Widzew Łódź

• Zuziak (88)
1-0

Widzew Łódź: Humerski - Pigiel, Zieleniecki, Paszliński, Kamiński, Kazimierowicz, Falon, Gutowski, Michalski, Świderski, Demjan. Zagrali także: Patryk Wolański, Marcin Kozłowski, Radosław Sylwestrzak, Ernest Dzięcioł, MIkołaj Gibas, Damian Kostkowski, Michael Ameyaw, Daniel Mąka, Marek Zuziak, Michał Miller, Karol Stanek.

GKS Katowice: Pawełek - Lisowski, Kamiński, Remisz, Słomka - Andrzejczak, Poczobut, Michalik, Piesio, Błąd - Rumin. Zagrali także: Kamil Kurowski, Adrian Łyszczarz, Dalibor Volas, Tomasz Midzierski, Dominik Bronisławski i Simon Kupec.

GKS Katowice w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu zmierzył się z drugoligowym Widzewem na Stadionie Miejskim w Łodzi. W 9. minucie jeden z graczy Widzewa dostał piłkę na 5 metr, ale Mariusz Pawełek obronił strzał i utrzymał piłkę w boisku. Chwilę później w indywidualnej akcji odpowiedział Grzegorz Piesio, ale po jego strzale z kąta piłka przeleciała obok słupka. W pierwszej połowie oglądaliśmy dużo walki w środku pola. Obie drużyny szukały sposobu na sforsowanie defensywy przeciwnika.

W 35. minucie Widzew wykreował dwie groźne sytuacje, ale w obu dobrze zachował się Mariusz Pawełek. Wynik przed przerwą nie uległ zmianie. Na starcie drugiej części trener Jacek Paszulewicz skorzystał z Kamila Kurowskiego. W kolejnych minutach na boisku pojawiali się pozostali rezerwowowi zarówno gości, jak i gospodarzy. Widzew narzucił rytm i częściej przeprowadzał akcje oboma skrzydłami. GieKSa skupiła się na defensywie i grze z kontrataków.

Od 70 minuty ekipa z Katowic była w stanie wyprowadzić kilka akcji skrzydłami, odpowiadając na przewagę przeciwnika. Na 10 minut przed końcem Wojciech Słomka agresywnie zaatakował pole karne i podawał na 5 metr do Dalibora Volasa. Piłka przeleciała jednak między nogami obrońców. Drogę do bramki Mariusza Pawełka w 88. minucie znalazł Marek Zuziak. Bramkarz GKS-u zasłonięty przez obrońców nie dostrzegł lekko zagranej piłki i ta wpadła tuż obok słupka. Więcej goli nie padło.

Koniec spotkania.

GieKSa w końcówce mocno przycisnęła.

Słomka indywidualnie - mocny strzał tuż obok słupka.

3 minuty doliczone.

Gol dla Widzewa, strzelcem Marek Zuziak.

Kontra Widzewa ze strzałem z 18 metrów. Piłka wysoko nad poprzeczką.

Słomka zaatakował pole karne i podał na piąty metr. Piłka przeleciała bez wyprowadzenia strzału.

GieKSa odpowiada. Teraz kilka ataków ze skrzydeł gości.

Kontra GKS-u, błąd defensywy Widzewa przy podaniu do bramkarza, ale nie udało się wykorzystać.

Pawełek paruje mocny strzał na rzut rożny.

Na boisku pojawili się: Dalibor Volas, Tomasz Midzierski, Dominik Bronisławski i Simon Kupec.

Kolejny groźny strzał po stałym fragmencie. GieKSa ma problem z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy.

Groźne dośrodkowanie Widzewa ze stałego fragmentu. Szczęśliwie dla Pawełka, żaden gracz nie dosięgnął piłki.

Łyszczarz za Michalika.

Kurowski wchodzi w pole karne, ale niecelne podaje.

Na początku drugiej połowy wyraźna przewaga Widzewa.

Strzał głową po dośrodkowaniu, ale obok bramki Pawełka.

Poczobut przerywa kontratak Widzewa faulem na prawym skrzydle.

Akcja Widzewa przerwana w polu karnym przez Kamińskiego.

Na boisku pojawił się Kamil Kurowski.

Rozpoczynamy drugą część.

Poczobut ratuje sytuacje zatrzymując groźny atak w polu karnym Widzewa.

Rzut wolny dla gospodarzy, ale piłka daleko od światła bramki.

Trzy rzuty rożne z rzędu dla Widzewa.

Żółta kartka dla Wojtka Słomki.

Akcja przed szesnastką Widzewa. Strzelał Michalik, ale strzał zablokowany przez obronę.

Kontra GKS-u zatrzymana groźnym faulem na Ruminie.

Mocny strzał zza szesnastki na bramkę GieKSy, piłka w trybunach.

Dobra akcja Widzewa. Podanie otwierające dod napastnika, ale Pawełek dobrze reaguje i kończy akcję.

GKS przejął inicjatywę i próbuje zaskoczyć rywala dośrodkowaniami.

Dwie zmiany w Widzewie.

Błąd dośrodkowywał z rzutu rożnego. Głową próbował Piesio, ale nie trafił w bramkę.

Szansa na dośrodkowanie po faulu na Ruminie.

Tym razem kontra GKS-u. Podanie do Andrzejczaka i wrzutka w pole karne. Niestety podanie przerwane przez defensora.

Kontra łodzian. Piłka wrzucona w pole karne, ale pewnie łapie Pawełek.

Próba długiego podania do uciekającego Poczobuta, ubiegł go obrońca.

Damian Michalik faulowany w środku pola.

Kamiński oddala zagrożenie po dośrodkowaniu z lewej strony.

Indywidualna akcja Piesia. Strzał z kąta tuż obok słupka Humerskiego.

Akcja Widzewa zakończona strzałem. Pawełek broni i utrzymuje piłkę w boisku.

Zespoły zdominowały środek pola i walczą o górne piłki.

Faul na Poczobucie w środku pola. Bartek po chwili podnosi się z boiska.

Akcja lewą stroną Widzewa, przerwana przez Lisowskiego. Rzut rożny dla gospodarzy.

Rozpoczęliśmy spotkanie.

• Początek spotkania o 18:00.

• Przed GKS-em Katowice ostatni sparing przed startem ligi. W Łodzi zagramy z drugoligowym Widzewem.