Raków Częstochowa

• Niewulis (83)

GKS Katowice: Nowak - Frańczak, Kamiński, Klemenz, Mączyński - Skrzecz, Poczobut (90. Kalinkowski), Zejdler, Prokić, Błąd (61. Midzierski) - Kędziora (72. Słaby).

Raków Częstochowa: Szumski - Rakhamnov (80. Embalo), Niewulis, Figiel, Czerkas (73. Szczepański), Formella, Malinowski, Łabojko, Góra, Tomalski, Zachara.

GKS Katowice i Raków Częstochowa zainagurowali rundę wiosenną meczem na Bukowej. Podopieczni trenera Jacka Paszulewicza już na początek zmierzyli się z rywalem z czołówki Nice 1 ligi. W pierwszych minutach częstochowianie starali się konstruować akcje pozycyjne, szukając luki w obronie gospodarzy. W 8. minucie świetnym rajdem lewą stronę popisał się Andreja Prokić. Posłał jednak niedokładne podanie do środka i GieKSa musiała się zadowolić rzutem rożnym. Po 20 minutach spotkania po raz pierwszy do interwencji został zmuszony Sebastian Nowak. Adam Czerkas znalazł się z piłką 15 metrów od bramki i oddał groźny strzał w lewy róg.

Raków był częściej przy piłce i próbował kontrolować tempo gry. W 25. minucie goście tuż przed szesnastką sfaulowali Łukasza Zejdlera. Wykonujący rzut wolny Adrian Błąd obił jedynie mur. Jednak chwilę później jeden z obrońców Rakowa dotknął piłki ręką w polu karnym. Wojciech Kędziora po pół godzinie gry zamienił jedenastkę na pierwszego gola GKS-u na wiosnę! Jeszcze przed przerwą groźne dośrodkowanie z lewego skrzydła Mateusza Mączyńskiego. Bliski sięgnięcia piłki głową był Kędziora, ale rywal ubiegł go tuż przed próbą strzału. Napastnik drużyny z Katowic poprawił się dwie minuty później, gdy po strzale Prokicia dobił piłkę źle odbitą przez Jakuba Szumskiego. To była dziewiąta bramka w sezonie naszego zawodnika.

Prokić przez całą pierwszą połowę napędzał kontry katowiczan. GieKSa do szatni schodziła prowadząc dwoma bramkami. W pierwszych  minutach po wznowieniu gry zarysowała się wyraźna przewaga GKS-u, który stworzył kilka groźnych sytuacji w szesnastce przeciwnika. Jednak w 58. minucie miejscowi stracili obrońcę. Adrian Frańczak zobaczył drugą żółtą kartkę, gdy próbował powstrzymać groźną kontrę częstochowian. To oznaczało bardzo nerwowe chwile. Więcej spokoju miał wprowadzić Tomasz Midzierski, który na pół godziny przed końcem zastąpił na boisku Adriana Błąda.

W 67. minucie dobrą interwencją popisał się Nowak wypiąstkowując groźne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry. Gospodarze cały czas musieli utrzymać koncentrację w obronie. Trener Paszulewicz, by jeszcze bardziej wzmocnić defensywę, na 20 minut przed końcem Wojtka Kędziorę zastąpił Kamilem Słabym, dla którego był to debiut w barwach GKS-u. Do zmiany doszło także w składzie Rakowa. Na boisku zameldował się Miłosz Szczepański za Adama Czerkasa i to właśnie Szczepański był bliski gola kontaktowego. Sędzia podniósł chorągiewkę - spalony. W 82. minucie bramkę dla częstochowian strzelił głową Andrzej Niewulis. Agresywna gra Rakowa nie przyniosła jednak więcej goli, a tuż przed gwizdkiem za faul na Prokiciu czerwoną kartę zobaczył Łukasz Góra. Katowiczanie udanie rozpoczęli wiosnę!

Koniec meczu! Udana inauguracja rundy wiosennej przy Bukowej!

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Huberta Tomalskiego

Zmiana w zespole GieKSy. Za Bartka Poczobuta na boisku pojawia się Bartek Kalinkowski.

Rzut rożny dla gości. Drobna pomyłka Nowaka, jednak bez konsekwencji.

Ponownie bliski szczęścia Niewulis. Tym razem górą Nowak.

Gol dla Rakowa. Strzelcem bramki Andrzej Niewulis.

Zmiana w drużynie z Częstochowy. Za Rakhmanova na boisku melduje się Jose Alberto Dialo Embalo.

Po groźnej akcji gości piłka co prawda ląduje w siatce naszego zespołu, jednak sędzia liniowy sygnalizuje pozycję spaloną. Rzut wolny dla GKS-u.

Dośrodkowanie Kamińskiego na głowę Kamila Słabego. Strzał jednak niecelny.

Groźny strzał z dystansu znakomicie obroniony przez Nowaka.

Zmiana również w zespole gości. Za Adama Czerkasa wchodzi Miłosz Szczepański.

Zmiana w naszym zespole. Kamil Słaby zastępuje Wojciecha Kędziorę.

Żółta kartka dla Oktawiana Skrzecza.

Dwa rzuty rożne dla Rakowa, jednak oba bez większego zagrożenia dla naszej bramki.

Niebezpieczna wrzutka gości i bardzo dobra interwencja Nowaka.

Groźna główka zawodnika Rakowa i piłka nieznacznie mija słupek bramki strzeżonej przez Nowaka.

Zmiana w naszym zespole. Za Adriana Błąda na boisku melduje się Tomasz Midzierski.

Faul Adriana Frańczaka na 20. metrze od naszej bramki. Sędzia sięga po drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Kolejny korner pod bramką Rakowa. Tym razem strzał Klemenza obok bramki.

Rzut rożny dla GieKSy. Po ciekawym rozegraniu tego stałego fragmentu gry centrostrzał Błąda zatrzymany przez bramkarza.

Kolejna kartka, znów żółta, jednak tym razem dla zawodnika Rakowa - Huberta Tomalskiego.

Żółta kartka dla Adriana Błąda.

Zaczynamy drugą odsłonę spotkania.

Sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Naprawdę dobrą w wykonaniu GieKSy.

GOOL! Strzał Prokicia wypluty przez bramkarza Rakowa. Dobitka Wojtka Kędziory i mamy drugą bramkę dla GieKSy!

Dobre dośrodkowanie Mączyńskiego wybite przez obrońcę gości na rzut rożny.

Ładna akcja Prokicia, jednak strzał daleko obok bramki.

Faul Mączyńskiego i w konsekwencji żółta kartka dla naszego zawodnika. Rzut wolny blisko bramki GieKSy. Piłka mija jednak bramkę strzeżoną przez Nowaka.

GOL! Rzut karny pewnie wykonany przez Wojtka Kędziorę.

Strzał Zejdlera trafia w rękę obrońcy Rakowa. Rzut karny dla GieKSy!

Strzał Błąda zatrzymany przez mur.

Rzut wolny prawie na 16. metrze pola karnego zespołu z Częstochowy. Będziemy mieli dobrą okazję na bramkę.

Rzut rożny dla drużyny gości. Akcja jednak zakończona niecelnym dośrodkowaniem.

Groźny strzał jednego z zawodników Rakowa kapitalnie broni Nowak. Po chwili kontra naszego zespołu, jednak strzał Prokicia zablokowany.

Ładna akcja GieKSy, jednak podanie Zejdlera zablokowane przez obrońcę Rakowa. Będziemy mieli rzut rożny.

Rzut wolny na 20. metrze dla naszego zespołu. Dośrodkowanie jednak zostaje zablokowane przez mur.

Żółta kartka dla Adriana Frańczaka za faul taktyczny.

Ładny rajd lewą stroną Prokicia, jednak bramkarz wybija piłkę na rzut rożny.