1-1

• Volaš (67)

Olimpia Grudziądz: Małecki - Bielawski, Zitko, Wełna, Klimczak, Jazvić, Kurowski, Michalik, Martinez, Kaczmarek (77. Handzlik), Podlogar.

GKS Katowice: Wierzbicki - Frańczak, Kamiński, Klemenz, Słaby - Mandrysz, Kalinkowski (65. Foszmańczyk), Poczobut, Zejdler (46. Volas), Błąd (52. Słomka) - Prokić.

W meczu przedostatniej kolejki sezonu 2017/2018 Nice 1 ligi, GKS Katowice zremisował na wyjeździe 1:1 z walczącą o utrzymanie Olimpią Grudziądz. Starcie lepiej zaczęli gospodarze. W 7. minucie Filip Jazvić uciekł obronie i wykorzystał błąd Macieja Wierzbickiego strzelając do pustej bramki.

Goście mieli problem z narzuceniem swojego rytmu w przekroju 90 minut. To Olimpia stwarzała więcej szans przed bramką GieKSy. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy katowiczanie byli w stanie odpowiedzieć. Kilkoma sytuacjami zagrozili rywalowi, choć nie przełożyło się to na zmianę wyniku jeszcze przed przerwą.

W drugiej połowie goście głęboko cofnięci, szukali przede wszystkim szans na kontratak. W 67. minucie Tomasz Foszmańczyk znalazł miejsce przed szesnastką i dograł piłkę do stojącego w środku Dalibora Volasa. Ten pokonał Wojciecha Małeckiego, z najbliższej odległości doprowadzając do wyrównania. Więcej bramek nie padło. GKS stracił w tym meczu szansę na awans, natomiast Olimpia przegrała walkę o utrzymanie. Ostatni mecz sezonu na Bukowej 3 czerwca z Górnikiem Łęczna.

• 90+4 min

Koniec meczu. Remisujemy w Grudziądzu.

• 90+3 min

Kontra Volasa z Mandryszem, ale ten pierwszy marnuje szansę złym podaniem.

• 90 min

Doliczone 4 minuty.

• 90 min

Olimpia cały czas atakuje bramkę GKS-u. Sporo desperacji w ekipie walczącej o utrzymanie.

• 87 min

Druga żółta, w konsekwencji czerwona kartka dla Adriana Frańczaka.

• 84 min

Przez ostatnich kilka minut musimy pilnować szeregów w obronie. Olimpia szuka szans oboma skrzydłami.

• 82 min

Kolejny groźny strzał obok słupka i znów czujny Wierzbicki.

• 80 min

Chwilowa przewaga Olimpii. Mocny strzał zza pola karnego Żitko, ale Wierzbicki sparował na róg.

• 77 min

Handzil za Kaczmarka.

• 71 min

Żółta kartka dla Kamila Kurowskiego. Szansa GKS-u ze stałego fragmentu gry.

• 69 min

Napastnik GKS-u wykorzystał podanie Tomasza Foszmańczyka i pokonał bramkarza gości z najbliższej odległości.

• 67 min

Dalibor Volas wyrównuje!

• 65 min

Ostatnia zmiana w GKS-ie. Foszmańczyk za Kalinkowskiego.

• 62 min

Poczobut upomniany żółtą kartką za przerwanie kontry.

Teraz zamieszanie pod bramką Grudziądza. Niestety żaden z graczy GieKSy nie sięgnął piłki.

Małecki uprzedził Mandrysza dobiegającego do prostopadłego podania od Prokicia.

GKS mocno cofnięty. Szukamy szans na kontratak.

Żółta kartka dla Dalibora Volasa za dyskusję z sędzią.

Żółta kartka dla Kamila Słabego. Stały fragment dla Olimpii.

Uraz Adriana Błąda. Zastąpi go Wojciech Słomka.

Adrian Błąd szukał strzału zza szesnastki, ale zdecydowanie za lekko.

W ekipie z Katowic jedna zmiana. Za Łukasza Zejdlera wszedł Dalibor Volas.

Wracamy na drugą połowę.

• 45+2 min

Koniec pierwszej części spotkania.

• 45+1 min

Żółta kartka dla Łukasza Zejdlera. Faul 25 metrów od bramki.

Doliczone 2 minuty.

Zejdler faulowany przed szesnastką. GieKSa z okazją na wrzutkę.

Prokić bardzo bliski sięgnięcia piłki tuż przed bramkarzem. W ostatnim momencie wybita na rzut rożny.

Paweł Mandrysz próbował zza szesnastki. Wywalczył rzut rożny.

Teraz żółta kartka dla Tomasza Wełny.

Adrian Bielawski upomniany żółtą kartką.

Szansa GieKSy na dośrodkowanie ze stałego fragmentu po faulu na Kalinkowskim.

Wierzbicki interwencją nogami ratuje GKS przed utratą drugiej bramki.

Kolejna kontra katowiczan. Prokić dogrywał w szesnastkę do Zejdlera, ale ten nie trafił w piłkę. Dobiegł Frańczak, ale mocno przestrzelił.

Nasz bramkarz złapał piłkę poza polem karnym. Udało mu się jednak obronić rzut wolny.

Żółta kartka dla Macieja Wierzbickiego.

Żółta kartka dla Adriana Frańczaka.

Kontra GKS-u, podanie górą do Prokicia, ale bramkarz wygrywa wyścig.

Od kilku minut spotkanie toczy się w środku pola.

Adrian Klimczak fauluje Pawła Mandrysza. Żółta kartka.

GieKSa szuka szans długimi podaniami. Obrona Olimpii pozostaje czujna.

Niestety błąd Macieja Wierzbickiego i Jazvić strzelał do pustej bramki.

Filip Jazvić na 1:0 dla Olimpii.

Podlogar strzelał głową. Piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Wierzbickiego.

Okazja na kontrę GKS-u, ale za mocne podanie Błąda.

Poczobut szukał długim podaniem Prokicia. Przerwał głową jeden z obrońców Olimpii.

Zaczynamy mecz. Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki wychodzą już na boisko.

• Na ławce GKS-u dwóch graczy z Akademii GieKSy - Szymon Frankowski i Michał Szczyrba.

• Przed nami mecz 33. kolejki Nice 1 ligi. GieKSa na wyjeździe zagra z Olimpią Grudziądz. Zespół z Katowic wygrał trzy ostatnie mecze przeciwko Olimpii.