• Ćerimagić (86)

PGE FKS Stal Mielec: Majecki - Sadzwicki, Kiercz, Grodzicki, Leandro - Wroński (61. Gancarczyk), Górka, Getinger, Janota, Banaszewski (90. Lech) - Djermanović (73. Marciniec).

GKS Katowice: Abramowicz - Pleva, Kamiński, Midzierski, Frańczak - Skrzecz (46. Mandrysz), Kalinkowski, Zejdler, Goncerz (75. Ćerimagić), Prokić (46. Błąd) - Kędziora.

W meczu 9. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice przegrał ze Stalą w Mielcu 2:3.

Kluczowa  w tym spotkaniu była pierwsza połowa, w której padły trzy bramki dla mielczan. GKS szybko stracił gola. Już w 2. minucie bramkę zdobył z najbliższej odległości Krzysztof Kiercz, który wpakował piłkę do pustej bramki po wrzutce Dominika Sadzawickiego.

GKS nie przejął się straconym prowadzeniem i mógł wyrównać, jednak strzał Wojciecha Kędziory głową w 8. minucie przeniósł nad poprzeczką Radosław Majecki. Próbę Prokicia z 15. minuty wybili natomiast z bramki stoperzy Stali, a sześć minut później Grzegorz Goncerz niepilnowany uderzył w polu karnym nad poprzeczką. Minutę po nim na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się jeszcze Prokić, ale znów górą był po efektownej paradzie Majecki.

Stal odpowiedziała na moment przewagi GieKSy kolejnymi trafieniami. Prowadzenie podwyższył w 33. minucie ładnym strzałem z dystansu przy lewym słupku Michał Janota, a po raz trzeci ze strony mielczan do siatki trafił Dejan Djermanović. Zawodnik gospodarzy pewnym strzałem wykończył akcję Arkadiusza Górki z prawej strony z bliska i GKS był w bardzo trudnej sytuacji po zejściu do szatni na przerwę.

W drugiej połowie role odwróciły się. Stal zadowoliła się prowadzeniem i cofnięta starała się oddalać zagrożenie oraz przerywać akcje ofensywne GKS-u. Mimo to sygnał do ataku dał w 50. minucie Łukasz Zejdler, który popisał się efektownym i efektywnym strzałem z dystansu przy prawym słupku. GKS starał się o odrobienie strat. Drugą bramkę zdobył głową z kilku metrów w polu karnym w 86. minucie wprowadzony Armin Ćerimagić, ale GKS-owi zabrakło już czasu na więcej i po raz pierwszy od sezonu 1992/1993 przegrał w Mielcu w rozgrywkach ligowych.

W kolejnym meczu GKS zagra u siebie z Chrobrym Głogów. Pierwszy gwizdek 22 września o godzinie 20:45.

• 96 min

• 96 min

Pleva zatrzymał rywala we własnym polu karnym.

• 95 min

Marciniec wychodzi z kontrą, ale na lewym skrzydle sędzia dopatrzył się spalonego.

• 94 min

Bramkarz gospodarzy na nogach, ale zyskał kilkadziesiąt cennych sekund.

• 93 min

Majecki nie podnosi się. Rzekomo uderzył się o słupek.

• 93 min

Midzierski przegrywa pojedynek powietrzny przy lewym słupku z golkiperem Stali.

• 92 min

Ćeriamagić kontruje, jednak jego akcja skrzydłem przerwana.

• 91 min

Kalinkowski blokuje strzał Gancarczyka, rzut rożny.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Lech za Banaszewskiego.

GKS teraz na połowie rywala, który musi się bronić.

Kędziora mocno z 17 metrów, broni to Majecki!

Ćerimagić wykorzystał kiks Grodzickiego w polu karnym i z kilku metrów głową wpakował piłkę do siatki.

Gol dla GKS-u!

Spotkanie zmierza ku końcowi, żadna ze stron nie imponuje w ataku. Akcje przerywane przez defensywy, wydaje się, że już nic się nie zmieni.

Getinger próbował lobować Abramowicza, jednak przymierzył bardzo niecelnie nad bramką.

Getinger z rzutu wolnego w pole karne, piłka w dłoniach Abramowicza.

Błąd uderza w polu karnym, także zablokowany przez stopera!

Strzał z 18. metra Frańczaka zablokowany.

Górka uderza po murawie zza pola karnego, daleko od prawego słupka.

Gra szarpana, często przerywana. Stal bardziej z tego zadowolona, bo prowadzi.

Leandro wpada w pole karne, jednak traci równowagę i Abramowicz wygarnia mu futbolówkę.

Ćerimagić za Goncerza.

Gra zaostrzyła się, teraz Kamiński zobaczył kartonik.

Janota też ogląda "żółtko" za faul.

Marciniec za Djermanovicia.

Kartka dla Banaszewskiego za symulowanie faulu w polu karnym GKS-u.

Faul w ataku Kędziory, Stal zyskuje czas.

Kalinkowski zza pola karnego przymierza płasko tuż obok prawego słupka.

Dużo fauli w środkowej strefie boiska, gra nie jest płynna.

GKS wznawia grę, Pleva już na boisku.

Pleva ucierpiał po starciu z rywalem, chwila przerwy.

Rzut rożny po interwencji Frańczaka z boku pola karnego.

Gancarczyk za Wrońskiego.

Leandro chybił głową nad bramką.

GKS-owi nie można odmówić walki, robi co może, by odwrócić losy tego spotkania.

Midzierski zatrzymał podanie do Wrońskiego w polu karnym.

Abramowicz łapie strzał Getingera zmierzający w lewe okienko.

