• Łąckiewicz-Oślizło (55)
  • Kozak (82)

UKS SMS II Łódź:

GKS Katowice: Ludwiczak (46. Klimek) - Olszewska, Hajduk, Konieczna (46. Konkol), Buszewska - Nosalik, Wróblewska (46. Wojcik), Kozak - Nowak (85. Noras), Sobkowicz, Łąckiewicz-Oślizło.

Po pewnych zwycięstwach nad drużynami z Wodzisławia Śląskiego i Częstochowy następnym przeciwnikiem na pucharowym szlaku naszych kobiet był zespół rezerw UKS-u SMS Łódź. Prawie równy miesiąc temu przyszło nam mierzyć się w ligowym starciu z pierwszym zespołem łodzianek, które na swoim terenie zostały pokonane przez nasze zawodniczki 1:0. Dziś stanęliśmy przed wyzwaniem zameldowania się w 1/8 finału Pucharu Polski.

Pierwsza połowa co prawda nie przyniosła żadnych bramek, to jednak w drugiej odsłonie meczu oglądaliśmy ich aż trzy. Pierwsza z nich padła za sprawą naszej niezawodnej Angeliny Łąckiewicz-Oślizło, której trafienie dało naszemu zespołowi na prowadzenie. Niestety trwało ono zaledwie dwie minuty, ponieważ bramkę wyrównującą dla gospodarzy zdobyła Paulina Oleksiak. Ostatni i zarazem decydujący cios w tym meczu należał jednak do GKS-u. Na osiem minut przed zakończeniem regulaminowgo czasu gry gola na wagę awansu do 1/8 finału Pucharu Polski zdobyła Kinga Kozak.

W następnej rundzie rozgrywek drużyna GKS-u Katowice zmierzy się z Czarnymi Sosnowiec. Mecz zaplanowany jest na 28 listopada.