• Cholerzyński (34)
  • Cholerzyński (13)

GKS Katowice: Frankowski - Midzierski, Łyszczarz, Jedyński, Tabiś, Volas, Szczyrba, Małecki, Kantyka, Pietrović, Wnuk. Zagrali także: Baran, Marędowski, Kurowski, Podstawa, Bronisławski, Kupec, Grzechynka.

Gwarek Tarnowskie Góry:

W pierwszym sobotnim sparingu, GKS Katowice podejmował TS Gwarek Tarnowskie Góry. W składzie gospodarzy znaleźli się gracze Akademii “Młoda GieKSa”: Łukasz Jedyński, Szymon Małecki, Jakub Kantyka, Artur Grzechynka, Bartosz Marędowski i Kordian Podstawa. Zagrał również trenujący z drużyną Armin Pjetrović. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 2:1 dla gości. Jedyną bramkę dla GKS-u strzelił Dalibor Volas po podaniu Kuby Kantyki. Natomiast gole dla rywala strzelił były gracz GieKSy - Kamil Cholerzyński.

Trener Jacek Paszulewicz skupił się na sprawdzaniu młodzieży. Na boisku pojawił się także nowy gracz pierwszego zespołu - Simon Kupec. W drugiej połowie to GKS częściej naciskał i próbował konstruować akcje pozycyjne zakończone wrzutkami z prawej i lewej strony. Ostatecznie nie udało się zamienić tego na bramkę. Wynik nie uległ zmianie. O 18:00 (14.07) GieKSa rozegra ostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu. W Łodzi zmierzymy się z tamtejszym Widzewem.

Strzał Grzechynki sprzed szesnastki, ale prosto w ręce bramkarza.

W całej drugiej połowie wyraźna przewaga gospodarzy.

Mocny strzał Kupca! Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Dobre dośrodkowanie Kamila Kurowskiego po składnej akcji GieKSy, ale bramkarz ubiegł jednego z naszych atakujących.

Faul na Bronisławskim. 20 metrów do bramki.

Szansa z rzutu rożnego. Dobre dośrodkowanie, ale jako pierwszy do piłki dochodzi obrońca Gwarka.

Przed szansą Podstawa, ale źle przymierzył i trafił w obrońcę.

Gwarek się broni, ale nie potrafimy znaleźć podania otwierającego drogą do bramki.

Szukamy podań otwierających grę na skrzydle.

GieKSa próbuje uspokoić grę i kreować od linii obrony.

Midzierski blokuje groźny strzał po kontrze Gwarka.

Teraz próba dośrodkowania aktywnego Kantyki.

Faul na Tabisiu. Będzie szansa na dośrodkowanie.

Gwarek bliski trzeciego gola, interwencja Krzysztofa Barana.

Zaczynamy drugą połowę.

Tomek Midzierski pewnie przerywa kontrę Gwarka.

Rzut rożny dla GKS-u. Pietrović próbował strzelać głową, ale źle przymierzył.

Drugi gol dla Gwarka.

Bartosz Marędowski zastępuje Adriana Łyszczarza.

Strzał na bramkę Szymona Frankowskiego, młody bramkarz pewnie łapie.

Gra toczy się w środku pola. Zespoły czekają na błąd rywala.

Dalibor Volas wyrównuje po podaniu Jakuba Kantyki.

Nad Bukową się rozpadało, GieKSa próbuje konstruować akcje pozycyjne.

Akcja GieKSy lewą stroną przerwana w ostatnim momencie przez bramkarza.

Adrian Łyszczarz strzelał tuż nad bramką.

Bramka dla gości. Strzelcem Kamil Cholerzyński.

Volas próbował przedłużyć długie podanie do Tabisia, ale ubiegł go obrońca.

Wśród graczy trenujących z GKS-em Armin Pietrović.

Blisko przewinienia w polu karnym GieKSy. Sędzia ostatecznie nie zdecydował się na podyktowanie karnego.