Wypoczywają aktywnie

09.01.2017 13:38

Autor: ps

Trójkolorowi już skreślają dni w kalendarzu do wznowienia treningów przygotowujących ich do rundy wiosennej. Nie próżnują i z zapałem ćwiczą indywidualnie, aby 12 stycznia wskoczyć na pełne obroty treningowe.

Choć za oknem aura nie rozpieszcza, nie ma zmiłuj. Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka przygotowują się sumiennie, aby piłkarska wiosna była dla nich co najmniej tak udana, jak ta jesienna, którą skończyli na drugim miejscu premiowanym awansem. – Na pewno mieliśmy dłuższą przerwę, ale nie „zardzewieliśmy”. Każdy z nas aktywnie wypoczywał, od nowego roku dostaliśmy solidne rozpiski treningowe od trenera. Wierzę, że każdy to realizuje i na pierwszy trening przyjedzie dobrze przygotowany – mówi Mateusz Kamiński.

Trójkolorowi w planach indywidualnych mieli między innymi treningi biegowe i siłowe. Sprawy nie ułatwiają mrozy i utrzymujący się nad Katowicami smog, ale i to nie powstrzyma drużyny z Bukowej przed maksymalnym zaangażowaniem, które jest niezbędne, aby owocnie przepracować okres przygotowawczy. – Mamy rozpiskę biegową, na pewno jednak w takich warunkach jest ciężko ze względu na zanieczyszczone powietrze i mrozy. Mimo staramy się wykonywać wszystko jak najlepiej i unikać tych trudności. Niektórzy trening wykonują w domu, niektórzy w klubie i nie ma z tym najmniejszego problemu – wyjaśnia stoper GKS-u.

W tym roku katowiczan czeka zmiana w porównaniu z poprzednimi latami. Udadzą się na zgrupowanie do Turcji, aby w spokoju szlifować formę na komfortowych boiskach w dogodnej temperaturze. Mateusz jednak nie wybrzydza i skromnie podchodzi do takiego piłkarskiego luksusu. – W tamtym roku przygotowywaliśmy się w Polsce. Zależy jak się trafi, zdarzało się grać na oblodzonej nawierzchni, ale też klub starał się, żeby zapewnić nam naturalną. W tegorocznym, zimowym okresie przygotowawczym będziemy mieli możliwość treningu w Turcji i cieszymy się z tego powodu – dodaje Kamiński.  


Plan okresu przygotowawczego: 

12 stycznia – wznowienie treningów
20 – 28 stycznia – zgrupowanie w Kamieniu
22 stycznia – sparing z ROW-em Rybnik
25 stycznia – sparing z Odrą Opole
28 stycznia – sparing z GKS-em Jastrzębie
4 lutego – sparing ze Śląskiem Wrocław
11 lutego – sparing z Rakowem Częstochowa
12 – 22 lutego – zgrupowanie w Side
25 lutego – sparing z Chrobrym Głogów

Tagi:
Nice 1 liga
Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy