1-1

• Kędziora (41)

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Paweł Garyga (67 min. Bajdur), Daniel Chyła, Dariusz Zjawiński, Grzegorz Tomasiewicz (84 min. Krawczyk), Mateusz Żytko, Maciej Wichtowski, Piotr Mroziński, Damian Świerblewski (82 min. Szrek), Dawid Polkowski, Adrian Paluchowski.

GKS Katowice: Sebastian Nowak - Mateusz Mączyński, Tomasz Midzierski, Lukas Klemenz, Adrian Frańczak - Adrian Błąd (82 min. Foszmańczyk), Rafał Kuliński, Łukasz Zejdler, Oktawian Skrzecz (46 min. Mandrysz) - Wojciech Kędziora - Andreja Prokic (74 min. Cerimagić)

Po dwóch budujących zwycięstwach kolejną przeszkodą na drodze naszej drużyny był zespół Pogoni Siedlce. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Katowicach mecz zakończył się porażką GieKSy 1:2. Choć to zespół z Katowic pierwszy wyszedł na prowadzenie, to nie dowiózł go do końca, a decydującą bramkę stracił w ostatnich minutach meczu.

Do Siedlec jechaliśmy zatem żądni rewanżu. Pierwszy kwadrans spotkania to optyczna przewaga GieKSy. Już po kilku minutach mogliśmy wyjść na prowadzenie, jednak strzał Adriana Błąda z trudem został zatrzymany przez bramkarza Pogoni. Pomimo dobrego początku, to jednak gospodarze wyszli na prowadzenie. W 18. minucie spotkania po faulu Mateusza Mączyńskiego sędzia zdecydował się podyktować rzut karny, który na bramkę pewnie zamienił Grzegorz Tomasiewicz. Ten gol nieco podrażnił nasz zespół.

Ekipa Piotra Mandrysza prowadziła kolejne ataki, jednak piłka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Dopiero w 40. minucie gry po faulu Grzegorza Tomasiewicza sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Wojciech Kędziora i wyrównał wynik spotkania. Do przerwy mieliśmy remis.

W drugiej odsłonie meczu to wciąż GieKSa była zespołem dominującym. Stworzyliśmy kilka naprawdę ciekawych sytuacji, jednak wciąż brakowało pomysłu na rozpracowanie szyku obronnego gospodarzy, którzy z kolei nastawili się na grę z kontry. W konsekwencji ich ataki oglądaliśmy rzadziej, a solidna w tym dniu gra w defensywie zapewniała nam spokój w tym elemencie gry. Wciąż jednak brakowało pomysłu na wykończenie kolejnych dobrze budujących się sytuacji. Pomimo zaciętej końcówki i wielu prób naszej drużyny rezultat spotkania nie uległ już zmianie. Po meczu z Pogonią musimy zadowolić się podziałem punktów.

• 90 + 3 min

Sędzia kończy mecz!

• 90 min

Sędzia doliczył 3 minuty

• 86 min

Zejdler ukarany żółtą kartką.

• 84 min

Strzelec gola schodzi z boiska, a za niego Krawczyk.

• 83 min

Kartka dla Zjawińskiego

• 82 min

Świerblewski schodzi, za niego Szrek!

• 82 min

Tomasz Foszmańczyk wchodzi na boisko i zastępuje na nim Adriana Błąda!

• 80 min

Dalej 1:1.

• 74 min

Cerimagić za Prokicia!

• 74 min

Faul Misztala poza polem karnym. Tylko żółta kartka!

• 67 min

Garyga schodzi,a na boisku melduje się Bajdur.

• 64 min

Groźny strzał Kulińskiego. Misztal z problemami!

• 63 min

Faulowany Wojtek Kędziora i mamy stały fragment dla GieKSy! Do bramki około 25 metrów.

Groźny strzał. Misztal wybija piłkę na rzut rożny!

Faul dla GieKSy! Groźna sytuacja!

Niecelny strzał gospodarzy.

Cały czas atakujemy!

Zmiana w GieKSie. Na placu boju melduje się Paweł Mandrysz, który zmienił Oktawiana Skrzecza.

Rozpoczynamy drugą część spotkania! Naprzód GKS!

Koniec pierwszej części spotkania!

Groźnie po bramką GieKSy! Sytuację wyjaśnia sędzia odgwizdując faul w ataku!

Gooool!

Karny dla GieKSy! I kartka dla strzelca bramki Tomasiewicza

Pogoń cofnięta na własnej połowie. GieKSa kreuje grę.

Skrzecz w indywidualnej akcji. Dobrze się zapowiadało, ale bramkarz wybronił strzał Oktawiana!

Po strzale piłka minimalnie mija bramkę bronioną przez Misztala!

Faul dla GKS-u Katowice.

Kolejna kontra GieKSy!

Groźny strzał Kędziory. Coraz bliżej wyrównania!

Próba dośrodkowania Skrzecza.. Piłka zablokowana.

Gol dla Pogoni.

Kartką ukarany Mateusz Mączyński

Karny dla Pogoni Siedlce...

Pierwszy rzut rożny dla Pogoni

Strzał Adriana Błąda wybija Misztal! Mamy różny.

Żółta kartka dla zawodnika Pogoni.

Kontra GKS-u, ale zakończona niecelnym strzałem.

Kolejny stały fragment gry dla GieKSy.

Pierwszy rzut rożny dla GieKSy!

Zaczynamy! Liczymy na efektowne zwycięstwo GieKSy!

• Obie jedenastki już na boisku! Za chwilę zaczynamy ostatni wyjazdowy mecz w tym roku!

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Pan Paweł Pskit, a na liniach pomagać mu będą Pan Marcin Hankiewicz oraz Arkadiusz Śpiewak.

• Zawodnicy już na murawie! Trwa rozgrzewka przed ostatnim wyjazdowym spotkaniem w tym roku.