1-1

• Olszewska (90)

Mitech Żywiec:

GKS Katowice: Klimek - Konkol, Hajduk, Konieczna, Olszewska - Nosalik, Wróblewska (85. Kil), Wojcik - Nowak (46. Tkaczyk), Kozak, Łąckiewicz-Oślizło

Nasze piłkarki po udanym spotkaniu z zespołem z Białej Podlaski udały się w sobotę na kolejne ligowe starcie. Rywalem naszych zawodniczek była drużyna Mitechu Żywiec, z którą przyszło nam się mierzyć w pierwszej kolejce debiutanckiego sezonu w Ekstralidze. Wygraliśmy ten mecz 2:0 i na pewno każdy kibic GKS-u byłby i dziś z podobnego rezultatu zadowolony.

Choć w zasadzie przez całe spotkanie to właśnie drużyna GKS-u Katowice dominowała na boisku, to w 22. minucie jako pierwsza straciła bramkę. Wystarczyła jedna szybka kontra i zespół z Żywca prowadził 1:0. Nasze dziewczyny nie dawały za wygraną i od razu rzuciły się na bramkę gospdarzy. W efekcie mogliśmy naliczyć dwa strzały w słupek (pierwszy Natalii Nosalik, drugi Angeliny Łąckiewicz-Oślizło) oraz jeden w poprzeczkę (strzał Magdaleny Wojcik).

Bramka strzeżona przez defensywę z Żywca pozostawała nienaruszona. Aż do szóstej minuty doliczonego czasu gry, kiedy sędzia po faulu na Kindze Kozak podyktował naszemu zespołowi jedenastkę. Do piłki podeszła Angelina Łąckiewicz-Oślizło. Niestety jej strzał został wybroniony przez bramkarkę Mitechu. Dobitka Joanny Olszewskiej była już jednak celna i rzutem na taśmę udało się nam wywieźć z Żywca cenny punkt.