• Kamiński (39)
  • Błąd (77)

Odra Opole: Weinzettel - Brusiło, Bodzioch, Cverna, Winiarczyk, Mikinić, Czyżycki (22. Żagiel), Habusta, Niziołek (81. Ledecky), Wodecki (72. Bonecki), Skrzypczak.

GKS Katowice: Abramowicz – Mokwa, Kamiński, Klemenz, Mączyński – Słomka, Pocozbut, Zejdler (91. Kalinkowski), Prokić, Błąd (80. Słaby) – Kędziora (85. Goncerz).

W Opolu, przy odrestaurowanych jupiterach, miejscowa Odra podjęła GKS Katowice. Był to jedyny mecz 23. kolejki Nice 1 ligi rozgrywany w weekend 24/25 marca.

W pierwszych minutach to GieKSa stwarzała więcej zagrożenia pod bramką opolan. Gospodarze szukali swoich szans w kontrze, ale grali bardzo niedokładnie. Dopiero w 35 minucie piłka strzelona w stronę bramki przelobowałą Mateusza Abramowicza i odbiła się od poprzeczki. Jako pierwszy dopadł do niej Jakub Habusta dając Odrze prowadzenie. Na odpowiedź długo nie musieliśmy czekać. Trzy minuty później do wyrównania doprowadził Mateusz Kamiński. Obrońca GieKSy wybił się ponad rywali i głową skierował piłkę do bramki po dobrej wrzutce z rożnego Adriana Błąda.

Już na starcie drugiej połowy dogodną sytuację miał kolejny środkowy obrońca z Katowic. Po strzale głową Lukasa Klemenza piłka odbiła się od poprzeczki. Za moment dobrą okazję miał Wojciech Słomka. Uderzenie z kilku metrów w krótki róg bramki nie zaskoczyło jednak bramkarza gospodarzy. Goście mieli optyczną przewagę, ale nie umieli zamienić jej na gola. W 70. minucie Kędziora otrzymał podanie od Mateusza Mączyńskiego i zakończył szybką akcję GieKSy strzałem w słupek. Zabrakło centymetrów do szczęścia katowiczan.

W 76. minucie znakomicie w kontrze środkiem boiska pociągnął Adrian Błąd. Obrona Odry zostawiła mu dużo miejsca przed szesnastką i nasz pomocnik precyzyjnym strzałem znalazł drogę do bramki rywala. Po utracie gola opolanie zaczęli grać znacznie agresywniej. Mimo paru groźnych sytuacji pod bramką Mateusza Abramowicza, wynik pozostał bez zmian. GieKSa wywiozła z Opola trzy bardzo cenne punkty! Kolejny mecz 31 marca na Bukowej z Zagłębiem Sosnowiec.

KONIEC! Wygrywamy.

Kalinkowski za Zejdlera.

Jeszcze trzy minuty!

Żółta kartka dla Prokicia.

Słaby próbował wyjść z kontrą, ale rywal przerywa.

Grzegorz Goncerz za Wojtka Kędziorę.

Skrzypczak żółta kartka za faul na Abramowiczu.

Było groźnie pod bramką Abramowicza. Bezpańska piłka wybita szczęśliwie przez jednego z naszych obrońców.

Opolanie zaczynają grać agresywniej.

Błąd schodzi. Trener Paszulewicz wzmacnia obronę wprowadzając Kamila Słabego.

GOOOOOOL! Cudowna akcja Adriana Błąda!

Potężne uderzenie Błąda. Bramkarz paruje na rzut różny.

Zmiana w Odrze. Bonecki za Wodeckiego.

Nasz napastnik próbował zaskoczyć bramkarza lekkim uderzeniem po podaniu w szesnastkę. Zabrakło centymetrów.

Żółta kartka dla Mączyńskiego.

Kędziora w słupek!

Dużo niedokładnej gry po obu stronach.

Ostre starcie w polu karnym opolan. Ucierpiał m.in. Mateusz Kamiński, ale już się podnosi.

Bramkarz gospodarzy gra dzisiaj bardzo niepewnie.

GieKSa bardzo waleczna. Goście cały czas walczą o piłkę.

Rzut rożny z lewej strony. Klemenz uderzał, ale nad bramką.

Mokwa dośrodkowywał z prawej strony, ale Weinzettel pewnie łapie.

Słomka miał czysty strzał z kilku metrów. Próbował na krótki róg. Bramkarz czujnie.

Chwila spokoju, GieKSa próbuje prawą stroną.

Jeden z zawodników Odry leży na boisku. Sędzia przerywa mecz.

Ogromne zamieszanie pod bramką Odry! GieKSa strzela w poprzeczkę, ale zabrakło dobitki.

Teraz wyraźna przewaga GKS-u!

Mateusz Kamiński daje wyrównanie! Trafia głową po dośrodkowaniu z lewego rogu.

Zejdler bliski wyrównania, ale z 5 metrów trafia prosto w bramkarza!

1:0 dla gospodarzy. Jakub Habusta dobija piłkę odbitą od poprzeczki.

Prokić próbował zaskoczyć bramkarza strzałem spoza szesnastki, ale za lekko.

Tomasz Mokwa po zderzeniu z rywalem, gra z opatrunkiem na głowie.

Było groźnie w szesnastce GieKSy. Poczobut ratuje wybiciem na rzut różny.

Po dośrodkowaniu Odry z lewej strony, rywal próbował wymusić rzut karny. Bez gwizdka .

Kontra prowadzona przez Prokicia, niestety Andreja stracił piłką przy próbie dryblingu.

Rafał Niziołek próbował z daleka, ale bez zagrożenia bramce Abramowicza.

Żołta kartka dla Cverny za faul na Prokiciu.

Za Czyżyckiego wchodzi Żagiel. Ten pierwszy wymuszona zmiana przez uraz.

Poczobut wszedł w szesnastkę z piłką, ale mało przekonujący strzał w boczną siatkę.

Próbujemy kontrolować tempo i konstruować zespołowe akcje.

Gospodarze na razie grają bardzo niedokładnie. Szukają szans w kontrze.

Gra skupiona na jednej stronie boiska. Teraz dośrodkowanie w szesnastkę Abramowicza, ale obrona GieKSy uspokaja.

Niestety bardzo słaby strzał z daleka Słomki. Weinzettel łapie bez problemów.

Teraz faulowany Wojtek Kędziora. 30 metrów do bramki.

Po faulu Wojtka Słomki, wrzutka Odry w pole karne GKS-u. Mateusz Kamiński faulowany w pojedynku główkowym.

Szymon Skrzypczak próbował głową po kontrze gospodarzy, ale strzał bardzo niecelny.

Błąd wrzucał z prawego rogu, ale pewna interwencja głową jednego z obrońców Odry.

Ataki GKS-u na razie skupione na lewej flance.

Chwilowe zagrożenie pod naszą bramką, ale Mateusz Mączyński uruchomił kontrę podaniem do Błąda.

Arian Błąd próbował zza szesnastki. Bramkarz sparował na rzut rożny.

Pierwszy gwizdek. Ruszamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Za pięć minut zaczynamy spotkanie.

• Tymczasem nasi siatkarze po walce przegrali w Spodku z Jastrzębskim Węglem 2:3. Zdobywamy zatem cenny punkt.

• Za czerwoną kartkę pauzuje Adrian Frańczak. Zamiast niego w obronie Tomasz Mokwa.

• Zamiast Oktawiana Skrzecza, który został powołany do reprezentacji Polski U21, w pierwszej jedenastce dzisiaj Wojciech Słomka.

• Trwa rozgrzewka w Opolu. Jupitery świecą pełnym blaskiem, ale nad Opolem bezchmurne niebo.