Piłkarki wygrały w Wałbrzychu

18.03.2017 16:37

Autor: Ola

Żeńska GieKSa w sobotę 18 marca wygrała na wyjeździe 7:1 z AZS-em PWSZ II Wałbrzych.

Wiosenne rozgrywki ligowe Trójkolorowe rozpoczęły od zwycięstwa, choć to bramkarka GieKSy jako pierwsza musiała wyciągać piłkę z siatki. Niespełna kwadrans po stracie gola wyrównującą bramkę zdobyła Natalia Nosalik. Na kolejne trafienia GieKSy nie trzeba było długo czekać. W 36. minucie spotkania bramkarkę z Wałbrzycha strzałem z dystansu pokonała Angelina Łąckiewicz-Oślizło. Pięć minut później padły aż dwie bramki. Najpierw z 16 metrów gola zdobyła Klaudia Matusik, a chwilę po wznowieniu gry strzałem z 20 metra bramkarkę rywalek pokonała Nicol Wojtas. Po zmianie stron do siatki trafiały już tylko Trójkolorowe. Drugą bramkę w tym meczu zdobyła Łąckiewicz-Oślizło, która wykorzystała podanie Klaudii Matusik. W 69. minucie przy bramce Oliwii Kil asystował Nosalik, by cztery minuty później po indywidualnej akcji zdobyć bramkę na 7:1.

- Cieszymy się za zwycięstwa i z tego, że zainaugurowaliśmy rundę rewanżową z wysokiego „C”. Aczkolwiek prawda jest taka, że źle weszliśmy w mecz. Pierwsze 30 minut było mocno przespane i dopiero gdy zdobyliśmy bramkę, zaczęliśmy grać swoją piłkę. Do końca spotkania byliśmy stroną bardzo dominującą, a wynik tego meczu mógł być jeszcze bardziej okazały. Są jednak jeszcze elementy, nad którymi będziemy pracować i które musimy poprawić do najważniejszego meczu, czyli spotkania z Rekordem Bielsko-Biała – powiedział po ostatnim gwizdku trener Szymon Tabacki.

AZS PWSZ II Wałbrzych - GKS Katowice 1:7 (1:4)
Bramki:
1:0 Iwańczuk (20.), 1:1 Nosalik (34.), 1:2 Łąckiewicz-Oślizło (36.), 1:3 Matusik (41.), 1:4 Wojtas (41.), 1:5 Łąckiewicz-Oślizło (59.), 1:6 Kil (69.), 1:7 Nosalik (83.)
GKS: Antkowiak - Sobota, Konieczna, Luty, Szczypka - Łąckiewicz-Oślizło, Nosalik, Wojtas - Latka (71. Wierzbicka), Matusik, Kil.  

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy