• Błąd (13)
1-1

Puszcza Niepołomice

• Tomalski (26)

GKS Katowice: Pawełek - Frańczak, Lisowski, Remisz, Puchacz - Błąd (73. Anon), Piesio, Poczobut, Kurowski, Woźniak (24. Michalik) - Śpiączka (75. Rumin).

Puszcza Niepołomice: Mleczko - Szczepaniak (77. Ryndak), Czarny, Uwakwe, Drzazga (63. Orłowski), Tomalski, Stefanik, Furtak, Stawarczyk, Żytek (90. Bartków), Mikołajczyk.

Pierwszy mecz GKS-u Katowice pod wodzą trenera Jakuba Dziółki przypadł na domowe starcie z Puszczą Niepołomice, która po 10 kolejkach zajmowała miejsce w środku tabeli. W składzie gospodarzy względem poprzedniego meczu doszło do dwóch zmian. Wojciech Lisowski zastąpił na środku obrony Mateusza Kamińskiego, natomiast opaskę kapitana przejął Mariusz Pawełek. Pierwszą dogodną okazję mieli w tym meczu goście, gdy w 8. minucie po rzucie wolnym jeden z piłkarzy Puszczy znalazł się tuż pod bramką Pawełka. Oddał jednak nieprecyzjny strzał.

Chwilę później Bartosz Śpiączka w samotnej akcji wszedł w pole karne, gdzie był faulowany przez dwójkę obrońców. Jedenastkę na gola zamienił Adrian Błąd. Puszcza odpowiedziała w 26. minucie. Piłka wybita z autu trafiła pod nogi Huberta Tomalskiego i ten pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. W międzyczasie boisko opuścił Arkadiusz Woźniak. Zmiana została wymuszona przez uraz naszego zawodnika. Na boisku zameldował się Damian Michalik. Do przerwy więcej bramek nie padło, choć to zespół gości stwarzał poważniejsze zagrożenie pod bramką GKS-u.

W drugiej części gry GKS starał się dominować grę i szukać podań otwierających drogę do szesnastki rywala. Szczelna obrona Puszczy niczego jednak nie przepuszczała, pewnie broniąc dostępu do bramki Miłosza Mleczki. Goście skupili się na mocnej defensywie i szukaniu szans w kontrataku. GieKSa z kolei próbowała długo rozgrywać. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie.

• 90+3 min

Koniec. Remisujemy.

• 90+3 min

Jeszcze szansa z rzutu wolnego dla GKS-u.

• 90+1 min

Bartków za Żytka.

• 90 min

Sędzia doliczył do spotkania 3 minuty.

• 89 min

Teraz Puchacz faulowany. Szansa na dośrodkowanie w pole karne gości.

• 86 min

Żółta kartka także dla Śpiączki, który choć siedzi na ławce, wdał się w dyskusje z sędzią technicznym.

• 86 min

Żółta kartka dla Puchacza.

• 85 min

Sędzia Złotnicki bardzo często używa w tej połowie gwizdka.

• 84 min

Kontra wyprowadzona przez Puchacza, ale niestety nie zakończona dośrodkowaniem.

• 80 min

Kolejna kontra GieKSy, ale znów dobrze zatrzymana przez obronę z Niepołomic.

• 78 min

Groźnie pod bramką GKS-u, wyjaśnia Kurowski.

• 77 min

Szczepaniaka zastępuje Ryndak.

• 77 min

Michalik szukał Anona, ale podanie zdecydowanie za mocne.

• 76 min

Piesio wywalczył dla GKS-u kolejny rzut rożny.

• 75 min

A teraz Śpiączkę zastąpi Rumin.

• 73 min

Błąda zastąpi Anon.

• 71 min

Strzał Piesia, ale nad poprzeczką bramki Mleczki.

• 70 min

Poczobut szukał Piesia, ale niedokładne dogranie przed pole karne.

• 68 min

Śpiączka próbował wejść w pole karne, ale zatrzymany przez obrońców.

• 64 min

Remisz blokuje próbę strzału Tomalskiego.

• 63 min

Orłowski za Drzazgę.

• 62 min

Rzut rożny wywalczony przez Piesia.

• 61 min

Bardzo niecelna próba Piesia z pierwszej piłki.

Żółta kartka dla Krzysztofa Drzazgi po faulu na Poczobucie.

Strzał na bramkę Pawełka, ale bardzo niecelny.

Lisowski fauluje przed polem karnym GKS-u.

Wcześniej żółta kartka dla Uwakwe.

GieKSa częściej przy piłce, ale na razie bez zagrożenia bramce Mleczki.

Tym razem fauluje Kurowski, Puszcza nie wykorzystuje okazji na dośrodkowanie.

Żółta kartka dla Poczobuta za dyskusję.

GieKSa szuka podania otwierającego, ale obrona Puszczy bardzo czujna.

Problemy Lisowskiego, ale wraca na boisko.

Konta GKS-u zakończona wrzutką Piesia, ale za mocno do czekającego w polu karnym Michalika.

Zaczynamy drugą połowę. Do boju GKS!

• 45+2 min

Koniec pierwszej połowy.

• 45+2 min

Kolejny rzut rożny dla gości.

Doliczone dwie minuty.

Piesio dośrodkował po kontrze, ale piłka wysoko nad głową Śpiączki.

Kolejny rzut rożny dla Puszczy po strzale Tomalskiego.

Przed utratą gola ratuje nas Pawełek! Przed szansą stanął Stefanik.

Żółta kartka dla Frańczaka.

Gracze GKS-u sygnalizowali zagranie ręką po dośrodkowaniu, ale sędzia nie użył gwizdka.

Faul na Piesiu przed szesnastką, GKS z kolejną okazją na dośrodkowanie.

Wrzutka Błąda, rzut rożny dla GKS-u.

Dośrodkowanie, ale bez zagrożenia dla bramki Pawełka.

Kolejny faul Kurowskiego, tym razem 20 metrów od bramki Pawełka.

Faul Kurowskiego w środkowej strefie boiska.

Lisowski szukał długim podaniem Michalika, ale piłka nie dotarła do naszego pomocnika.

Dośrodkowanie Frańczaka, głową odbija Śpiączka piłka na nodze Błąda, ale strzał obok słupka.

Poczobut kasuje groźną kontrę Puszczy.

Mamy wyrównanie. Gol Tomalskiego po wybiciu piłki z autu.

Za Woźniaka wchodzi Damian Michalik.

Niestety uraz kostki Arka Woźniaka zbyt poważny. Nosze niepotrzebne, ale nasz gracz wyraźnie kuleje.

Trzecie z rzędu podanie otwierającego zawodnika GKS-u przerwane przez obronę z Niepołomic.

Śpiączka i Frańczak faulowani w jednej akcji. Przy drugiej sędzia przerywa grę.

Rzut rożny dla Puszczy.

Gramy dalej, teraz przy piłce goście.

GOL! Adrian Błąd.

Rzut karny dla GKS-u!

Faul Piesia, gdy Poczobut napędzał kontrę. Niestety stracona szansa.

Piesio odegrał do Woźniaka, ten strzela na bramkę, ale daleko obok słupka. Przy próbie zablokowania strzału jeden z obrońców Puszczy nadepnął Arkowi na stopę.

Sprytne rozegranie wolnego przez Puszczę, błąd obrony GKS-u, ale na szczęście strzał obok słupka bramki Pawełka.

Faul Piesia, teraz szansa dla gości.

Frańczak szukał Śpiączki, niestety za mocne podanie. Mleczko pewnie łapie.

Decydujemy się jednak na rozegranie od linii obrony.

Puchacz faulowany, szansa na wrzutkę w pole karne Puszczy.

Gospodarze szukają dośrodkowania prawą stroną boiska.

GieKSa stara się spokojnie rozgrywać swoje akcje.

Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie 11. kolejki Fortuna 1 ligi.

• GieKSa z Puszczą zagra po raz piąty w historii ligowych występów. Do rozpoczęcia meczu pozostało 15 minut.

• W składzie GKS-u dwie zmiany. Za Mateusza Kamińskiego Wojciech Lisowski, natomiast opaskę kapitana przejmuje Mariusz Pawełek.