Chrobry Głogów

• Ilków-Gołąb (75)

GKS Katowice: M. Abramowicz - Czerwiński, Garbacik, Praznovsky, D. Abramowicz - Foszmańczyk, Zejdler (80. Prokić), Kalinkowski, Szołtys (72. Pielorz) - Lebedyński (89. Wołkowicz), Goncerz.

Chrobry Głogów: Szymański, Ilków Gołąb, Michalec, Michalski, Szubertowski (87. Kona), Kwiecień (49. Bonecki), M. Machaj (64. Kaczmarek), Danielak, B. Machaj, Wojciechowski, Szczepaniak.

W meczu 19. kolejki 1 ligi GKS Katowice z Chrobrym Głogów 2:1 . To szósta wygrana GieKSy przed własną publicznością.

GKS przystąpił do ostatniego meczu w tym roku z dwoma młodzieżowcami w składzie – kontuzjowanego Pawła Mandrysza zastąpił na lewym skrzydle znów Paweł Szołtys, a pauzującego za kartki stopera Mateusza Kamińskiego – Damian Garbacik. Trójkolorowi wrócili do ustawienia 4-4-2 z dwójką napastników Grzegorz Goncerz – Mikołaj Lebedyński.

Katowiczanie od pierwszej minuty starali się wywierać presję na rywalu. Prowadzili grę, przyciskali głogowian w obrębie własnej „szesnastki”. Bombardowali bramkę Chrobrego strzałami, jednak goście mądrze ustawiali się w obronie i blokowali próby Pawła Szołtysa, Mikołaja Lebedyńskiego i Tomasza Foszmańczyka.

GKS miał dwie poważne próby objęcia prowadzenia. W 15. minucie Grzegorz Goncerz zagrał z prawego skrzydła idealnie do Lebedyńskiego, a ten w polu karnym minimalnie przestrzelił głową obok lewego słupka. Jeszcze lepszą okazję miał w 23. minucie Paweł Szołtys po zagraniu na piąty metr Alana Czerwińskiego, lecz stracił równowagę po przepychance z obrońcą i zachwiany nie był w stanie zagarnąć futbolówki.

Chrobry także miał swoje okazje. Mateusz Abramowicz dwukrotnie musiał popisywać się widowiskowymi interwencjami po strzałach głową Pawła Wojciechowskiego, który próbował zaskoczyć GieKSę najpierw „szczupakiem” (29. min.), a potem z najbliższej odległości (44. min.). Bramkarz GieKSy potwierdził ekstraklasowe doświadczenie i uratował swój zespół.

Po zmianie stron pierwsza prowadzenie mogła objąć GieKSa. W 51. min. Lebedyński przeprowadził kilkunastometrowy rajd przy jednej z kontr, zdołał oddać strzał na linii pola karnego, jednak uderzył technicznie i obronił to Karol Szymański. Chrobry odpowiedział w 53. min. znów strzałem Wojciechowskiego, lecz jego szansa z ostrego kąta minęła lewy słupek bramki GKS-u.

Mimo dobrych okazji Wojciechowskiego, to GKS objął pierwszy prowadzenie. W 61. minucie najlepiej w zamieszaniu w polu karnym zachował się Damian Garbacik, który dobił głową z najbliższej odległości obroniony strzał Mikołaja Lebedyńskiego i przy Bukowej zapanował szał radości. Goście odpowiedzieli jednak trafieniem Ilkowa-Gołąba w okienko z najbliżej odległości w 75. minucie.

Ostatnie słowo należało jednak do GieKSy. Tomasz Foszmańczyk wykorzystał pewnym strzałem jedenastkę w 84. minucie po tym, jak strzał Goncerza z główki ręką zablokował w polu karnym stoper Chrobrego i to GKS w lepszych nastrojach przezimuje okres przerwy w rozgrywkach.

Tym samym GKS zakończył pierwszą część sezonu na drugim miejscu (35 pkt.) z „oczkiem” straty do lidera Chojniczanki. Do zobaczenia na wiosnę, pierwszy mecz na początku marca w Chojnicach!

• 94 min

Sędzia doliczył 4 minuty.

Wołkowicz za Lebedyńskiego.

Goncerz mocno z woleja w polu karnym, na raty broni to Szymański.

Szubertowskiego zmienia Kona.

Gol dla GKS-u! Foszmańczyk strzałem w środek bramki myli bramakrza!

Foszmańczyk ustawia piłkę.

Rzut karny dla GKS-u! Obrońca zatrzymuje piłkę ręką po strzale z główki Goncerza.

Prokić za Zejdlera.

Garbacik umieszcza piłkę w siatce, lecz wcześniej ręką zagrywał Praznovsky. Gol nieuznany.

Piłka po interwencji obrońców spada w polu karnym pod nogi Ilkowa Gołąba, który strzałem w okienko wyrównuje.

Bramka dla Chrobrego.

Dwójkowa akcja Czerwiński-Foszmańczyk prawym skrzydłem, niestety dla katowiczan zakończona stratą.

Pielorz za Szołtysa.

Znakomita okazja GKS-u! Szołtys do Garbacika, ten uderza z pierwszej piłki, lecz nieczysto. Wyłapał to Szymański.

Szołtys podchodzi do rzutu rożnego.

Kaczmarek za B. Machaja.

Garbacik najlepiej odnajduje się zamieszaniu podbramkowym i z najbliższej odległości pokonuje bramkarza gości strzałem z główki.

Gol dla GieKSy!

Najlepsza okazja Lebedyńskiego! Z ośmiu metrów z ostrego kąta huknął niestety wysoko nad spojeniem!

GKS nauczony doświadczeniami z poprzednich spotkań szybko przerywa przechwyty i kontry rywali już na ich połowie.

