• Nowak (89)

Czarni Antrans Sosnowiec:

GKS Katowice: GKS: Kopińska - Wojtas, Hajduk, Konieczna, Szczypka, Siwek, Kowalska, Nosalik, Kil, Brzęczek, Nowak. Grały także: Ludwiczak, Luty, Dec, Matusik, Czekała, Noras, Antkowiak.

W trzecim sparingu przed rundą rewanżową 1 ligi kobiet, żeńska drużyna GKS-u Katowice zremisowała na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec.

Na wstępie warto podkreślić, że zespół Czarnych Sosnowiec po rundzie jesiennej zajmuje 3. miejsce w tabeli Ekstraligi kobiet. Zatem piłkarki GieKSy stanęły przed naprawdę trudnym wyzwaniem i po 90 minutach gry zremisowały 1:1. Sparing odbył się w formule trzech części po 30 minut. Jako pierwsza na listę strzelców wpisała się Kamila Tkaczyk z drużyny Czarnych. Bramka padła dopiero w 69. minucie.

Gdy wszystko wskazywało na to, że podopieczne trenera Witolda Zająca będą musiały uznać wyższość rywala, to w 89. minucie wyrównującego gola strzeliła nasza młodzieżowa reprezentantka Polski - Wiktoria Nowak. Katowiczanki popełniały mniej błędów niż w meczu z AZS-em Wrocław i były w stanie walczyć, jak równy z równym. To dobry prognostyk przed rywalizacją o awans.

Kolejny mecz zespół rozegra dopiero 24 lutego z Mitechem Żywiec, czyli siódmą drużyną Ekstraligi.