33. kolejka, Fortuna 1 Liga

Warta Poznań

0-1

• Añón (30)

Warta Poznań: Laskowski - Kiełb, Napołow (58. Fadecki), Grobelny, Spławski (76. Biegański), Jakubowski, Szymusik, Marciniak, Kalupa, Żebrakowski (86. Szmyt), Wypych.

GKS Katowice: Baran - Jędrych, Rzonca, Mączyński, Anon, Błąd, Poczobut (75. Habusta), Puchacz (65. Tabiś), Lisowski, Dejmek, Woźniak (58. Śpiączka).

GKS Katowice w rundzie wiosennej na wyjazdach radził sobie znacznie lepiej niż w domu. W Poznaniu mierzyliśmy się z miejscową Wartą, która kolejkę wcześniej zapewniła sobie utrzymanie dzięki remisowi z Chrobrym Głogów. Dla GieKSy był to jeden z dwóch finałów w walce o pozostanie na zapleczu Ekstraklasy. W pierwszej jedenastce doszło do dwóch zmian względem poprzedniego spotkania. Na obronę wrócili Mateusz Mączyński oraz Radek Dejmek, który uporał się z kontuzją barku. Katowiczanie od początku byli stroną przeważającą, ale błąd Calluma Rzoncy z 10. minuty mógł skończyć się akcją jeden na jeden z Krzysztofem Baranem, szczęśliwie rywal próbując wymusić faul przewrócił się na murawę i zrezygnował z kontynuowania akcji. W odpowiedzi zagotowało się pod bramką Warty. Wojciech Lisowski dołożył nogę do podania i piłka odbiła się od poprzeczki.

Ataki GKS-u przyniosły oczekiwany skutek po pół godzinie gry. Doskonale rozegrana akcja prawą stroną przyniosła podanie Arkadiusza Woźniaka w pole karne do Davida Anona, który dołożył nogę i otworzył wynik w Poznaniu. Podopieczni trenera Petra Nemca na utratę bramki zareagowali bardzo ambitnie, przenosząc grę na naszą połowę. Grzegorz Szymusik próbował pokonać Barana strzałem z szesnastu metrów, ale nasz bramkarz popisał się fantastyczną interwencją. Przed końcem pierwszej części szansę na podwyższenie wyniku miał Adrian Błąd, ale Tomasz Laskowski sparował mocną próbę naszego kapitana na rzut rożny. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

GieKSa w drugiej połowie starała się kontrolować wydarzenia na boisku. Bardzo skutecznie pracował Arkadiusz Jędrych powstrzymując groźne dośrodkowania rywali. Warta mimo wszystko szukała swoich szans w kontratakach, kilka razy wyprowadzajac groźne strzały, które były blokowane przez naszych zawodników. Ostatecznie GieKSa doprowadziła wynik do końca dzięki skutecznej obronie. Z Poznania przywieźliśmy trzy bardzo cenne punkty!

• 18 maja zapraszamy na BUKOWĄ! Trwa Mobilizacja GieKSiarzy!

KOOONIEC!

Żółta kartka dla Krzysztofa Barana za opóźnianie gry.

Baran rozpocznie z piątki.

Rzut rożny dla Warty, doliczone 3 minuty.

Anon na spalonym po podaniu Błąda.

Akcja Śpiączki prawą stroną, znów zabrakło jedynie wykończenia.

Szmyt za Żebrakowskiego.

Dejmek strzelał i po raz kolejny piłka zatrzymana tuż przed linią bramkową.

Strzał Anona w kontrze, jednak obrońca blokuje.

Na moment oddalamy zagrożenie.

Faul Lisowskiego, szansa na wrzutkę w nasze pole karne dla Warty.

Kontra GieKSy, ale Anon nie opanował piłki po podaniu Śpiączki. Zostało 10 minut.

Żółta kartka dla Kiełba.

Zmiana także w Warcie. Spławskiego zmienił Biegański.

Będzie zmian. Za Poczobuta wejdzie Habusta.

Teraz to gospodarze aktywniejsi, pracujemy w defensywie.

Dejmek wybija piłkę z naszego pola karnego po rykoszecie.

Teraz Rzonca dokłada nogę i blokuje strzał rywala.

Akcja w naszym polu karnym, ale bardzo niedokładne dośrodkowanie jednego z rywali.

Za Tymoteusza Puchacza na boisku pojawił się Kacper Tabiś.

