Sonda noworoczna o GieKSie

01.01.2017 11:10

Autor: ps

Zapytaliśmy obiektywnych przedstawicieli mediów o to, jaki rok 2016 był dla GKS-u Katowice oraz jakie mają prognozy na ten nowy rozpoczęty. Czy wróżą GieKSie świetlaną przyszłość? Przeczytajcie naszą noworoczną sondę.

Rafał Musioł, Dziennik Zachodni

Miniony rok był dla GKS-u z pewnością wyjątkowy. I to nie tylko pod kątem sportowym (zwłaszcza w rundzie jesiennej), ale przede wszystkim organizacyjnym. Pozyskanie sponsora strategicznego to wydarzenie bez precedensu nie tylko dla samego klubu, ale dla całej śląskiej piłki, w której dominowało przeświadczenie, że w obecnych uwarunkowaniach ekonomicznych podobna umowa jest niemal nierealna. GKS udowodnił, że jest inaczej, a przy okazji potwierdził, że ma obecnie największy potencjał, by stać się najsilniejszym klubem w regionie.

Warunkiem podtrzymania tego trendu jest jednak awans do ekstraklasy. Zespół pod ręką Jerzego Brzęczka znalazł się na dobrym kursie w tym kierunku, ale wiosna może okazać się trudniejsza od jesieni. Można spodziewać się więc najpoważniejszego od wielu lat testu kompetencji - zarówno pod względem kadrowym, bo transfery są absolutnie konieczne, jak i psychologicznym. W tym drugim aspekcie dużą rolę mogą odegrać kibice. Oczywiście pod warunkiem, że wreszcie wypełnią trybuny i że będą wspierać drużynę w sensie pozytywnym, nie dokładając dodatkowej presji.Łukasz Witczyk, WP Sportowe Fakty

Rok 2016 dla GKS-u Katowice był bardzo udany. Po nieudanej rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 GieKSa wiosną spisywała się o niebo lepiej, a dobrą formę potwierdziła w tym sezonie. Cel - czyli awans do Lotto Ekstraklasy - jest bliżej zrealizowania niż miało to miejsce w poprzednich latach. Uzdrowienie sytuacji finansowej pozytywnie wpłynęło na klub, zawodnicy odczuwają stabilizację i nawet gracze z ekstraklasową przeszłością nie mają nic przeciw temu, by przejść do wciąż I-ligowego GKS-u. To bez wątpienia miało wpływ na udaną rundę wiosenną.

Moim zdaniem GKS w rundzie wiosennej nie zwolni tempa i pewnie wywalczy upragniony awans. Niezbędne ku temu są kolejne wzmocnienia. Trzeba jednak pamiętać, że z kolejki na kolejkę na GieKSie będzie ciążyła coraz większa presja i zawodnicy oraz sztab szkoleniowy muszą sobie z nią poradzić. Każdy w I lidze o coś walczy i nikt nie odpuści, dlatego runda wiosenna nie będzie łatwa.Piotr Girczys, Polska Agencja Prasowa

W piłkarskiej GKS, jak i całym klubie, panuje w ostatnim czasie stabilizacja. W każdym aspekcie - sportowym, personalnym, organizacyjnym, finansowym, marketingowym. To moim zdaniem podstawa sukcesu. Jasny sygnał ze strony władz miasta o stawianiu na markę GKS, jest trudny do przecenienia. Pozyskanie strategicznego sponsora - choć chyba niezbyt znanego wcześniej - pokazuje, że klub, drużyna jest postrzegana pozytywnie, jako dobry "nośnik".

Moja prognoza? Wszystko wskazuje na to, że piłkarze wrócą do ekstraklasy. Co robić? Nie zepsuć tego co jest, nie pozwolić na osłabienie zespołu, umiejętnie go wzmocnić, jeśli trener Jerzy Brzęczek widzi taką potrzebę. I wysłać jasny przekaż z klubu, że chce awansu, a nie "włączenia się do walki o awans".

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy