• Ryndak (86)

GKS Katowice: Nowak - Mokwa, Kamiński, Midzierski, Mączyński - Mandrysz, Klemenz, Kuliński, Goncerz (77. Plizga), Prokić (46. Cerimagić) - Yunis (74. Kędziora).

Puszcza Niepołomice: Staniszewski - Czarny, Ziętarski (59. Orłowski), Kotwica (74. Uwakwe), Domański, Stefanik, Ryndak, Nowak (88. Furtak), Stawarczyk, Bartków, Mikołajczyk.

W meczu 3. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice przegrał z Puszczą Niepołomice 1:2.

Trójkolorowi musieli radzić sobie w tym meczu bez kontuzjowanych Tomasza Foszmańczyka i Łukasza Zejdlera, których zastąpili Grzegorz Goncerz i Rafał Kuliński. Katowiczanie od początku starali się narzucić własny styl gry, mieli optyczną przewagę i zaowocowało to kilkoma groźnymi sytuacjami.

Pierwszy sygnał do ataku dał Mateusz Kamiński w 15. minucie po dośrodkowaniu Rafała Kulińskiego, gdy ładnym strzałem z główki próbował zaskoczyć w bramce Marcina Staniszewskiego. Golkiper gości instynktowną interwencją uratował zespół przed piłką pewnie zmierzającą do siatki przy lewym słupku. Dwie minuty później powinno być 2:0. Niestety dla katowiczan Jakub Yunis nie trafił w polu karnym w światło bramki, a dobijający Andreja Prokić był na spalonym. Bliski bramki był także Paweł Mandrysz, ale w 19. minucie zamykając akcję Yunisa przymierzył nad poprzeczką.

Po okresie przewagi GieKSy do głosu próbowała dojść Puszcza. W 25. minucie przed dobrą okazją stanął Robert Ziętarski, jednak jego strzał z okolic linii szesnastki został w ostatniej chwili zablokowany przez defensywę GKS-u. Na cztery minuty przed końcem niepołomiczanie jeszcze raz mogli sięgnąć po trafienie, lecz wrzutkę Dawida Nowaka niecelnie wykończył strzałem głową Marcin Stefanik. Do przerwy nie oglądaliśmy bramek.

Po zmianie stron GKS szybko objął prowadzenie. Ładną indywidualną akcją popisał się w 48. minucie  Paweł Mandrysz, a błąd defensywy Puszczy na piątym metrze wykorzystał Grzegorz Goncerz. Z zimną krwią przymierzył płasko przy lewym słupku i dał GKS-owi pierwszą bramkę.

Zawodnicy Puszczy nie dawali jednak za wygraną. W 65. minucie po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu, najwyżej w polu karnym wyskoczył wprowadzony Marcin Orłowski i skierował piłkę w prawy róg, doprowadzając do wyrównania. Kluczowy moment nastąpił jednak w 86. minucie, kiedy Dawid Ryndak otrzymał podanie w pole karne i strzałem przy lewym słupku ustalił wynik spotkania.

• 94 min

• 93 min

Puszcza oddala grę, GKS kieruje dalekie piłki na połowę rywali.

• 92 min

GKS atakuje skrzydłami, ale broni się skutecznie Puszcza.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Mokwa do Cerimagicia z prawej strony, Armin nie uderza czysto w piłkę w polu karnym.

Cerimagić do Mandrysza, ten powstrzymany na lewym słupku.

Gracze z Niepołomic kradną teraz cenne sekundy, szukają faulu.

Furtak za Nowaka.

Niestety Puszcza przycisnęła w końcówce i GKS znów traci gola w końcówce.

Ryndak wpada w pole karne i niepilnowany uderza płasko przy lewym słupku.

Gol dla Puszczy.

Bramkarz Puszczy wolno rozpoczyna grę.

GKS pozwala na coraz więcej Puszczy.

Kolejna akcja i strzał Puszczy, jednak Nowak łapie próbę w środek bramki.

Nowak ratuje GieKSę po strzale Orłowskiego w polu karnym.

Dużo akcji przerywanych jest faulami. Puszcza z tego stanu rzeczy bardziej zadowolona, ją zadowala remis.

Trener Mandrysz przeprowadził już trzy zmiany!

Zmiana w GKS-ie Katowice. Boisko opuszcza Goncerz, a wchodzi Plizga.

Uwakwe fauluje Pawła Mandrysza i dostaje żółtą kartkę.

Od bramki rozpocznie Sebastian Nowak.

Za Kotwicę na boisku pojawia się Uwakwe. Mamy tez zmianę w GieKSie. Schodzi Yunis na boisku melduje się Kędziora.

Faulowany Paweł Mandrysz.

Groźna akcja Puszczy, ale na spalonym znajdował się Dawid Nowak.

Techniczny strzał Puszczy pewnie łapie Nowak.

Goncerz w pole karne i efektownie próbował zakończyć to zagranie Jakub Yunis, ale nie trafił w piłkę.

Bardzo aktywny dziś Paweł Mandrysz kolejny raz dośrodkowywał w pole karne, ale piłkę wybijają obrońcy.

Teraz Puszcza cofnięta całą jedenastką na własną połowę!

Przy piłce GieKSa, która stara się zagrozić bramce Staniszewskiego.

Akcja lewa stroną boiska ale Puszcza wybija piłkę na aut.

Akcja z prawej strony, dośrodkowanie i strzałem z głowy stan rywalizacji wyrównuje Marcin Orłowski.

Gol dla Puszczy. Strzelcem bramki Orłowski.

Na spalonym Jakub Yunis.

Groźne zderzenie Pawła Mandrysza i sędzia przerywa grę.

Wznowienie od bramki.

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego zawodnika Puszczy, ale piłkę broni Seba Nowak.

Nieporozumienie w polu karnym zawodników GieKSy i rzut rożny dla Puszczy.

Rzut wolny dla Puszczy w okolicach pola karnego GieKSy.

Kartka dla Grzesia Goncerza.

Niecelnie na bramkę Staniszewskiego uderzał Rafał Kuliński.

Paweł Mandrysz na boisku.

Zmiana w Puszczy. Za Ziętarskiego pojawia się na boisku Orłowski.

Mamy przerwę w grze, gdyż zawodnik potrzebuje pomocy masażystów.

Na boisku leży Paweł Mandrysz, który sygnalizuje kontuzję.

Obaj zawodnicy już są gotowi do gry.

Zderzenie Cerimagicia z Kotwicą. Potrzebna pomoc fizjoterapeutów.

Groźna akcja Puszczy. Dośrodkowanie z prawej strony ale Mokwa wybija piłkę na róg.

Dobrze zapowiadającą się kontrę GieKSy przerywa Stawarczyk.

GieKSa się cofnęła i czeka teraz na możliwość skontrowania rywala.

Yunis wywalczył piłkę dla GKS-u Katowice.

Puszcza atakuje lewą stroną ale niecelnie podaje i mamy aut!

Sebastian Nowak wyprowadza piłkę spod własnej bramki.

Goncerz wykorzystał błąd Stawarczyka w polu karnym i pokonał Staniszewskiego strzałem w prawy dolny róg!

Goooool! Strzelcem Grzegorz Goncerz!

Puszcza atakuje lewą stroną ale tam przytomnie zachowuje się Tomek Mokwa i przerywa akcję.

Od bramki rozpocznie Staniszewski.

Rozpoczynamy drugą część spotkania i liczymy na bramki GKS-u Katowice!

Zmiana w GieKSie. Za Prokicia, Cerimagić.

Sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Klemenz faulowany i piłka dla GieKSy.

Stawarczyk zatrzymuje wślizgiem Goncerza.

Sędzia do pierwszej części spotkania dolicza minutę.

Piłkę po niezłym dośrodkowaniu wybija Czarny.

Rzut rożny z lewej strony, a przy piłce Kuliński.

Kontra GieKSy. Prkić z lewej strony ale piłkę zablokował Czarny.

Prokić świetnie w defensywie i piłka dla GKS-u.

Mączyński długim podaniem szukał Jakuba Yunisa ale niestety piłkę przejęli obrońcy Puszczy.

Mączyński w pole karne ale piłkę łapie Staniszewski.

W pole karne GieKSy dośrodkowuje Dawid Nowak, a strzelał niecelnie Stefanik.

Gra się uspokoiła i toczy się głównie w środkowym sektorze boiska.

Puszcza w ataku pozycyjnym.

Zamieszanie w polu karnym ale dobrze zachował się Mateusz Kamiński, który wybił piłkę.

Faul Mączyńskiego na Ryndaku przy linii bocznej boiska.

GieKSa cały czas przy piłce.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i niecelnie strzela Yunis!

Dobre dośrodkowanie i obrońca wybija na rzut rożny.

Przy piłce Kuliński.

Faul na Yunisie i rzut wolny dla GieKSy.

Dośrodkowanie w pole karne, ale Nowak na posterunku!

Krótkie rozegranie i kolejny rzut rożny.

Rzut rożny dla Puszczy Niepołomice.

Wrzutka Prokicia w pole karne i celnie strzela Jakub Yunis. Piłka ląduje w rękach bramkarza Puszczy.

Nieporozumienie w szeregach GKS-u i piłka dla Puszczy.

Paweł Mandrysz faulowany i GieKSa zacznie od bramki

Kamiński blokuje Mikołajczyka. Kolejny rzut rożny dla Puszczy.

Prokić faulowany. Piłka dla GieKSy.

Wrzutka w pole karne ale na posterunku Nasz Kapitan! Mateusz przecina piłkę i zażegnuje niebezpieczeństwo.