Doskonała okazja Śpiączki po podaniu Poczobuta, który wjechał w pole karne. Zabrakło naprawdę niewiele.

Rzonca z dystansu, ale nad poprzeczką.

Jędrych ponownie zatrzymuje dośrodkowanie. Dobra praca naszego środkowego obrońcy w tym meczu.

Śpiączka mógł przeciąć podanie Anona, niewiele zabrakło.

Błąd z 25 metrów, ale piłka mija bramkę Laskowskiego.

Natomiast w GKS-ie za Woźniaka wszedł Śpiączka.

Fadecki za Napołowa.

Dośrodkowanie Błąda z rzutu rożnego, ale obrońca Warty wybija sprzed linii bramkowej.

Doskonała szansa Dejmka! Zabrakło mu centymetrów, by przekierować do bramki piłkę odbitą przez bramkarza.

Staramy się kontrolować wydarzenia na boisku.

Akcja prawą stroną GKS-u, ale wrzutka Błąda nie znalazła adresata.

Fantastyczna interwencja Arkadiusza Jędrycha blokuje groźne dośrodkowanie.

Mączyński raz jeszcze w szesnastkę, Lisowski nie spodziewał się, że podanie przejdzie i źle przymierzył.

Dobra akcja przed szesnastka Warty, ale Mączyński zepsuł dośrodkowanie.

Wracamy! Przed nami ważne 45 minut, do boju GKS!

Koniec pierwszej części.

Minuta doliczona.

Teraz Błąd! Laskowski paruje na rzut rożny.

Strzał Lisowskiego z 30 metrów, bardzo nieudana próba.

Jędrych zatrzymuje strzał, teraz to my próbujemy konstruować.

Baran broni strzał Szymusika, rzut rożny dla Warty.

Warta przy piłce. GieKSa jak dotąd skutecznie broni.

Długa akcja gospodarzy na naszej połowie, ale Baran łapie dośrodkowanie.

Teraz żółta kartka dla Michała Grobelnego.

Kolejna żółta kartka, tym razem Arkadiusz Woźniak.

Nasz pomocnik wykorzystał podanie w pole karne i skierował piłkę do bramki, walczymy dalej!

GOOOOOOOOOL! DAVID ANON!

Anon faulowany w środku pola przy próbie wyprowadzenia kontry.

Jędrych zatrzymuje kontrę, ale Warta ma rzut rożny.

Rzut rożny dla GieKSy, jednak Warcie udało się oddalić zagrożenie.

Woźniak i Puchacz szukali dośrodkowań z lewej strony, ale żadna z prób nie dotarła do kolegów.

Bomba Jakóbowskiego, ale daleko od bramki Barana.

Teraz żółta kartka dla Mateusz Mączyńskiego za przerwanie kontry.

Piłkarze GKS-u domagają się karnego za faul na Rzoncy, ale gwizdek sędziego milczy.

Żółta kartka dla Kalupy za ostry faul na Mączyńskim.

Baran zacznie z piątki.

Żółta kartka dla Rzoncy, Warta z szansą na dośrodkowanie w nasze pole karne.

Lisowski w poprzeczkę!

Błąd Rzoncy, mogło skończyć się akcją jeden na jeden z Baranem, dopisało nam sporo szczęścia.

Wrzutka Błąda na głowę Jędrycha, ale ten nie trafił dobrze w piłkę.

Woźniak źle przyjął w polu karnym po podaniu Puchacza.

Centrostrzał Mączyńskiego, piłka minimalnie mija słupek bramki Warty.

Dwie szanse z rzutu rożnego dla GKS-u, Anon strzelał głową, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Laskowski łapie piłkę.

Od razu szansa na wrzutkę w szesnastkę Warty ze stałego fragmentu po faulu na Lisowskim.

Do boju GIEKSA!

• Obie jedenastki wychodzą na boisko. Za moment rozpoczynamy spotkanie 33. kolejki Fortuna 1 ligi.

• Dla GieKSy to jeden z dwóch finałów w walce o pozostanie na zapleczu Ekstraklasy. Warta o swój byt jest spokojna. W ostatniej kolejce zremisowała 1:1 z Chrobrym Głogów, co zapewniło jej utrzymanie.

• Dwie zmiany w składzie GKS-u względem poprzedniego meczu. Do pierwszej jedenastki wracają Mateusz Mączyński oraz Radek Dejmek. Z powodu nadmiaru żółtych kartek poza składem Rafał Remisz.