Zejdler fauluje Sadzawickiego na 29. metrze. Rzut wolny dla mielczan.

Spotkanie zwolniło tempo. Stal teraz kradnie cenne sekundy i wybija z rytmu GKS po jego strzelonej bramce.

Zejdler uderza zza pola karnego, piłka grzęźnie w siatce przy prawym słupku! Bardzo ładna bramka!

Gol dla GKS-u.

Po korektach w składzie Błąd na lewym skrzydle, Mandrysz na prawym.

Stal rozpoczyna drugą połowę.

Mandrysz za Skrzecza.

Błąd za Prokicia.

Koniec I połowy.

Stal przerywa teraz próby ataku GieKSy faulami.

Kontra Frańczaka, obrońca GKS-u przewracany w okolicy linii środkowej.

Niestety dla katowiczan chwilowa przewaga optyczna na nic się zdała. Stal jest dzisiaj bezbłędna, każdą dogodną okazję wykorzystuje i dołożyła dwie bramki.

Djermanović umieszcza piłkę pod poprzeczką z bliska po akcji Górki prawą stroną.

Trzecia bramka dla Stali.

Abramowicz broni sytuację sam na sam, Wroński był bliski szczęścia.

Na razie w Mielcu GKS mniej skuteczny od Stali.

Janota ładnym strzałem z ponad 20 metrów przy lewym słupku podwyższa prowadzenie.

Drugi gol dla Stali.

Stal gra bezpiecznie i nie ryzykuje, GKS musi teraz natrudzić się, by odebrać piłkę gospodarzom.

Uderzenie zza pola karnego w środek bramki Djermanovicia pewnie broni Abramowicz.

Stal nastawia się na kontry i przerywanie akcji katowiczan, aby zyskać czas.

GKS zdecydowanie groźniejszy, teraz to katowiczanie zamykają Stal na własnej połowie.

Kalinkowski w próbie z dystansu, lecz wysoko nad bramką.

Zejdler znów w pole karne, jednak wybijają to defensorzy z Mielca.

Rzut wolny dla GKS-u po lewej stronie pola karnego Stali.

Wrzutka Kamińskiego na 8. metr, tam Prokić oddaje strzał, ale został zablokowany.

GKS dochodzi do głosu, pachnie bramką dla katowiczan.

Skrzecz w próbie strzału z kilkunastu metrów, ale niecelnie!

Mocny strzał Prokicia z narożnika pola karnego! Bramkarz ratował się rozpaczliwą interwencją na rzut rożny!

Mógł paść gol dla GieKSy! Prokić do Goncerza w pole karne, ale Grzegorz przestrzelił nad bramką w polu karnym! To powinno być już 1:1!

Strzał Kiercza głową w polu karnym frunie ponad metr nad spojeniem.

Midzierski zatrzymuje wrzutkę Sadzawickiego. Róg dla Stali.

Zejdler w pole karne, jednak ostatecznie wyjaśniają sprawę stoperzy Stali dalekim wybiciem.

Było blisko bramki dla GieKSy, jednak obrońcy po próbie Prokicia wybili w zamieszaniu podbramkowym piłkę na róg.

Stal częściej bywa teraz na połowie GieKSy. Trójkolorowi skupiają się na defensywie i za pomocą długich piłek chcą kontrować.

Strzał z ostrego kąta Prokicia ląduje w bocznej siatce.

Skrzecz do Goncerza w pole karne, ale piłkę wybija Grodzicki.

Mocny strzał z ostrego kąta zza pola karnego Wrońskiego, metr nad poprzeczką.

Kontra mielczan, lecz Janota nie opanował piłki na linii środkowej.

Kędziora lobuje głową bramkarza, ten w ostatniej chwili przenosi piłkę nad poprzeczką.

Zejdler mocno bije piłkę w pole karne, która ociera się o stoperów Stali. Rzut rożny.

Rzut wolny dla GieKSy z boku pola karnego.

Stal przycisnęła na początku i zdobywa bramkę, GKS będzie musiał odrabiać stratę już na początku meczu.

Moment nieuwagi katowiczan i Kiercz z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki po dośrodkowaniu Sadzawickiego.

Gol dla Stali.

Groźna akcja mielczan zakończona strzałem głową po koźle Kiercza.

Akcja mielczan prawą stroną i rzut rożny.

Pierwszy gwizdek!

• Piłkarze wychodzą na boisko.GKS na żółto, Stal w biało-niebieskich strojach.

• Zawodnicy już w tunelu, za chwilę wyruszą do walki o ligowe punkty.

• Piłkarze GieKSy już schodzą z murawy i udają się do szatni. Za 12 minut pierwszy gwizdek.

• Obie drużyny już na boisku wykonują rozgrzewkę.

• Na ławce rezerwowych GKS-u zasiądą: Nowak, Klemenz, Ćerimagić, Mandrysz, Błąd, Plizga, Yunis.

• W składzie GieKSy zmiana w porównaniu z poprzednim spotkaniem. Goncerz wskoczył za Błąda.

• Spotkanie poprowadzi arbiter Sebastian Tarnowski.

• GKS nie przegrał w Mielcu od sezonu 1992/1993. W poprzednim meczu ligowym na tym trudnym terenie było 3:3.

• Obie drużyny spotkały się w lidze 34 razy. GKS wygrał 12 spotkań, 13 razy dochodziło do remisu. Stal natomiast cieszyła się ze zwycięstwa 9-krotnie.

• GieKSiarze chcą przełamać się po dwóch porażkach. Stal niepokonana od trzech spotkań.

• Witamy z deszczowego Mielca. Za pół godziny spotkanie 9. kolejki. GieKSa zmierzy się z mielczanami.