„Maksimum pewności przy transferze”

05.01.2018 08:18

Trwają prace nad budową kadry zespołu na rundę wiosenną. – Z dużą dokładnością przyglądamy się potencjalnym nowym zawodnikom - podkreśla Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

Wiadomo już, że z GKS-em pożegnali się Jakub Yunis i Damian Garbacik. Można się spodziewać kolejnych zmian?

- Pracujemy nad tym intensywnie. W pierwszej kolejności chcemy uporządkować kwestię pożegnań z klubem. Dlatego rozwiązaniu uległy umowy z Jakubem Yunisem i Damianem Garbacikiem. Pracujemy nad rozwiązaniem umowy kolejnego zawodnika, co mam nadzieję zostanie zrealizowane w ciągu najbliższych kilku dni. Jednym z celów w okienku transferowym jest ograniczenie kadry. Naszym zdaniem zawodników w kadrze zespołu było zbyt dużo, co nie wpływało korzystnie na drużynę, bowiem kilku piłkarzy znajdowało się regularnie poza rotacją meczową. Przy braku drugiej drużyny seniorów, w której zawodnicy tacy mogliby utrzymywać gotowość meczową: fizyczną i mentalną, zbyt wielu wartościowych zawodników było na marginesie drużyny. Pożegnanie kilku powinno pomóc zespołowi, a zawodnicy, którzy pozostaną w drużynie będą mieli realną szansę na występy ligowe.

Wiadomo już, że z GKS-u odejdzie Andreja Prokić, który w lipcu trafi do Stal Mielec.

- Klub już w połowie grudnia ubiegłego roku zaproponował zawodnikowi nowy kontrakt i to na korzystniejszych warunkach. Nasza propozycja nie spotkała się z jego zainteresowaniem. Co ważne, zawodnika determinowały sprawy rodzinne. My z kolei musimy pamiętać, że wydatkujemy w dużej mierze pieniądze publiczne, stąd nie możemy dopuścić do sytuacji nieracjonalnego ich wykorzystania. Dodam, że nie otrzymaliśmy dotąd żadnych propozycji wykupienia zawodnika już teraz. Jeśli takie się pojawią, to z pewnością je rozważymy, wybierając rozwiązanie najkorzystniejsze dla GKS-u.

Kiedy możemy się spodziewać transferów do GKS-u?

- W tym obszarze od długiego już czasu trwają intensywne prace. Z dużą dokładnością przyglądamy się potencjalnym nowym zawodnikom, tak aby mieć maksimum pewności, że piłkarz, który do nas trafi ma odpowiednią jakość sportową i jest lepszy od tych, którymi dysponujemy. W zakresie pozyskania zawodników - w oparciu o komitet transferowy, który od tego  okienka transferowego na stałe ma się wpisać w struktury funkcjonowania klubu -  wytypowaliśmy z trenerem Piotrem Mandryszem pozycje, na jakie będziemy szukać wzmocnień. Rozmowy z zawodnikami toczą się, a o wynikach kibice dowiedzą się wkrótce. Pamiętajmy jednak, że zimowe okienko transferowe charakteryzuje się mniejszą dostępnością wartościowych piłkarzy na rynku. Dodam też, że sukcesem zakończyły się rozmowy ze Śląskiem Wrocław w kwestii pozostania u nas Oktawiana Skrzecza, na którego dobrą postawę bardzo liczymy w rundzie wiosennej. Prowadzimy również rozmowy z Wisłą Kraków w sprawie pozostania Wojciecha Słomki.

Szansę treningów z pierwszą drużyną otrzymają też młodzi piłkarze?

- Zwracamy dużą uwagę na wychowanków Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa", którzy wyróżniali się swoją postawą w ubiegłym roku i chcemy by ci zawodnicy zostali objęci szkoleniem w ramach pierwszej drużyny.

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy