0-2

• Lisowski (39)
  • Puchacz (90)

Garbarnia Kraków: Cabaj - Górecki, Masiuda, Ogar (87. Piszczek), Wójcik (87. Lech), Kostrubała (80. Słoma), Kiebzak, Nowak, Kalemba, Włodyka, Szywacz.

GKS Katowice: Baran - Remisz, Jędrych, Łyszczarz, Anon (82. Habusta), Błąd, Poczobut, Tabiś (57. Puchacz), Śpiączka (64. Woźniak), Lisowski, Wawrzyniak.

Po zwycięstwach Bytovii Bytów i Stomilu Olsztyn, GKS Katowice potrzebował w Krakowie trzech punktów, by ponownie opuścić strefę spadkową. Na stadionie im. Henryka Reymana mierzyliśmy się z Garbarnią Kraków, która straciła już możliwość utrzymania się w Fortuna 1 lidze. W składzie GKS-u zaszły dwie zmiany, bowiem na boisku od pierwszej minuty pojawiło się dwóch młodzieżowców - Adrian Łyszczarz oraz Kacper Tabiś. Pierwsza szansa dla katowiczan przyszła w 8. minucie, gdy David Anon był faulowany 17 metrów przed bramką Marcina Cabaja. Adrian Błąd pomylił się o centymetry próbując technicznego uderzenia.

Jeszcze bliżej był Wojciech Lisowski, który kilkanaście minut później posłał potężną bombę zza pola karnego i piłka zatrzymała się na słupku! Podopieczni trenera Dariusza Dudka mieli przewagę, stwarzając większe zagrożenie, jednak Garbarnia także starała się kreować na naszej połowie i mogła otworzyć wynik, gdy jeden ze strzałów zatrzymał się na plecach Arkadiusza Jędrycha. W końcu w 39. minucie Wojciech Lisowski nie zastanawiając się długo przymierzył zza pola karnego. Piłka po drodze odbiła się od nogi obrońcy i kompletnie zaskoczyła Cabaja wpadając mu za kołnierz. W trzecim meczu z rzędu GieKSa strzeliła jako pierwsza. Garbarnia mogła wyrównać jeszcze przed przerwą, gdy groźne dośrodkowanie ze stałego fragmentu odbiło się od poprzeczki. W tej sytuacji dopisało nam szczęście.

W pierwszych minutach drugiej połowy dwie okazje miał Bartosz Śpiączka, ale dwukrotnie przegrał wyścig do piłki z bramkarzem rywala. Garbarnia grała odważnie, momentami długo rozgrywając na naszej połowie. Do trzech razy sztuka? W 63. minucie Śpiączka miał doskonałą szansę po podaniu Bartłomiej Poczobuta i choć tym razem oddał strzał, ten o centymetry minął słupek bramki gospodarzy. Niestety w kolejnych minutach to ekipa z Krakowa przejęła inicjatywę, cały czas szukając podania otwierającego drogę do bramki. Mimo to ostatni cios wyprowadzili katowiczanie. Na zakończenie meczu Tymoteusz Puchacz podwyższył na 2:0 po świetnej kontrze. Do Katowic zabraliśmy trzy cenne punkty.

KONIEC!

PUCHAAAAAACZ!

Spalony po dograniu, Baran wybije z piątki.

3 minuty doliczone.

Będzie szansa na wrzutkę dla krakowian, po faulu Puchacza. 25 metrów do bramki.

Centra w nasze pole karne, ale Poczobut wybija.

Błąd dogrywał w pole karne, ale niecelne podanie do Puchacza.

Ogara zmieni Piszczek, a Wójcika z kolei Lech.

Lisowski strzelał z woleja, ale bardzo niecelnie.

Lisowski wywalczył rzut rożny.

Zamykał jeden z rywali, ale nie miał szans skierować piłki w światło bramki.

Garbarnia z szansą na wrzutkę.

Habusta zastąpi Anona, defensywna zmiana GKS-u.

Strzał Puchacza, ale wysoko nad bramką.

Słoma zastąpi Kostrubałę.

Garbarnia znów na naszej połowie, próbujemy zatrzymać rywala przed dograniem.

Kontra krakowian, ale Kiebzak źle strzela.

Strzał Lisowskiego! Zatrzymuje obrońca i mamy rzut rożny.

Próbujemy uspokoić sytuację rozgrywając w środku pola.

Baran teraz ratuje nas przed utratą gola, rzut rożny dla gospodarzy.

Gra toczy się na naszej połowie, musimy się bronić.

Kolejna wrzutka i kolejny strzał głową, ale za lekki, by zaskoczyć Barana.

Wrzutka w nasze pole karne, szczęśliwie bardzo nieprecyzyjny strzał głową.

Poczobut faulowany, ale sędzia nie użył gwizdka.

Arkadiusz Woźniak zastąpi Bartosza Śpiączkę.

Strzał Śpiączki, minimalnie obok słupka!