Dużo walki w powietrzu i pojedynków główkowych.

Zamieszanie podbramkowe, D. Abramowicz uderza z woleja, znów zablokowany. Szkoda!

Znakomita okazja Wojciechowskiego, z ostrego kąta jednak uderzył po ziemi obok lewego słupka. To już chyba ostatnie ostrzeżenie. Nie będzie mylił się w nieskończoność.

Kontra GieKSy, rajd Lebedyńskiego zakończony technicznym strzałem, który broni Szymański.

Bonecki za kontuzjowanego Kwietnia.

Chwila przerwy, kontuzja zawodnika z Głogowa.

Start 2. połowy.

Koniec 1. połowy.

Co ten M. Abramowicz wyprawia! Broni bardzo trudny strzał Wojciechowskiego z kilku metrów z główki! Napastnik Chrobrego już widział piłkę w siatce!

Strzał Szołtysa zablokowany, szkoda, bo miał trochę miejsca przed polem karnym.

Żółta kartka dla Szubertowskiego.

Danielak mimo opieki dwóch obrońców GieKSy zdołał oddać strzał w polu karnym z ostrego kąta. Jest na razie najgroźniejszy w ekipie gości.

Dzisiaj przy Bukowej około 3 tysięcy widzów.

Dobry powrót do obrony Foszmańczyka, wygrał pojedynek z prawej strony ze Szczepaniakiem.

Pachnie remisem do przerwy, dużo niecelnych zagrań i brak 100-procentowych okazji.

Niefortunna interwencja Kalinkowskiego głową, piłka o metr mija spojenie bramki GKS-u.

Znów solidnie Oliver, wybił głową wrzutkę na krótszy, prawy słupek.

Praznovsky przeczytał zamiary B. Machaja na lewym skrzydle i wybił piłkę na róg.

GieKSa wróciła w tym meczu do ustawienia 4-4-2. Szołtys na lewym skrzydle, duet napastników tworzą Lebedyński i Goncerz.

Chrobry pokazał, że jest też groźny po stałych fragmentach gry. Nie można zdekoncentrować się na moment.

Strzał głową w polu karnym Ilkowa Gołąba dwa metry od prawego słupka.

Abramowicz to klasowy bramkarz, już nie raz to pokazał.

Niewiarygodna interwencja Abramowicza! Wyciąga się jak struna i wybija strzał szczupakiem Wojciechowskiego!

Czerwiński do Goncerza w pole karne, przeczytał to jednak stoper gości.

Chrobry na razie niczym nie zaskakuje. Strzały z dystansu nie są żadnym zagrożeniem dla Abramowicza.

Uderzenie Lebedyńskiego głową w polu karnym niecelne, szkoda!

Czerwiński zgrywa do Szołtysa na 5. metr, ale napastnik GKS-u był spychany przez obrońcę i nie zdołał umieścić jej w siatce!

Strzał z dystansu gości, piłkę na raty przy lewym słupku broni M. Abramowicz.

Podanie z prawej strony do Danielaka, GKS miał teraz szczęście, że zawodnik rywali nie sięgnął piłki, bo przed nim był tylko M. Abramowicz.

Za nami pierwsza faza meczu. Lepsze wrażenie sprawia GKS, miał dogodniejsze okazje. Za wrażenie punktów jednak się nie przyznaje, czas udokumentować dobrą grę bramką.

Czerwiński mija dwóch rywali i zagrywa na skrzydło do Foszmańczyka, ten jednak stracił piłkę. Szkoda, bo była dobra szansa.

D. Abramowicz szukał Lebedyńskiego podaniem z lewej flanki, przecięli to jednak obrońcy Chrobrego.

Dobra akcja GKS-u! Goncerz popisał się kilkunastometrowym dryblingiem, zgrał do Lebedyńskiego w pole karne z prawego skrzydła, a napastnik GieKSy minimalnie przestrzelił głową obok lewego słupka.

Pierwszy strzał głogowian. M. Machaj uderza z woleja, jednak wysoooko nad bramką M. Abramowicza.

GieKSa sprawia lepsze wrażenie. Kreuje sytuacje, Chrobry schowany broni się i z pewnością będzie chciał kontrować.

Foszmańczyk kryty przez trzech głogowian! Goście zagęszczają środek pola. Będzie ciężko przedrzeć się katowiczanom przez te zasieki.

Chojniczanka dzisiaj zremisowała i do marca pozostanie na fotelu lidera. GKS może jednak zbliżyć się na punkt do rywali z Chojnic, jeśli dziś wygra.

Tym razem szczęścia próbował Szołtys, ale wysoko nad spojeniem z 20 metrów.

Kanonada GieKSy! Strzały Goncerza i Foszmańczyka zablokowane w polu karnym!

GieKSa dobrze rozgrzana, stara się prowadzić grę.

Czerwiński do Praznovsky'ego w obręb szesnastki, znów czujni obrońcy z Głogowa.

Garbacik uderza z woleja w polu karnym, ale trafia w nogi rywali.

Foszmańczyk z prawego skrzydła w uliczkę, blokują to stoperzy gości.

Start 1. połowy!

• Głogowianie wygrali ostatnio ze Stomilem aż 3:0. GieKSa chce przełamać się po dwóch wyjazdowych porażkach.

• Katowiczanie nie przegrali żadnego z pięciu meczów ligowych w historii starć z Chrobrym.

• W składzie GieKSy zobaczymy dwóch młodzieżowców - Damiana Garbacika i Pawła Szołtysa.

• Spotkanie poprowadzi arbiter Łukasz Szczech.

• Dzisiaj w Katowicach chłodno, ale bez deszczu.