6-0

Rolnik B. Głogówek

GKS Katowice: Ludwiczak - Wojtas, Hajduk, Konieczna, Noras (46. Wieczorek) - Koch, Luty (60. Kowalska), Nosalik - Kil (65. Nowak), Matusik, Czekała (75. Dec).

Rolnik B. Głogówek:

Strzelanie w niedzielnym meczu katowiczanki zaczęły szybko. Już w 2. minucie spotkania Karolina Koch głową skierowała piłkę do siatki rywalek po wrzutce Marleny Koniecznej z rzutu rożnego. Siedemnaście minut później katowiczanki cieszyły się z drugiego gola w tym meczu, a to za sprawą Klaudii Matusik, która pokonała bramkarkę z Głogówka. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło. W tej części meczu rywalki nie schodziły ze swojej połowy, więc bramkarka GKS-u nie miała za dużo pracy. Po zmianie stron było podobnie. Rywalki stworzyły sobie zaledwie dwie sytuacje, z których mogły pokusić się o bramkę – jednak nieskutecznie. Trójkolorowe natomiast robiły swoje. W 63. minucie gry na 4:0 dla GKS-u gola zdobyła Natalia Nosalik, a dwie minuty później ponownie trafiła Matusik. Bramkę zdobyła także młoda zawodniczka, która latem dołączyła do GKS-u – Wiktoria Nowak. Wynik spotkania w 81. minucie gry na 6:0 ustaliła Matusik, która tym samym skompletowała hattricka.

- Zrobiliśmy mały krok w stronę celu, jaki sobie założyliśmy przed sezonem. Patrząc na naszą grę widać, że nie wygląda to tak, jak byśmy chcieli i że przed nami jeszcze dużo pracy, ale najważniejsze są trzy punkty, z których się cieszymy. Teraz patrzymy już na najbliższy mecz, który jest przed nami, czyli na spotkanie z Pragą Warszawa – powiedział po meczu trener Witold Zając.