Cabaj piąstkuje po groźnym dograniu w pole karne.

Znów Anon wrzuca w pole karne, Śpiączka sięgnął piłkę głową, ale ta mija bramkę Cabaja.

Anon centrował w pole karne, ale piłka zatrzymana na obrońcy gospodarzy.

Puchacz zastąpi Tabisia.

Błąd lewą stroną, ale jego wrzutkę przechwycił Cabaj.

Strzał z dystansu Garbarni, nieprzyjemny strzał, ale Baran łapie.

Dobrze ustawiony Cabaj powstrzymuje Śpiączkę przed strzałem.

Silny strzał Błąda po odegraniu Śpiączki, ale strzał zatrzymuje się na obrońcy Garbarni.

Śpiączka minimalnie przegrał wyścig do piłki z Cabajem.

Żółta kartka dla Poczobuta za przerwanie kontry.

Śpiączka dostał piłkę na głowę, ale źle uderzył.

Lisowski próbował uruchomić Anona, ale odrobinę za mocne podanie.

Żółta kartka dla Wójcika za faul na Łyszczarzu.

Ostre wejście w nogi Wawrzyniaka, ale nasz obrońca wraca do gry.

Wracamy, do boju GKS!

Koniec pierwszej połowy, sędzia kończy dokładnie po 45 minutach.

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy! Piłka przed linią bramkową, ale Garbarnia uspokaja.

Teraz ratuje nas poprzeczka po bardzo nieprzyjemnym dograniu w pole karne GKS-u.

Walczymy dalej.

Lisowski przymierzył z 20 metrów, piłka odbiła się od obrońcy i zaskoczyła Cabaja.

GOOOOOOOL! WOJCIECH LISOWSKI!

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, Wawrzyniak dwa razy dogrywa, ale dwa razy udaje się Garbarni oddalić zagrożenie.

Tabiś faulowany w walce o piłkę, przenosimy się na połowę rywala.

Długa akcja krakowian zakończona strzałem z 30 metrów, ale piłka daleko w trybuny.

Kontra GKS-u, Błąd podawał do Łyszczarza, ale ten źle strzelał.

Błąd podawał w szesnastkę, ale nikt nie przeciął i Cabaj łapie.

Cabaj piąstkuje i oddala zagrożenie.

Znów faulowany Anon i kolejna szansa na wrzutkę dla GKS-u. Faulował Kalemba, ale sędzia nie zdecydował się pokazać mu drugiej żółtej kartki.

Wrzutka w nasze pole karne, ale strzał głową pewnie łapie Baran.

Strzał z 20 metrów krakowian, ale bardzo niecelny.

Jędrych głową, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Żółtą kartkę zobaczył Kalemba.

Anon faulowany, szansa na wrzutkę w pole karne.

Wawrzyniak do Błąda, ten zagrywa piłkę przed piątkę, ale niestety nie znalazł tam żadnego z kolegów.

Bomba z dystansu Lisowskiego! SŁUPEK.

Świetne oddanie Anona do Błąda, ten strzelał z woleja, ale piłka przelatuje nad bramką Garbarni.

Żółta kartka dla Włodyka za faul na Tabisiu.

Garbarnia odpowiada i teraz to ona kreuje akcje na naszej połowie.

Rzut rożny dla gospodarzy, piłka odbiła się od pleców Arka Jędrycha ratując nas przed utratą gola.

Śpiączka w polu karnym dziubnął piłkę po podaniu Anona, ale nie był w stanie zaskoczyć tym Cabaja.

Akcja Poczobuta z Lisowskim prawą stroną, ale Poczobut źle przyjmuje i piłka wypada poza boisko.

Znów groźnie Garbarnia, ale strzał nie zaskoczył Barana.

Błąd dostał piłkę w polu karnym, ale blokowany przez obrońcę, uderzał Śpiączka, ale wysoko nad bramką.

Błąd centymetry nad poprzeczką...

Faul na Anonie, 17 metrów do bramki Cabaja. GKS przed szansą z rzutu wolnego.

Groźna kontra gospodarzy, zawodnik powstrzymywany tuż przed strzałem.

Łyszczarz po ziemi z 20 metrów, ale piłka przelatuje obok słupka.

Śpiączka głową! Centymetry nad poprzeczką.

Rzut rożny po próbie wrzutki przez Lisowskiego.

Błąd szukał Anona na prawej stronie, ale za mocne podanie.

Do boju GIEKSA!

• Obie jedenastki już na murawie, za moment rozpoczynamy spotkanie!

• GieKSa meczem z Garbarnią Kraków zamyka 31. kolejkę Fortuna 1 ligi. Tylko 3 punkty przywróca nas na miejsce spoza strefy spadkowej. Na boisku w Krakowie zabraknie dzisiaj Calluma Rzoncy, który pauzuje z powodu nadmiaru żółtych kartek. Do pierwszej jedenastki wraca dwóch młodzieżowców - Adrian Łyszczarz oraz Kacper Tabiś.