1-2

Garbarnia Kraków

• (29)
  • (9)

GKS Katowice: Frankowski - Andrzejczak, Remisz, Midzierski, Słomka, Błąd, Michalik, Bronisławski, Kurowski, Mandrysz, Volas. Zagrali także: Baran, Lisowski, Wnuk, Szczyrba, Kamiński, Łyszczarz, Poczobut, Tabiś, Piesio, Savin, Rumin.

Garbarnia Kraków: Cabaj - Piszczek, Czekaj, Garzeł, Nieśmiałkowski, Wójcik, Wojcieszyński, Lech, Krykun, Wróbel, Ogar.

GKS Katowice w czwartym sparingu przed rozpoczęciem nowego sezonu, spotkał się z bieniaminkiem pierwszej ligi - Garbarnią Kraków. W składzie zespołu gospodarzy znalazł się trenujący z drużyną Anton Savin. Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy w 9. minucie otworzyli wynik po akcji zakończonej celnym strzałem głową. Do wyrównania doprowadził jednak Dalibor Volas, który w 21. minucie wykorzystał dobre dośrodkowanie Adriana Błąda.

Krakowianie starali się kontrolować grę konstruując akcję od linii obrony. W 29. minucie goście wykorzystali zamieszanie w polu karnym i strzelili drugiego gola. GieKSa po utracie bramki próbowała szybko odpowiedzieć, ale przed przerwą wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie trener Jacek Paszulewicz skorzystał z jedenastu nowych zawodników.

W 57. minucie znakomitym strzałem z 20 metrów popisał się Kacper Tabiś. Bramkarz w ostatnim momencie wybił piłkę na rzut rożny. GieKSa grała z większym animuszem. Na 10 minut przed końcem meczu na boisko pojawili sie gracze Akademii “Młodej GieKSy” - Michał Szczyrba oraz Patryk Wnuk. W ostatniej akcji spotkania Mateusz Kamiński miał szansę doprowadzić do remisu, ale piłka po jego strzela przeleciała nad poprzeczką. Wynik bez zmian.

Kamiński strzelał po dośrodkowaniu, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Poczobut wywalczył rzut rożny.

Bramkarz gości broni strzał Łyszczarza, Poczobut próbował dobijać, ale był na pozycji spalonej.

Tabiś faulowany 20 metrów przed bramką.

Na boisku zameldowali się gracze Akademii "Młoda GieKSa" - Michał Szczyrba oraz Patryk Wnuk.

Łyszczarz przedarł się w pole karne lewą stronę, podawał na 10 metr do Piesia, ale ten oddaje za mocny strzał.

Teraz to zespół z Krakowa próbuje znaleźć szansę na połowie GKS-u.

Dobra kontra Garbarni, ale piłka zatrzymuje się w rękach Barana.

Dośrodkowanie Słomki na głowę Piesia. Ten nie trafia dokładnie w piłkę.

Gramy w środku pola. Próbujemy sforsować obronę rywala.

Bardzo dobry strzał z 20 metrów Tabisia! Bramkarz Garbarni ratuje wybiciem na rzut rożny.

Od początku drugiej połowy wyraźna przewaga GKS-u.

Przenieśliśmy grę na połowę Garbarni i szukamy szans w rozegraniu.

W składzie GKS-u pojawili się Baran, Lisowski, Kamiński, Łyszczarz, Poczobut, Tabiś, Piesio, Savin oraz Rumin.

Rozpoczęliśmy drugą część.

Tym razem rajd Bronisławskiego środkiem pola. Miał dużo miejsca przed szesnastką, ale jego strzał zablokowany przez obrońcę.

Andrzejczak próbował rajdu prawą stroną. Faulowany tuż przed polem karnym.

Michalik faulowany w środku pola, GieKSa odzyskała inicjatywę.

Mandrysz i Błąd zamienili się stronami.

W ostatnich minutach gra toczy się na połowie GKS-u.

Akcja lewą stroną krakowian. Jeden z zawodników gości wykorzystuje zamieszanie w polu karnym i strzela drugą bramkę.

Gra toczy się w środku pola, Garbarnia próbuje konstruować akcje, ale GKS skutecznie przerywa.

Dobre podanie Damiana Michalika do biegnącego lewą stroną Mandrysza. Niestety piłka uciekła naszemu pomocnikowi.

Gol dla GKS-u! Volas strzela głową po dośrodkowaniu Błąda.

Andrzejczak przyjmował ręką w polu karnym rywala.

Kontra GieKSy. Kurowski faulowany z prawej strony przed szesnastką. Będzie szansa na dośrodkowanie.

Bramka dla Garbarni. Dośrodkowanie zakończone skutecznym strzałem głową.

Volas z piłką na 11 metrze, oddał do wbiegającego Mandrysza, ale obrońca uprzedził naszego pomocnika.

Zespoły starają się opanować piłkę pomimo mokrej murawy.

Rzut rożny dla gości po kolejnej interwencji Słomki.

Akcja Garbarni prawą stroną wyczyszczona przez dobry wślizg Wojtka Słomki.

Rozpoczynamy spotkanie.

• Naszym rywalem będzie beniaminek pierwszej ligi - Garbarnia Kraków. W poprzednich trzech sparingach GKS odniósł dwa zwycięstwa i raz zremisował.

• W składzie GieKSy trenujący z drużyną Anton Savin.

• Czwarty sparing GKS-u Katowice przed startem sezonu 2018/2019 pierwszej ligi. Zapraszamy na relację tekstową LIVE z tego spotkania.