• Milewski (90)
3-0

Zagłębie Sosnowiec: Kudła - Jędrych, Nowak, Nawotka, Makowski, Mularczyk (80. Milewski), Cichocki, Lewicki (65. Sanogo), Udovicić, Wrzesiński, Łuczak (88 Pikul).

GKS Katowice: Abramowicz - Frańczak, Kamiński, Midzierski, Pleva - Zejdler, Kalinkowski - Skrzecz, Prokić (87. Ćerimagić), Błąd (60. Goncerz) - Kędziora (73. Plizga).

W zaległym meczu 7. kolejki GKS Katowice przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 0:3.

Pierwsi zaskoczyli sosnowiczanie, którzy już w 2. minucie mogli prowadzić po strzale Patryka Mularczyka (trafił w Mateusza Abramowicza), a następnie minimalnie niecelnej dobitce Szymona Lewickiego. Szybko odpowiedział w 10. min. Oktawian Skrzecz, jednak chybił nieznacznie nad bramką.

Katowiczanie mogli zdobyć bramkę także w 17. minucie, kiedy Bartłomiej Kalinkowski odebrał piłkę obrońcy i wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przymierzył w golkipera gospodarzy. Dziesięć minut później znów GieKSa powinna prowadzić. Prokić też urwał się obrońcom i wpadł w pole karne, lecz jego próba z ostrego kąta pofrunęła nad poprzeczką.

W 32. minucie do głosu znów doszło Zagłębie. Wojciech Łuczak wykorzystał błąd obrony GKS-u i uderzył prostym podbiciem na bramkę GieKSy z kilkunastu metrów, ale futbolówka ugrzęzła w bocznej siatce. W końcówce jeszcze raz postraszył ekipę z Bukowej Wojciech Łuczak, który już widział piłkę w bramce po swoim uderzeniu, jednak dobrą interwencją popisał się Tomasz Midzierski, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron Zagłębie zaprezentowało skuteczniejszy futbol. Strzeliło trzy bramki za sprawą Rafała Makowskiego (w 56. min. trafił głową), Vamary Sanogo (w 83. min. wykorzystał rzut karny) i Sebastiana Milewskiego (wykończył w doliczonym czasie z bliska wrzutkę z prawej strony Sanogo), a katowiczanom brakowało dokładności i skuteczności w akcjach ofensywnych.

W kolejnym, niedzielnym meczu GKS zmierzy się na wyjeździe w Mielcu z miejscową Stalą.

• 94 min

• 94 min

Milewski wykańcza przy prawym słupku zagranie Sanogo z boku.

• 94 min

Trzeci gol dla Zagłębia.

• 92 min

Kamiński musi opuścić boisko.

• 91 min

Kamiński fauluje rywala i ogląda drugą żółtą kartkę.

Ćerimagić przewracany w polu karnym, sędzia nie reaguje.

Zagłębie oddala grę od własnej bramki, GKS nie jest w stanie zagrozić rywalom.

Łuczak zastąpiony przez Pikula.

Prokić schodzi, w jego miejsce Armin.

Do wejścia szykuje się Ćerimagić.

Strzał z 20 metrów Plizgi broni Kudła.

Abramowicz uprzedza wychodzącego na czystą pozycję Sanogo.

Abramowicz ukarany żółtą kartką.

Sanogo strzela pewnie i myli Abramowicza.

Strzał Nowaka, Kamiński zatrzymuje piłkę ręką w polu karnym. Sędzia dyktuje jedenastkę i pokazuje kartkę obrońcy.

Ostatnie 10 minut. GKS musi zaryzykować, bo Zagłębie już czeka na koniec meczu.

Milewski za Mularczyka.

Abramowicz broni strzał z ostrego kąta Makowskiego.

GKS stara się coś zmienić w tym meczu, ruszył do przodu, ale Zagłębie nie pozwala na swobodną grę w powietrzu.

Pleva z prawej strony do Goncerza w pole karne, lecz wyższy obrońca neutralizuje to zagranie.

Mocny strzał z okolic linii 16. metra Sanogo, ale daleko od spojenia.

Kartka dla Łuczaka za dyskusje z sędzią.

Plizga za Kędziorę.

Kontra Zagłębia, Skrzecz w ostatniej chwili powstrzymuje Mularczyka.

Wrzutka z rogu Zejdlera, Kudła wygrywa pojedynek w powietrzu z Midzierskim.

Zagłębie próbuje strzałów z dystansu, GKS na razie nie zagraża gospodarzom.

Pleva przerywa nieprzepisowo kontrę Zagłębia i łapie kartkę.

Jędrych zatrzymuje dośrodkowanie Zejdlera.

Prokić wywalczył rzut rożny.

Kontra GieKSy zatrzymana, Frańczak powstrzymany wślizgiem na połowie rywali.

Sosnowiczanie mają rzut rożny po wybiciu Plevy.

Zejdler w pole karne, Midzierski nie sięga piłki.

Sanogo za Lewickiego.

Goncerz w pole karne do Kędziory, ten pomagał sobie ręką.

Prokić na lewym skrzydle, Goncerz za plecami Kędziory.

GKS stara się wywierać presję na rywalu, ale trzeba uważać na kontry.

Goncerz za Błąda.

Do wejścia na boisko szykuje się Goncerz.

Makowski skierował piłkę głową do siatki w polu karnym i GKS traci bramkę.

Gol dla Zagłębia.

Frańczak fauluje Łuczaka przy narożniku pola karnego. Musi uważać, bo ma już kartkę.

