Adrian Frańczak: Cele zawsze są zespołowe

09.01.2018 15:20

Piłkarze GKS-u Katowice od początku stycznia realizują indywidualne programy przygotowań, o czym opowiedział nam obrońca drużyny Adrian Frańczak.

Było zimowe rozluźnienie, czy cały czas dbałeś o formę? 

Myślę, że każdy piłkarz potrzebuje chwili rozluźnienia po zakończeniu pierwszego etapu sezonu. Przerwa to odpowiedni czas, żeby się zregenerować i podładować baterie. Prawdę mówiąc już 2 stycznia dostaliśmy dokładną rozpiskę treningową, której mieliśmy się trzymać. Także praktycznie od początku roku trwa właściwa praca. 

Przed Wami intensywny okres przygotowań - stawiasz sobie indywidualne cele? 

Przede wszystkimi chcę być gotowy fizycznie i to samo powiedzą wszyscy moi koledzy. Generalnie jednak cele nigdy nie są indywidualne, a zawsze zespołowe i tego się trzymamy. Ten okres jest dla wszytkich bardzo ważny, bo jeśli dobrze go przepracujemy, to w trakcie rundy na pewno nie zabraknie nam siły. 

Co musicie zrobić, żeby przez wiosnę przebrnąć płynniej niż przez jesień? 

Na pewno potrzebujemy lepszego startu, bo z tym był problem w rundzie jesiennej. Mieliśmy lepszą końcówkę, co nas podbudowało. Musimy po prostu dobrze wejść w rundę rewanżową i z meczu na mecz utrzymywać poziom, na jakim graliśmy już pod koniec ubiegłego roku. 

Wyjazd do Turcji to także szansa żeby się zintegrować. Patrzysz na to przez pryzmat budowania relacji w zespole? 

Na pewno tak, ale jeśli chodzi o relacje w naszej drużynie, to od początku sezonu są dobre. Takie wyjazdy pomagają w integracji nowych twarzy. Poza tym to dobra okazja na to, by z wszystkimi poznać się jeszcze lepiej.

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy