• Cieśla (62)
3-0

AZS PSW Biała Podlaska:

GKS Katowice: Ludwiczak - Konkol, Olszewska (83. Szczypka), Konieczna (62. Buszewska), Tkaczyk (85. Noras), Wróblewska, Koch (78. Wojcik), Nosalik - Łąckiewicz-Oślizło, Sobkowicz (74. Brzęczek), Kozak.

W meczu 21. kolejki Ekstraligi piłkarki GKS-u Katowice uległy na wyjeździe drużynie AZS-u PSW Biała Podlaska 0:3. Po dwóch remisach z pretendującymi do tytułu mistrza Czarnymi Sosnowiec i Górnikiem Łęczna, tym razem podopieczne Witolda Zająca musiały uznać wyższość rywala. Pierwsza bramka padła w 23. minucie, gdy Ewa Cieśla wykorzystała jedenastkę. Zaraz po przerwie prowadzenie AZS-u podwyższyła Klaudia Lefeld. Wynik w 60. minucie ustaliła Cieśla raz jeszcze wykorzystując rzut karny. Chwilę później szansy na pierwszą bramkę dla GieKSy nie wykorzystała Joanna Olszewska. Bramkarka wyczuła jej intencję i obroniła jedenastkę.

Porażka nie oznacza końca walki GKS-u czołową szóstkę Ekstraligi. Spotkanie rozstrzygające odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 (28.04) na boisku Podlesianki, a naszym rywalem będzie AZS UJ Kraków, z którym walczymy o grupę mistrzowską. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wsparcia naszych piłkarek. Wstęp wolny!