumin stworzyli akcję przed szesnastką, obrona zabrała jednak piłkę z nogi Piesia w ostatnim momencie.

Błąd Kupca, akcja sam na sam z Pawełkiem po kontrze, ale złe uderzenie Bryły.

Stały fragment dla GieKSy. Będzie wrzutka w pole karne.

ŁKS stara się kontrolować piłkę i konstruować akcje pozycyjne.

Kontra ŁKS-u zatrzymana przez Błąda. Rzut rożny dla gospodarzy, ale GieKSa oddala zagrożenie.

Walczymy! Do boju GKS!

• Pierwsze jedenastki już na boisku. Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• W drużynie z Łodzi trzech byłych graczy GieKSy - Bartłomiej Kalinkowski, Rafał Kujawa oraz Jewhen Radionow.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku, trwa przedmeczowa rozgrzewka.

• Przed nami mecz 2. kolejki Fortuna 1 liga. W Łodzi zmierzymy się z beniaminkiem. ŁKS w pierwszym meczu pokonał na wyjeździe Chrobry Głogów 1:0.