• Burkhardt (30)
  • Witan (90)

GKS Katowice: Baran - Jędrych, Rzonca (76. Habusta), Anon, Błąd, Poczobut, Puchacz (82. Tabiś), Lisowski, Wawrzyniak, Dejmek, Woźniak (63. Śpiączka).

Bytovia Bytów: Witan - Bąk, Kuzdra, Duda, Jaroch (69. Kwietniewski), Moneta (80. Hiszpański), Kuzimski, Bardanca, Burkhardt, Wilczyński, Wolski (74. Hebel).

Waga tego meczu była ogromna. GKS Katowice przystępował do niego z 3 punktami przewagi nad Bytovią Bytów, drużyny walczyły o utrzymanie w Fortuna 1 lidze. Z uwagi na przekroczenie limitu żółtych kartek, poza grą dla GieKSy był Mateusz Mączyński. Jego miejsce w pierwszym składzie zajął Jakub Wawrzyniak. W ekipie z Bytowa dwóch byłych GieKSiarzy - Sławomir Duda oraz Filip Burkhardt. I to ten drugi otworzył wynik na Bukowej, gdy w 30. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Krzysztofa Barana. Na odpowiedź jednak nie musieliśmy długo czekać. Callum Rzonca znalazł wolną przestrzeń przed bramką i huknął z daleka doprowadzając do remisu.

Obie drużyny miały w pierwszej połowie lepsze i gorsze momenty. To GieKSa starała się kontrolować piłkę i szukać akcji skrzydłami. Bardzo aktywny był David Anon, jednak w grze GieKSy brakowało precyzji. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie. Bytovia od razu po wyjściu z szatni mogła strzelić swojego drugiego gola. Tylko i wyłącznie dobra instynktowna interwencja Krzysztofa Barana uratowała GieKSę. Katowiczanie próbowali odpowiadać szybkimi atakami, ale Byrovia cały czas czekała na nasz błąd.

W 58. minucie Tymoteusz Puchacz próbował zaskoczyć Andrzeja Witana centrostrzałem. Bramkarz gości wyciągnął piłkę w ostatnim momencie. Mimo wszystko to Bytovia była aktywniejsza, cały czas dogrywając piłki w nasze pole karne. I w 95. minucie bramkarz Bytovii - Andrzej Witan strzelił na 2:1 zamykając akcję z rzutu wolnego, a to oznaczało spadek GKS-u do drugiej ligi.

Koniec

NIE DO WIARY! 1:2 dla gości.

Śpiączka nie wykorzystuje dogodnej okazji z kontry.

Sędzia doliczył aż pięć minut.

Strzał Anona wysoko nad poprzeczką.

Żółta kartka dla Bąka za faul na Śpiączce.

Habusta z woleja wysoko nad bramką.

Bytovia marnuje szanse z rzutu wolnego.

Tabiś faulowany w środku pola.

Tabiś zastąpił Puchacza.

Strzał Jędrycha po rzucie rożnym, ale nad poprzeczką.

Hiszpański zastąpi Monetę.

10 minut do końca meczu.

Jakub Habusta wejdzie za Calluma Rzoncę.

Żółta kartka dla Radka Dejmka.

Strzał Rzoncy odbija się od obrońcy i wypada na rzut rożny, kolejna dobra szansa dla GieKSy z kontrataku.

Hebel za Wolskiego.

Anon zepsuł znakomity kontratak. W pewnym momencie byliśmy trzech na jednego.

Kwietniewski za Jarocha.

Wcześniej przerywamy niezwykle groźną kontrę rywala.

Żółta kartka dla Adriana Błąda.

Anon dogrywał do Śpiączki, tego w ostatnim momencie uprzedził obrońca.

Bartosz Śpiączki zmieni Arkadiusz Woźniaka.

Faul na naszym graczu w polu karnym, zacznie Baran.

Jeden z naszych zawodników leży w polu karnym. Bytovia czeka na wykonanie rzutu rożnego.

Teraz Puchacz szukał podania w środku i przerywa obrońca.

Witan w ostatnim momencie wyciągnął centrostrzał Puchacza.

Kontra Bytovii, szczęśliwie bardzo zły strzał na bramkę Barana.

Kontra GieKSy, jednak nieudany strzał Błąda.

Błąd Wawrzyniaka, na szczęście Burkhardt na spalonym.

Teraz zamykał Błąd, ale dobrze bronił Witan.

Lisowski po strzale głową nabił obrońcę, drugi rzut rożny dla GieKSy.

Anon posłał podanie do środka, obrońca w ostatnim momencie wybija.

Baran doskonałą interwencją ratuje nas przed utratą gola.

Wracamy na drugą połowę, do boju GIEKSA!

Koniec pierwszej części.

Baran wypiąstkowuje rzut rożny.

Połowa przedłużona o dwie minuty.

Długa akcja GKS-u na połowie rywala, ale Anon źle podaje.

Żółta kartka także dla Wilczyńskiego.

Żółta kartka dla Śpiączki za opóźnianie gry.

Anon głową minimalnie obok słupka.

Callum przymierzył z 20 metrów i zmieścił piłkę obok słupka!

GOOOOOOL! RZONCA NA 1:1!

Burkhardt na 1:0 dla gości z wolnego.

Bytovia będzie miała szansę z rzutu wolnego, 20 metrów do bramki.

Dejmek popełnił błąd przy próbie wybicia, lecz uratował się blokując próbę z dystansu rywala.

Stały fragment dla gości, ale piłka przeleciała przez wszystkich piłkarzy i z piątki zacznie Baran.

Dużo nerwowości w grze obu ekip, GKS chce kontrolować piłkę.

Anon z piłką na nodze w polu karnym! Strzał jednak nieprecyzyjny i łapie Witan.

Lisowski dobrze przerywa groźnie podanie przed szesnastkę.

Strzał głową Jedrycha po dograniu Błąda z rzutu wolnego. Piłka mija jednak światło bramki.

Żółta kartka dla Wolskiego za faul na Puchaczu.

Groźnie pod naszą bramką, Baran zatrzymuje próbę strzału.

Żółta kartka dla Bardanci za faul na Lisowskim.

Wrzutka Puchacza z rzutu wolnego, ale Witan pewnie łapie.

Lisowski bliski szczęścia po rzucie rożnym! Niewiele zabrakło.

Puchacz sprytnie wszedł w pole karne i przed podaniem zatrzymany przez obrońcę.

Wrzutka Anona, ale nad głowami kolegów.

Do boju GIEKSA!

• Obie drużyny już na boisku. Za moment rozpoczynamy mecz!

• Przed nami mecz 34. kolejki, ostatni sezonu. GieKSa walczy o zwycięstwo z Bytovią Bytów i tym samym o utrzymanie w Fortuna 1 lidze. W zestawieniu z poprzednim meczem tylko jedna zmiana w wyjściowym składzie. Pauzującego za kartki Mateusz Mączyńskiego zastąpi Jakub Wawrzyniak.