Dużo walki i fauli w środkowej strefie boiska. Nikt nie odpuszcza.

Strzał po ziemi z dalszej odległości Zejdlera, jednak nie zagroził tym bramce rywali.

Frańczak ukarany żółtym kartonikiem.

Groźny strzał sosnowiczan głową, tuż obok bramki w polu karnym.

GKS na murawie w Sosnowcu.

Zaczynamy drugą połowę.

Koniec 1. połowy.

Zejdler w pole karne, ale nikt nie wykończył tego strzałem.

Sędzia doliczył minutę.

Jędrych dostaje kartkę, GKS ma dużą szansę - piłka ustawiona 3 metry od narożnika pola karnego.

Lewicki uderza, jeden z obrońców GKS-u - Tomasz Midzierski wybija piłkę z linii bramkowej.

Pierwsza połowa ciekawa, obie drużyny miały swoje sytuacje. Szkoda akcji Skrzecza, Prokicia, Kalinkowskiego.

Kamiński uprzedza rywali głową po dośrodkowaniu w pole karne z prawej flanki.

Obie drużyny spuściły z tonu, zobaczymy czy komuś uda się jeszcze zaskoczyć przeciwnika w końcówce.

Lewicki ogląda "żółtko".

Chwila przerwy, na boisku ucierpiał jeden z gospodarzy.

Pleva wybija piłkę z pola karnego po rzucie wolnym sosnowiczan.

Żółtą kartką ukarany Kalinkowski.

Błąd uderza zza pola karnego technicznie, ale zbyt mocno.

Łuczak wykorzystuje błąd defensywy GieKSy i uderza prostym podbiciem, ale w boczną siatkę.

Kamiński uderza w polu karnym z główki, przedłuża to też głową Kędziora, ale tuż obok lewego słupka!

GKS przycisnął, powinien prowadzić!

Skrzecz do Kędziory w pole karne, strzał i rykoszet, który wyszedł na róg. Szkoda!

Znowu dobra okazja GKS-u! Prokić wychodzi sam na sam, ale z ostrego kąta uderza mocno nad bramką...

Spokojniejszy fragment spotkania, akcje toczą się w bocznych sektorach.

GKS przesuwa się na połowę rywali i chce utrzymać piłkę w tym sektorze.

Wrzutkę Błąda z rogu łapie Kudła.

Strzał z dystansu Błąda i rzut rożny po interwencji bramkarza.

Łuczak z prawej strony do Mularczyka, ten w ostatniej chwili zablokowany w "szesnastce" przez Plevę!

Znakomita okazja Kalinkowskiego! Wyłuskał piłkę obrońcy i wyszedł sam na sam, ale trafił w Kudłę w polu karnym!

Strzał z dystansu Łuczaka pewnie zatrzymuje Abramowicz.

Po początkowym zaskoczeniu przez Zagłębie GieKSa dochodzi do sytuacji i stara się dominować w spotkaniu.

Błąd szuka podaniem Kędziorę, jednak podanie w pole karne przeczytali stoperzy z Ludowego.

Tym razem szczęścia próbował z kilkunastu metrów Frańczak, ale Kudła łapie futbolówkę .

Skrzecz wpada w pole karne z prawej strony i uderza z kilku metrów nad bramką.

Abramowicz pewnie łapie piłkę po zagraniu w pole karne Udovicicia.

Błąd w pole karne z rzutu rożnego, ale wybija to stoper gospodarzy.

Zagłębie atakuje, GKS broni się. Frańczak przecina wrzutkę z prawego skrzydła.

Pleva zatrzymuje atak Wrzesińskiego lewym skrzydłem.

Zagrożenie pod bramką GieKSy, najpierw Mularczyk trafia Abramowicza, a potem Lewicki myli się minimalnie - w polu karnym przymierza tuż obok słupka.

Czas start!

• Obie drużyny już na murawie, GieKSa na czarno, Zagłębie na czerwono.

• Obie ekipy udają się do szatni, aby za chwilę w asyście sędziów wrócić w oficjalnych strojach meczowych.

• GKS za chwilę zacznie walkę.

• W Sosnowcu pochmurno, ale na razie bez deszczu.

• Dodatkowego smaku rywalizacji dodaje fakt, że obecny trener Dariusz Dudek to były zawodnik GieKSy, a trener Piotr Mandrysz w przeszłości prowadził sosnowiczan.

• W poprzednim meczu przy Kresowej GKS przegrał pechowo 0:1 mimo przewagi. Trójkolorowi liczą na rewanż.

• GieKSa już prowadzi rozgrzewkę na sosnowieckiej murawie.

• Na ławce rezerwowych zasiądą Nowak, Klemenz, Goncerz, Ćerimagić, Kuliński, Plizga i Juraszczyk.

• Do składu podstawowego GKS-u wskoczyli stoper Mateusz Kamiński, prawoskrzydłowy Oktawian Skrzecz i ofensywny pomocnik Andreja Prokić.

• Spotkanie poprowadzi arbiter główny Tomasz Wajda.

• Bramkarze GieKSy już rozpoczęli rozgrzewkę pod wodzą trenera Janusza Jojki.

• Obie drużyny spragnione punktów. GieKSa ostatnio przegrała z Wigrami, sosnowiczanie nie wygrali w lidze od dwóch spotkań.

• To 35 "święta wojna" obu ekip w rozgrywkach ligowych. Dotychczas GKS wygrał 11 spotkań, tyle samo zremisował i 12 razy doznał goryczy porażki.

• Witamy ze Stadionu Ludowego, na którym GieKSa zagra dzisiaj z Zagłębiem.