Puszcza przy piłce.

Lukas Klemenz fauluje na środku boiska.

Piłkę szybko wznawia Mateusz Mączyński.

Faul na Grzegorzu Goncerzu. Mamy stały fragment gry.

Faul w polu karnym i Sebastian Nowak wznowi grę.

Aut dla Puszczy pod polem karnym GieKSy.

Mączyński zderza się w polu karnym z Mikołajczykiem, ale sędzia nie podyktował jedynastki.

Rzut rożny dla Puszczy. Nowak piąstkuje dośrodkowanie i zażegnuje niebezpieczeństwo.

Po błędzie Sebastiana Nowaka, strzelał Ziętarski.

Akcja Puszczy, ale piłka ląduje w rękach Nowaka.

Prostopadłe podanie w pole karne ale Mandrysz nie sięgnął piłki.

Prokić do Mączyńskiego, a ten niecelnie dośrodkowuje.

Spokojnie budujemy kolejną akcję ofensywną.

Dawid Nowak wychodzi sam na sam, ale sędzia odgwizduje spalonego!

Kontra Puszczy przerwana przez Kamińskiego.

Kolejny atak GieKSy. Widać, że zawodnicy chcą strzelić bramkę jak najszybciej.

Yunis uderza niecelnie po ziemi , Mandrysz próbował zamknąć ale nie trafił w bramę.

GKS zaczyna się rozkręcać i coraz częściej stwarza zagrożenie pod bramką.

Kolejna akcja GieKSy i na bramkę strzela Jakub Yunis! Prokić próbował dobijać ale znajdował się na pozycji spalonej.

Kolejny stały fragment gry dla Katowiczan.

Paweł Mandrysz ucierpiał po uderzeniu z łokcia w twarz.

GKS Katowice na razie ma większe posiadanie piłki!

Rafał Kuliński w pole karne i Mateusz Kamiński groźne uderza z główki! Niestety strzał broni bramkarz Puszczy.

Paweł Mandrysz faulowany przy prawym narożniku boiska. Kuliński przy piłce.

Za boiskiem opatrywany Piotr Stawarczyk. Widać, że łuk brwiowy nie daje mu jak na razie grać.

Na razie bez groźnych strzałów z obu stron.

Puszcza stara się zagrozić bramce strzeżonej przez Sebastiana Nowaka, ale dobrze zachował się Mateusz Mączyński i to GieKSa wychodzi z kontrą.

Prokić w pole karne, ale Mandrysza uprzedza Mikołajczyk. Przy piłce Puszcza.

Na początku meczu bardzo aktywny Prokić. Kolejna dobra akcja jego stroną.

Piłkarze z Katowic starają się wyprowadzić akcję prawą stroną.

GiekSa cały czas stara stworzyć się zagrożenie pod bramką gości, ale na razie na posterunku obrońcy Puszczy!

Kontra GieKSy, Prokić w pole karne ale piłkę wybija kapitan Puszczy. Mamy aut.

Mączyński fauluje Nowaka przy narożniku pola karnego. Groźny stały fragment gry dla Puszczy. Przy piłce Domański.

Kolejny faul zawodnika GieKSy. Tym razem bez obyło się bez kartki.

Faul Grzegorza Goncerza na Stawarczyku. Zawodnik ma rozcięty łuk brwiowy.

Wrzutka Puszczy z prawej strony, ale na posterunku Midzierski! Piłka wybita po za pole karne.

Dobra akcja lewą stroną, Prokić do Mandrysza, ale nie udało się zakończyć jej strzałem!

Start 1. połowy!

• Drużyny już na boisku. GKS na żółto, Puszcza na biało.

• GieKSa gotowa do walki.

• Zawodnicy GieKSy i Puszczy już udają się do szatni, by przygotować się do oficjalnej prezentacji i powitania.

• Trwa rozgrzewka po obu stronach.

• Na ławce rezerwowych GKS-u zasiądą Abramowicz, Kalinkowski, Skrzecz, Ćerimagić, Plizga, Kędziora i Frańczak.

• Puszcza w 1. lidze na początku wygrała z Chojniczanką 2:0, a potem przegrała 2:3 z Rakowem.

• Dzisiaj w składzie GieKSy dwie zmiany wymuszone kontuzjami. Foszmańczyka i Zejdlera zastąpili Kuliński i Goncerz.

• Obie drużyny spotkały się tylko dwa razy w historii rozgrywek I ligi. Dwukrotnie padał remis (1:1, 2:2).

• Spotkanie poprowadzi arbiter główny Kornel Paszkiewicz z Wrocławia.

• Dzisiaj w Katowicach upalnie i duszno. Całe szczęście, że obie drużyny grają późnym wieczorem.

• Witamy ze stadionu przy Bukowej. Za chwilę mecz 3. kolejki Nice 1 Ligi.